Как да постъпя?"ЗА"и "ПРОТИВ"домашните любимци

  • 1 310
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 034
От всички домашни любимци, котето е най-непретенциозния  -  само се мие, само си ходи до тоалетна, винаги си намира някое кътче, в което да си спи и да не ти пречи, ако сега не ти е до него....само трябва да му се почиства тоалетната, но на това можеш да научиш големия батко, който го е донесъл... Laughing
Само го заведете на лекар и приятни емоции, Peace

# 16
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538

 Mr. Green Бих те оборила, но не ми се пише, защото предполагам знаеш какво ще кажа:)))))))))))))))

(аз тайно мечтая за котка, а тази на iviche ми е от любимите)

# 17
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Aз също съм ЗА котето да остане, щом веднъж си го приела. Всеки месец им се дават хапчета за обезпаразитяване(предполагам ветеринарния ти го е казал), само малко зор докато свикне къде да пишка и после всичко ще е ОК.
Аз съм израстнала с животни, у дома винаги е имало и куче и коте. Сега малко ми липсват, защото половинката не разрешава , но и по-добре, с бебе е по-трудно. Не знам , а и се надявам, някой ден синът или дъщерята да ни изненадат и съпругът да не може да откаже, но това май са само мечти.

# 18
  • София
  • Мнения: 7 242
Моля, моля, морските прасета са по-непретенциозни. Взех ги, за да имам повод да отказвам набезите за коте и куче. Сладури са, но малко безлични. Май вече само аз им обръщам внимание. Ако сега можех да избирам - коте. На времето не взехме, защото имаше индикации, че дъщеря ми е алергична, но май не е така. Има време и за котка, де Mr. Green /дано баща й не чете/
stef2u, честит ви котаран. Сигурно след няколко месеца основно ти ще си го гледаш и ще му обръщаш внимание, но за децата наистина си трябва някаква гадинка.

# 19
  • Мнения: 3 034

 Mr. Green Бих те оборила, но не ми се пише, защото предполагам знаеш какво ще кажа:)))))))))))))))

(аз тайно мечтая за котка, а тази на iviche ми е от любимите)


 newsm62  За кое би ме оборила - за непретенциозността  /ама че дума/ на котките ли?

Е, има и диванета, ама то е като с децата - ако си спокоен, предполагам, и те стават спокойни.

# 20
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Благодаря на всички за мненията ви!За сега котето е у дома,водихме го на лекар да го обезпаразитят,накупих котешки принадлежности и свикваме един с друг.Пада голяма игра с хлапетата,страшен сладур,бежавко със сини очи,мъжко май....пък ще видим как ще е занапред newsm53

Да допълня още нещо. Тъй като освен, че си ги гледах като малка, четох и много литература за котките. Та да те успокоя, точно тези рижавите са най-кротки и спокойни. За своенравни се водят сиамците и тигровата окраска.

# 21
  • София
  • Мнения: 4 867
мен ме смущава следния въпрос:
какво правите с домашния любимец, когато тръгнете на път?

израснала съм с куче, което водехме навсякъде с нас и понякога беше мъчение за животинката.
сега имаме дворно куче (второ поред), но просто намираме кой да го храни, докато ни няма.

имахме по едно време риби и папагали и беше трудно, тъй като пътувахме често. принудихме се да раздадем онези, които не уморихме с прекаленото си отсъствие от дома.

та, наближава врем за море...  newsm78

# 22
  • Мнения: 3 034
мен ме смущава следния въпрос:
какво правите с домашния любимец, когато тръгнете на път?

израснала съм с куче, което водехме навсякъде с нас и понякога беше мъчение за животинката.
сега имаме дворно куче (второ поред), но просто намираме кой да го храни, докато ни няма.

имахме по едно време риби и папагали и беше трудно, тъй като пътувахме често. принудихме се да раздадем онези, които не уморихме с прекаленото си отсъствие от дома.

та, наближава врем за море...  newsm78

ами ние имаме и котка, и риби - пътуваме доста, решението е : оставена храна и вода и те се оправят сами... Laughing
оставяли сме ги най-много за седмица, ако е за повече, някои минава да ги "понагледа"....това е.

# 23
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
какво правите с домашния любимец, когато тръгнете на път?

Така, така:)

Били самостоятелни котките...хайде моля, моля:)
Акали сами...а кой им изхвърля тоалетната (добре, де има и такива, дето акат в тоалетната, но са единици тези, които си пускат водата)?
Сами се миели....а кой чисти после козината им от ВСИЧКО и повърнатите топки косми?

.........много още мога да напиша, но сърце не ми дава:)
Много ги обичам тия същества и ако не беше здравата спирачка до мен, досега да съм се окотила:)))))))))))
Въпреки всички неудобства....една котка на топка в скута, мъркаща нежно вечер пред телевизора (или форума)....си е вълшебство:))))))))))

решението е : оставена храна и вода и те се оправят сами... Laughing

Аз сега започвам един мейл да пиша на Бриджит Бардо!
Безотговорници такива....

# 24
  • Мнения: 3 034
Reza , май вашата котка не е била много благосклонна към вас... tooth

Ака в нейната си тоалетна, просто и слагаме по-голямо количество от гранулките.
Космите.....те са си целогодишно почти, свиква се / сега ще има ужасени погледи  Mr. Green/
Това с повръщаното не ни се е случвало, така че не знам...
Не прави и бели, докато ни няма.....само дето като се върнем мяука малко повече, за да се оплаче хубаво кака така сме я оставили....и май това е.

# 25
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Reza , май вашата котка не е била много благосклонна към вас... tooth

...знаеш какво я сполетя горката Есмералда....да не разказвам и тук, че срамота:)))))

# 26
  • Мнения: 1 425
Много добре си направила ,че си оставила котето.С времето сама ще се убедиш.И както си го научиш от мъничко така ще е .Ние имахме персийска котка,кято си пишаше и акаше само на пясъка,никога не ми е правила никакви бели.Беше невероятно коте ,но почина от рак.И сега си имаме куче.Но само една мога да ти кажа ,че е невороятен плюс за детето. Peace

# 27
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Ние сме имали котки, не е толкова страшно.
Пишкали са в леген или в сифона, сами си избираха.
Ако не се сеща къде е мястото за пишкане, наблюдавай внимателно - ако котето "заравя" някъде, значи му се пишка, в този момент го хвани и бързо сложи на мястото, където ти искаш да пишка.
Няколко пъти така и вече знае. А ако му сложите от тоалетните с пясък, то само си отива там. На мен ми се струваше, че тоалетните миришат и затова предпочитах чист леген и след ползване му го измивам. Големите котаци пишкат най-често по 2 пъти на ден и то чакат сутрин да се събудим и следобед да се приберем от работа.
Котката наистина сама се гледа и най-често по цял ден спи и се мие, а хубавото е, че е активна вечер, когато човек се прибере.
При правилно отношение животното е спокойно и играе само ако го закачаш.
Ако пътувате - до 3-4 дни може да се гледа само, ако дните са повече, може да мине някой да го понахрани.
Може да сложиш нещо, където да си остри ноктите, за да не драска мебелите. Аз бях омотала едно въже около крака на кухненската маса и голяма гимнастика падаше там.
А космите се чистят лесно с прахосмукачка и от онези "блу меджик моп". У нас е мозайка и балатум и няма как да се полепят, а последната ни Маци беше ангорска.

# 28
  • Мнения: 2 818
Коте си е много добре, мисля че е хубаво за децата да растат с животинче. Кучетата изискват мноогоо повече време....

# 29
  • на североизток
  • Мнения: 285
Изкарах бременността си заедно с две котки, които имам от детдството си още - не можех, не исках, а и нямаше причина да се разделям с тях.Животните са обезпаразитени, имат си всички ваксини, аз си направих нужните изследвания за токсоплазмоза и всичко се оказа наред.
След раждането на малкия не се появиха някакви проблеми с животните и детето ми така израстна.Миналата година почина голямата ми котка и останахме само с котака - Владо.Малкият вече се научи да го милва и да уважава настроенията и желанията му Wink - вече са приятели и за сина ме всички котки се казвата - Влада Joy.
Така, че не се притеснявай.Ако децата ти не са алгергични - заведи животинчето при ветеринар - той знае какво да му сложи, как да го обезпаразити.А и децата ще се грижат за него.
Успех!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт