Обсъждане на имотни обяви, тема 11

  • 34 212
  • 777
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: X
На мен ми изглежда фейк тази обява. Първо не зная в Дружба 1 да има затворен комплекс, после защо няма ТЕЦ 10 години, ами сега се прокарва и дали въобще? Снимките са постни, иначе харесвам такива балкони, от разпределението нищо не видях. Живее ли някой там и защо ако не.....159 кв. ако е чиста площ е добре, ама при НС си имаш и общи части, та четиристаен не зная как се вмества в това, че и две бани с тоалетна отделно, огромни балкони, не зная стаите какви кутийки са. Ниска ми е цената за НС. Много е важно и къде точно в Дружба 1, че ако има много шведи наоколо си е проблем.
Тук пише, че има, а и сградата прилича на тази от обявата:
https://contract-city.com/bg/проект/kompleks-drujba-ezeroto-2-sgrada-1
Но след като е "комплекс Езерото", ще има и роми.  Всъщност, ако комплексът е този, той е локализиран на картата точно до едни живописни колиби с коне до езерото. При тези условия цената е адекватна.

# 181
  • Мнения: 3 946
Ако не се бъркам, на улица Илия Бешков е, там последните години се пръкнаха доста нови сгради. А защо не е продаден, не знам.

# 182
  • Мнения: X
Ако не се бъркам, на улица Илия Бешков е, там последните години се пръкнаха доста нови сгради. А защо не е продаден, не знам.

И аз мисля, че е там. Точно до колибите на ромите до езерото. Води се  "промишлена зона Искър". И според мен е продаден, а това е вторична продажба. Но средата е много еко, а и може и гледка към езерото да има. И поликлиниката е на 50 метра.

Последна редакция: пт, 26 юли 2019, 10:23 от Анонимен

# 183
  • Мнения: 3 946
Според мен колибите ще са там още малко време. Взеха да заграждат терени и скоро ще станат неудобни за някого. Метрото също не е далеч, дали има и пет минути.

# 184
  • Мнения: 2 681
Според мен колибите ще са там още малко време. Взеха да заграждат терени и скоро ще станат неудобни за някого. Метрото също не е далеч, дали има и пет минути.

Това е моето мнение за колибите.
Постепенно района ще се облагороди и мангалите ще изчезнат.
Но пък до общината има няколко стари блокчета, населени само с такива. Все са навън, но не са ми пречили като минавам. Някои хора се страхуват от тях. Не знам, идете, огледайте района, разходете се около езерото и общината.

# 185
  • Мнения: 10 618
А на мен тази ми изглежда фалшива. Кой знае от кой сайт за луксозни чужди имоти е

https://www.facebook.com/marketplace/item/473646813202269/

# 186
  • Мнения: X
Според мен колибите ще са там още малко време. Взеха да заграждат терени и скоро ще станат неудобни за някого. Метрото също не е далеч, дали има и пет минути.
Щом така смятате, вземайте го Simple Smile МС Дружба Гугъл дава на 18 мин пеш., а МС Искърско шосе - 12 мин пеш.

# 187
  • Мнения: 3 946
Гугъл ги дава така, защото не пуска маршрут през пътеките на езерото, а обикаля, нормално.
По-скоро ме интересуваше някой дали знае нещо за строителната фирма.

# 188
  • Мнения: X
Гугъл ги дава така, защото не пуска маршрут през пътеките на езерото, а обикаля, нормално.
По-скоро ме интересуваше някой дали знае нещо за строителната фирма.
Не виждам на картата пътечките около езерото да са по-преки, но щом казваш... Все пак ти ще го ходиш, не аз Simple Smile

Какво по-точно за строителната фирма? Контракт сити са  от почти 30 години и са преживели 2008-ма, виждала съм сгради с тяхното лого на разни места из София. Имат на сайта си списък с реализирани обекти:
https://contract-city.com/bg/проекти/c/реализирани-проекти
Конкретната сграда е завършена на вид, дали има РП не знам, дали  е населена не знам, защо няма ТЕЦ, като ТЕЦ София Изток е на хвърлей място, също не знам.  

# 189
  • Мнения: 2 681
Може би хората в затворения комплекс не искат ТЕЦ.
За мене си трябва оглеждане на място.

# 190
  • Мнения: 2 114
Изглежда неудобен за трима. Малък е реално - в кухньо-холо-трапезарията няма къде да седнат нормално 4-5 човека, кътът за готвене е супер -минималистичен. За ваканционен имот би бил супер - не се съхранява никакъв багаж, освен най-необходимото, а и всеки има самостоятелна спалня.
Ако е за двама , които не готвят вкъщи - ОК е.

# 191
  • Мнения: 9 797
За включване на НС към любимата ни Топлофикация София. Искат от инвеститора сам да направи абонатната станция и присъединителния топлопровод. Заплащане - чрез бартер с топлинна енергия.

Скрит текст:
„Контракт сити“ ООД предпочита да присъединява изградените от него обекти
към Топлофикация, при условие, че има указана близка точка за присъединяване към
топлопреносната мрежа. Ако не е възможно включване към Топлофикация, за
предпочитане е използването на природен газ за отопление и подгряване на вода.
Според дружеството, ако двата варианта са налични за района, в който се изгражда обекта и инвестициите за присъединяване са равни или приблизително равни, винаги предпочита топлофикация.
От гледна точка на търсене от клиентите, дружеството твърди, че крайния клиент предпочита топлофикация, но с малки изключения.

 „Контракт сити“ ООД посочва, че в над 98 % от обектите му топлопреносното
предприятие има практика да предлага договори за присъединяване, в които вменява на
клиентите задължението самите те да изградят за своя сметка присъединителния
топлопровод, съоръженията към него и абонатната станция. Според дружеството,
практика е гореизложеното да става с разписването на това задължение в чл.1 и чл.9,
ал. 1 от предварителните договори за присъединяване на битови клиенти към
топлопреносната мрежа на „Топлофикация София“ ЕАД. Посочва се, че в редки случаи
клиент може да кандидатства и да бъде одобрен за включване в инвестиционната
програма на „Топлофикация София“ ЕАД за определена календарна година и
евентуално присъединителния топлопровод, съоръженията и абонатната станция да
бъдат изпълнени от и за сметка на топлопреносното предприятие. „Контракт сити“
ООД твърди, че за 25-годишна практика на дружеството и изграждане на 53 обекта, е
имало само два такива случаи.
Дружеството посочва, че компенсация от страна на „Топлофикация София“ ЕАД
за изградените и предадени съоръжения под формата на топлинна енергия е предлагана
устно като вариант, но не е залагана в подписаните договори. Според дружеството това
е неприложимо и нерентабилно поради факта, че компенсацията се връща директно на
крайните клиенти, а не на дружеството строител (инвеститор).

# 192
  • Мнения: 3 946
Aз пък изобщо не съм видяла, че сградата е на Контракт сити, убегнало ми е. Ще ходя да прегледам какви има останали следващата седмица.
Всъщност разтоянието до метрото не ми е фактор по принцип. Така или иначе не ползвам градски транспорт. Сега живея на 5 минути пеша от метростанция, да съм се качила 3 за 7 години. Така че, дали пет или десет минути, все тая.

# 193
  • София
  • Мнения: 350
А на мен тази ми изглежда фалшива. Кой знае от кой сайт за луксозни чужди имоти е

https://www.facebook.com/marketplace/item/473646813202269/

Не изглежда да е от подобен сайт.
Това си е чиста панелка (виждат се контактите), вероятно в някой от блоковете на ул. Русалка.

# 194
  • Мнения: 9 877
А на мен тази ми изглежда фалшива. Кой знае от кой сайт за луксозни чужди имоти е

https://www.facebook.com/marketplace/item/473646813202269/
Изглежда ми нормален панелен апартамент. Може и да не е панелен, но кухня, хол и 2 спални. Тоалетната е малка, такива плочки съм виждала и в нашенските магазини.

Общи условия

Активация на акаунт