91 НЕГ "Проф. Константин Гълъбов" - тема 4

  • 61 042
  • 743
  •   1
Отговори
# 255
  • София
  • Мнения: 17 987
Да, много неприятно е човек да се падне в паралелката със спряган, явно заслужено, като най-слаб преподавател. Но набраният предварително негативизъм не следва да  води до изфабрикуване И  на измислици. При преподаването на 4 континента и т.н явно ви е убегнало, че и другаде се случва описаното. По мое време ние сме трили дъската И в час, и при дъщерите ми съм сигурна, че се е случвало да трият дъската (при това НЕ при Виолета Георгиева, а при страхотни учители), докато учителят прави друго - връща  примерно тестове, проверява написаното от някого в друга част на дъската,  изпитва някого, обяснява нещо индивидуално на някого на катедрата  и т.н. И в университета се случва студенти да трият огромни писания от дъската на професора/доцента/асистента/тютора. С това не оправдавам дамата, само казвам, че не трябва под вола теле да се търси. Оплаквайте се където трябва от некачествено преподаване, от липса на домашни в решаващ клас, какъвто е осми, от изоставане като темпо спрямо други класове, от непроверени тестове,  от наистина обидно отношение към децата, а не от призив  към последните да изчистят дъската. Ако се налага триене, значи на нея все пак е писано в часа, нали,  а това предполага някаква работа в клас, не бездействие.

Последна редакция: ср, 25 сеп 2019, 15:21 от пенсионирана русалка

# 256
  • Мнения: 19
Аз споделих избрано неща, които ми направиха вчепетление. Дрън дрън  си казвайте в семейството.

# 257
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 318
Благодаря за предложението, но с дъщеря си говоря ежеминутно и ежечасно, повече от това няма как. Знаем за всичко, запозната съм с всички интересни работи и имаме реална преценка за ситуацията, не беше това посланието ми, но няма да се разберем явно.

Успех в осми клас Ви желая!  Peace
И да знаете, че ние тук сме си едно семейство все пак  Mr. Green

# 258
  • София
  • Мнения: 17 987
Никъде не съм написала дрън-дрън. Ако четяхте внимателно, щяхте да видите, че подкрепям всяко едно основателно оплакване, касаещо съществени недостатъци на учителя и начина му на преподаване, а не искането му ученик да изтрие дъската. Какво небивало  падение за ученика е да нацапа ръчичките си...

Последна редакция: ср, 25 сеп 2019, 15:32 от пенсионирана русалка

# 259
  • столицата
  • Мнения: 3 791
Мехуди, след като започвате с негативна нагласа от Ваша страна и от страна на детето едва ли ще се получат успешно нещата. Неслучайно назад в темата бях писала да не прехвърляте своите притеснения от ВГ на децата си и да им дадете възможност да подходят непредубедено. Моите спомени са, че през първите няколко месеца Б паралелка се движеше с темпото на останалите. Изоставането явно се получаваше по-късно. Няма начин за 4 дни да се е случил апокалипсис. Аз също не виждам нищо обидно ученик да изтрие дъската. Още повече след като считате, че е нормално това да върши учителят.

# 260
  • Мнения: 2 076
аз мисля, че конотацията в поста беше различна -  никакъв проблем да се избърше дъската от ученик, но не и когато е казано, че на нея не й се става, да, уважение пред възрастта трябва да има, но и децата са също толкова пълноправни и не е редно да се отнасят с тях като към едва ли не слуги

едно и също искане може да бъде поднесено по много различни начини и съответно възприето по различен начин от учениците, не е ли така?

# 261
  • София
  • Мнения: 17 987
аз мисля, че конотацията в поста беше различна -  никакъв проблем да се избърше дъската от ученик, но не и когато е казано, че на нея не й се става, да, уважение пред възрастта трябва да има, но и децата са също толкова пълноправни и не е редно да се отнасят с тях като към едва ли не слуги

Ако беше така, нямаше да изтъкне опита си от държави в 4 континента, в които винаги учителят си трие дъската. Нежеланието  на учителката да стане не беше упоменато във връзка с триенето на дъската, а като оправдание от нейна страна защо някой ученик, учил немски, пише вместо нея.

Пак ще изразя мнението, че дамата явно си има  доста кусури, иначе нямаше предни випуски да се оплакват. Но оплакванията са били след понатрупани впечатления и винаги са касаели преподаването.

Последна редакция: ср, 25 сеп 2019, 21:19 от пенсионирана русалка

# 262
  • София
  • Мнения: 5 122
Не мога да повярвам, относно дебатите за почистването на дъската.

# 263
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 318
Smiley Ganis, я кажи ти сега за триенето на дъската, писането по нея, отварянето на прозорците и подобни дейности, възлагани по жесток начин на нежния ученик и уронващи крехката му чест.

# 264
  • София
  • Мнения: 5 122
Горките деца. Още от първия час знаят, че поредните два номера са дежурни и дъската трябва да е изтрита, когато вляза в час. По време на часа аз си я почиствам. Не виждам нищо нередно, ако децата също почистват дъската или отварят прозорците. Дори и само за един или два учебни часа, тази стая е тяхна и те също трябва да са съпричастни към нея.

# 265
  • Мнения: 19
Никъде не съм написала дрън-дрън. Ако четяхте внимателно, щяхте да видите, че подкрепям всяко едно основателно оплакване, касаещо съществени недостатъци на учителя и начина му на преподаване, а не искането му ученик да изтрие дъската. Какво небивало  падение за ученика е да нацапа ръчичките си...

отговорих от тел. ако не сте вие с дрън-дрън, извинявайте. написах "и ред други работи" по отношение на негативните ми вчепетления. "дъската" е за да се покаже отношението, не разбирам сарказма ви. ако бяхте прочели по-внимелно, може би щяхте да разберете. 4-те континента са за да покажа, че имам някакъв опит с учене и преподаване. и е важно отношението на преподавателя.

аз бях до тук по таз тема. пожелавам на всички ученици удоволетворение от ученето и успехи въпреки някои учители.

# 266
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 318
Аз лично няма как да се впечатля от мнение на човек, който се затруднява да си "вдигне" главните букви, това точно показва "отношение" и праща по дяволите всякакъв "някакъв опит с учене и преподаване", с който искате да изпъкнете.

Изсмуканата от пръстите добронамереност си е жива мъка. Удовлетворение и на Вас желая и по-прецизно сито на критиката. Децата са наше огледало.  Peace

# 267
  • София
  • Мнения: 607
По кой учебник по английски език ще учат 9 клас тази година?
Upstream B2, както и Mileto е писала. Това е за Leistung.

# 268
  • столицата
  • Мнения: 3 791
Миналата година 9клас ДСД започнаха англ от А1. За тази предполагам, че е същото.

# 269
  • Мнения: 3 964
Галимар, те хубаво са започнали с А1, но продължиха ли с него, или "притичаха" до В1? Не може при добра воля да не се измисли нещо, за да не скучаят децата, а и да не се въртят безмислени часове.

Общи условия

Активация на акаунт