Кога започнахте с гърнето?

  • 2 879
  • 64
  •   1
Отговори
# 15
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Когато можеше да седи стабилно и да се повдигне от него. Не е нужно да ми казва, достатъчно ми е да знам навиците на детето и да "разбирам" езика на тялото т.е. жестовете.

# 16
  • Мнения: 2 839
На 3 години без 2 седмици  Mr. Green
АКо не смятаме 3 инцидента /общо за 2 деца/ към 3тия 4тия ден и то веднъж заради лошо падане, а другите при заиграване, научиха се още от първия ден.
Под научени имам предвид не, че аз съм се научила кога да ги слагам, а че те си казват без пропуски.
10 дни след старта на отучването отидохме на почивка в чужбина. Дълъг път, непознато място, различни гърнета /и различни храсталаци по пътя  Mr. Green/, нищо не промени факта - казват и ходят където се наложи  Party

# 17
  • Мнения: 4 629
Още не сме опитавали. Каня се да го направя в скоро време

# 18
  • Мнения: 2 804
Преди 2 седмици свалихме памперса за през деня , сега с лагам само като спи щото спи с нас !Става въпрос за каката , а на малката по нататък че още и е рано .

# 19
  • Мнения: 306
Според мен след 2г.Преди това,дори да се постигне някакъв резултат,е безсмислено.След време пак се започва.А ако детето не е готово,да се отложи за по-късен етап.

# 20
  • Мнения: 8 917
Когато можеше да седи стабилно и да се повдигне от него. Не е нужно да ми казва, достатъчно ми е да знам навиците на детето и да "разбирам" езика на тялото т.е. жестовете.
newsm10

# 21
  • на североизток
  • Мнения: 285
Започнах да го слагам на гърне от 7-месечна възраст и така постепенно.Вече махнахме памперса и съм много доволна и щастлива newsm44..Само вечер го оставям да спи с пампито, но смятам скоро да махнем и него Laughing

# 22
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 405
Като започна да седи стабилно - около 8-9 месечен - започнах да слагам сина ми на гърне. Свикна с него, разбра какво се прави там, но за пишкането се научихме през последния месец /имам предвид - юни 2006 /, като свалих памперса напълно. Е, има някой и друг фал, но започват да намаляват.

Последна редакция: пн, 10 юли 2006, 11:11 от Incandescent

# 23
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Малко преди да станеме на 2 години показах на дъщеря ми за какво става на въпрос и много бързо се научи - явно е била готова Wink....сега вече нямамме никакви фалове - вършим всичко в гърнето.

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 709
Баткото не го тормозех и на 1г8м махнахме дневни и нощни памперси и почна да ходи на гърне.
Малката, обаче, беше на 7 месеца, когато започнахме да се учим на гърне - беше й интересно и много бързо свикна. На 1г4м махнахме дневните памперси - започна сама да си казва (но и до сега сме с нощни).

# 25
  • Мнения: 155
За първи път пробвахме, когато беше на годинка и три месеца, но уви без успех. Така и не можех да и обясна, че гърнето не е играчка. А вторият ни опит беше на две годинки и един месец, научи се за точно три дни, тогава махнахме и нощния и дневния памперс.

# 26
  • Мнения: 423
Опитах да я уча, когато стана на 1 годинка т.е. миналата година по това време горе-долу, и само след един ден проби ми стана пределно ясно, че не е готова за това. Сега като стана на 2 пак опитахме и нещата стоят по съвсем различен начин. Само първия ден имаше фалове, после се усети какво трябва да прави и даже не иска да й помагам със събуването и обуването на гащичките - справя се самичка  Grinning.

# 27
  • Мнения: 1 427
За сега само съм я запознала с гърнето, но не настоявам да го ползва.За себе си съм решила да стане когато му е времето на детето.Няма да я мъча преди да навърши 2 г.

# 28
  • Мнения: 1 800
И аз го слагах сравнително от рано - на 7 месеца. Почти винаги вършеше нещо в гърнето. Откакто навърши 1 година почти нямам случай да се наака в памперса, но пишка в него. От около месец се научи да "казва", че има пиш или ако - хваща се за "бобата" и вика "ъ-ъ" и тича да търси гърнето. Вече сменяме доста по-рядко  памперса, но не смятам, че е готов да го махнем. Има време, малък е още.

# 29
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
ами на 2.5 запо4нахме с опитите, и едновременно махнахме и двата и стиска много да си го направи в гърнето и само там!

Общи условия

Активация на акаунт