Как създавате нови приятелства?

  • 6 553
  • 68
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 19 061
Какво значи "няма финансовата възможност да излиза с мен" ?

Ами няма излишни пари за неща като пътувания или ресторанти, курсове и т.н. А ние сме на принципа, че всеки сам си покрива своите разходи.
Викаш, хем постоянно зает, щото много работи, хем няма финансовата възможност да излезете на ресторант или да запишете някой курс? Да няма и други половинки, четвъртинки или осминки, освен теб?

# 16
  • Мнения: 98
Какво значи "няма финансовата възможност да излиза с мен" ?

Ами няма излишни пари за неща като пътувания или ресторанти, курсове и т.н. А ние сме на принципа, че всеки сам си покрива своите разходи.
Викаш, хем постоянно зает, щото много работи, хем няма финансовата възможност да излезете на ресторант или да запишете някой курс? Да няма и други половинки, четвъртинки или осминки, освен теб?

А, надали. Просто е зле финансово и не му излизат сметките често. Но пък и да не беше, пак щеше да ми се иска да си имам мои приятелки. Липсват ми излизанията по женски

# 17
  • Мнения: X
Викаш, хем постоянно зает, щото много работи, хем няма финансовата възможност да излезете на ресторант или да запишете някой курс? Да няма и други половинки, четвъртинки или осминки, освен теб?
За пореден път се убеждавам, че има хора, досадни като мухи. Не разбирам каква е тази тенденция жената да трябва да е впита като кърлеж в мъжа си финансово, социално и емоционално. Очевидно в тази връзка си уважават свободата.
А и вече три пъти се каза, че жената не иска половинката й да си прави на клоун за да я забавлява и че няма проблем с него. Тя иска да си реши въпроса с намирането на приятели сама, може би изненада за теб, социалните й потребности покриват повече от един човек.

слънчеви неща, аз се сетих за още няколко дейности, които биха ти гарантирали нови познанства:
- организирай някакво обучение чрез някоя онлайн платформа свързано с работата ти в малка група
- във Варна или много чужденци и туристи - предложи им езиков обмен или да им покажеш града ти
- включи се във форум или фейсбук група свързана с твоите интереси или благотворителност

Хубаво е да се замислиш какво е приятелството - сходни интереси, общи спомени, забавно общуване, щипка химия между хората. Може би трябва да си по-настъпателна към хората, които ти допадат и да усъвършенстваш така наречения small talk. Замисли се дали и работата не те  прави по-затворена и асоциалена като поведение.

# 18
  • Мнения: 4 611
Моите приятелства са се заформили в училище, университета и работните ми места. Може да се опиташ да се свържеш със стари съученици или състуденти. Най-ефикасно е да се запознаете покрай общ проект или общи интереси, рядко става ей така от нищото. Ако сте дълго време в една среда много помага.

# 19
  • Мнения: 526
Мисля че тука изобщо не става въпрос за мъжа който има тя до себе си... То си е едно на ръка. Става въпрос за страничен социален контакт.. Това за дирижиране то на бюджета си е тяхна работа и нещата стоят така както ги е описала.става въпрос за положението такова каквото е описано. При ТЕЗИ обстоятелствата се пита какво да се прави. Да се запознае с хора с които просто да си говори, общуване някакво извън рамката в която е затворена в момента. И страшно много хора са така. Ето, аз предлагам себе си. Ако има желание авторката ще се запознаем и така... Трябва ли да се ловуват хора в фитнеси, танци, екскурзии... Това значи да инвестираш пари за да имаш лукса да срещнеш хора с които да може да,, евентуално,, изпиеш едно кафе... А защо не тук? Ето, аз се казвам Бориса, приятно ми е....

# 20
  • Мнения: 18 562
Нямаш колеги, но имаш съседи, съученици, роднини.

# 21
  • София
  • Мнения: 17 779
Приятелство не се гради със small talk.

А Тонка няма късмет, това е умение. Има хора, които завързват запознанства и приятелства само до супермаркета да ходят.

# 22
  • Мнения: X
И пак да отбележим, че темата не е за градене на приятелство, а за създаване на такова. Я кажи как започва едно неслужебно запознанство без small talk?

# 23
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 287
Аз смятам,че е съвсем нормално една двойка да излиза заедно .
Не са нужни много пари,за да седнат да пият кафе или да пият по една бира с пържени картофи.
С моята най-добра приятелка сме заедно още от детската градина.
Имам приятелки от училище,от университета,бивши колежки,съседки.
С други се запознахме на детската площадка,децата ни са в един клас и станахме приятелки семейства.

Авторката,може да излиза на кафе с колежки,някоя братовчедка,да покани съседка...

# 24
  • Плевен
  • Мнения: 197
Последните приятелства, които създадох са покрай здравословен проблем и благотворетелни и доброволчески дейности, свързани с този проблем. Също покрай детето 1-2 приятелки, но повечето мами ме натоварваха.

Имала съм куче,  покрай разходките му се завързват познанства почти като с бебе. Разликата е, че ако разхождаш куче можеш да си хванеш гадже, а разхождайки бебе нямаш никакъв шанс Simple Smile

Съвременните хора наистина трудно създават и поддържат приятелства. Мисля си, че най-комфортно ще се чувстваш с човек, който има същите интереси като теб. Съвета ми е да търсиш приятелства сред хора, с които споделяте сходни интереси или се радвате на едни и същи неща.

Аз имам място за още един приятел!
Приятно ми е Снежка

# 25
  • София
  • Мнения: 17 779
И пак да отбележим, че темата не е за градене на приятелство, а за създаване на такова. Я кажи как започва едно неслужебно запознанство без small talk?
Сам си си отговорил. Имам чувството, че доста хора в темата казват на добрите си познати приятели.

# 26
  • Мнения: 193

Ами няма излишни пари за неща като пътувания или ресторанти, курсове и т.н. А ние сме на принципа, че всеки сам си покрива своите разходи.
Колко ли пари са нужни за един ресторант? И ти мислиш за семейство с този мъж?

Започна се с простотиите, добре е така при положение, че нямат дори съжителство, никой не е длъжен на другия. А и не всеки умее да печели хилядарки като вашите перфектни съпрузи.

https://www.google.com/search?q=gold+digger&client=ms-androi … KHSPRDakQ_AUIFSgB

# 27
  • София
  • Мнения: 17 779
Gold digger се ползва за хора, насочили се към такива с много пари.
Не със заплата от 2 хиляди. Laughing

# 28
  • Мнения: 193
Според държавата и стандарта Simple Smile

# 29
  • Мнения: 3 731
Според държавата и стандарта Simple Smile
Коя държава? Светът е едно глобално село и всички говорим английски, така че е неуместно да се ограничаваме. 😂

Общи условия

Активация на акаунт