Как създавате нови приятелства?

  • 6 546
  • 68
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 17 773
Според държавата и стандарта Simple Smile
Да искаш да отидеш с приятеля си на ресторант и разходка не е върхът на меркантилността. Само казвам

# 31
  • Мнения: 18 879

За пореден път се убеждавам, че има хора, досадни като мухи. Не разбирам каква е тази тенденция жената да трябва да е впита като кърлеж в мъжа си финансово, социално и емоционално. Очевидно в тази връзка си уважават свободата.

А и вече три пъти се каза, че жената не иска половинката й да си прави на клоун за да я забавлява и че няма проблем с него. Тя иска да си реши въпроса с намирането на приятели сама, може би изненада за теб, социалните й потребности покриват повече от един човек.

Ти, ревльо, ако се самозаблуждаваш със своите 120 поста в СО, от общо 130, предимно в теми на самотни жени, че нищо не търсиш и че си твърд и корав, след като са те зарязали, със смешноватите ти декларации, че жена не ти трябва, значи може и да повярваш, че няма нужда от никаква финансова, социална или емоционална интеракция между хора, които спят един с друг от няколко години. Че то няколко години на кафе да излизаш с даден човек, пак ще имаш някакви социални и емоционални отношения. Надявам се, че не наричаш "впиване като кърлеж" желанието за някоя и друга вечеря заедно от време на време с човека, с когото правиш секс и наричаш половинка. Аз даже не разбирам как може да се запознали и да се е стигнало до секс, ако няма нищо социално и емоционално между тях. И да, тя уж за приятели пише, но веднага се оправдава, че "половинката" и нямал време и пари, за да излиза с нея и затова търси приятели. Опитва се да запълни липсата на адекватен човек до себи си с приятели. По принцип човек, като е във връзка, се случва да загуби една част от социалния си живот и необвързаните си приятели, с които прекарването е било до голяма степен с цел подсъзнателно обвързване и търсене на партньор, както и да спечели нови приятели покрай половинката, с които имат забавления, по-подходящи за двойки. При нея второто не се е случило, а вероятно се опитва да навакса с първото. Няма жени на 30, които дълго време да бъдат удовлетворени от мъж, с когото нямат нито финансово, нито емоционално, нито социално обвързване и въобще, страшно често се случва да загубиш години с някого във псевдосериозна връзка, с когото никога не би създал семейство, но не искаш да си сам, и да си направиш равносметката, че наистина не би създал семейство с този човек, заради финансови, емоционални и/или социални причини, след което да го зарежеш. При теб се е случило това, при авторката вероятно ще се случи скоро. Търсенето на приятели, след като години явно не са ѝ трябвали, и е загубила контакти с тях и не е създавала нови приятелства, е сигнал за желанието за промяна.

# 32
  • Мнения: X

Ти, ревльо, ако се самозаблуждаваш със своите 120 поста в СО, от общо 130, предимно в теми на самотни жени, че нищо не търсиш и че си твърд и корав, след като са те зарязали, със смешноватите ти декларации, че жена не ти трябва, значи може и да повярваш, че няма нужда от никаква финансова, социална или емоционална интеракция между хора, които спят един с друг от няколко години. Че то няколко години на кафе да излизаш с даден човек, пак ще имаш някакви социални и емоционални отношения. Надявам се, че не наричаш "впиване като кърлеж" желанието за някоя и друга вечеря заедно от време на време с човека, с когото правиш секс и наричаш половинка. Аз даже не разбирам как може да се запознали и да се е стигнало до секс, ако няма нищо социално и емоционално между тях. И да, тя уж за приятели пише, но веднага се оправдава, че "половинката" и нямал време и пари, за да излиза с нея и затова търси приятели. Опитва се да запълни липсата на адекватен човек до себи си с приятели. По принцип човек, като е във връзка, се случва да загуби една част от социалния си живот и необвързаните си приятели, с които прекарването е било до голяма степен с цел подсъзнателно обвързване и търсене на партньор, както и да спечели нови приятели покрай половинката, с които имат забавления, по-подходящи за двойки. При нея второто не се е случило, а вероятно се опитва да навакса с първото. Няма жени на 30, които дълго време да бъдат удовлетворени от мъж, с когото нямат нито финансово, нито емоционално, нито социално обвързване и въобще, страшно често се случва да загубиш години с някого във псевдосериозна връзка, с когото никога не би създал семейство, но не искаш да си сам, и да си направиш равносметката, че наистина не би създал семейство с този човек, заради финансови, емоционални и/или социални причини, след което да го зарежеш. При теб се е случило това, при авторката вероятно ще се случи скоро. Търсенето на приятели, след като години явно не са ѝ трябвали, и е загубила контакти с тях и не е създавала нови приятелства, е сигнал за желанието за промяна.

Виж сега, ясно ми е, че клуб "Практична домакиня" ме следи под лупа и ми смята статистиката, но няма смисъл да нарушаваш добрия тон с плюнчене Animal Dromedary Camel. Самотните жени тук нямат нужда нито от моето, нито от твоето покровителство.

Сега приеми, че авторката е достатъчно голяма и самостоятелна да се грижи за интимните си отношения и може да си позволи да наруши домакинската омерта ако желае. Не е задължително тя да вижда в него бъдещия си съпруг в него и не знаем каква е тяхната история, така че не знам какво го мъдриш толкова Rolling Eyes Това за изгубените години също не важи за голяма част милениалите, щото yolo, dfm & stuff Champagne

Според мен е напълно нормално човек да търси социален кръг извън връзката си, освен ако не са си някакви самодостатъчни интроверти.

Не смятам, че сериозно обързана двойка или младо семейство задължително трябва да се вписват в стереотипа "излизаме с други семейства", "приятелите ни са общи",  "ходим на забавления за двойки". При някои това може да работи, но при други такава рамка би създало напрежение и депресия. Все пак да не забравяме, че и двамата са имали живот и преди връзката си.

Нека и не се заблуждаваме - има двойки, които натрапват несъвместими приятели на половинката си, само и само със заобикалка за да се впише в графа "общи приятели" и да не отпада от живота им. Relaxed Мога да посоча и личен пример - в една връзка момичето постоянно искаше да излизаме с най-добрата й приятелка и гаджето й - които ми бяха изключително антипатични (автентично пернишко комбо) Disappointed Relieved. Не съм искал да прекрати приятелството си с тях, просто се разбрахме, че някои приятели трябва да си останат лични. Проработи и създаде комфорт във връзката.
И авторката това иска - да излезе с приятелки на girls night, да си клюкарят за "Черешката на тортата", да се пооплакват от мъжете. Нали не е много, другарке? Rolling Eyes

Последна редакция: нд, 23 юни 2019, 20:31 от Анонимен

# 33
  • Мнения: X

Мога да посоча и личен пример - в една връзка момичето постоянно искаше да излизаме с най-добрата й приятелка и гаджето й - които ми бяха изключително антипатични (автентично пернишко комбо) Disappointed Relieved.

Това ми напомня как два пъти излизах с най-добрия ми приятел и гаджето му от Перник и това ми е достатъчно за години напред. Някои момичета от там са Нетърпими 😂

# 34
  • Мнения: 18 879
Статистиката няма нужда да ти я смятам, пише си я.

Сериозно обвързана двойка или младо свмейство е по-скоро логично, че ще имат и общи приятели, и други общи неща. Никой не настоява всичко да правят заедно, но двама души, които правят секс от няколко години, но нямат нищо друго общо - нито част от социалния им живот е обща, нито живеят заедно, ама пък са обсъдили, че всеки си плаща неговото, са ми много далеч от двойка и половинки от двойка. И не, не е нормално положението, иначе нямаше да го споменава мъжа, и щеше да има ясна визия приятели с какви интереси търси - йога, плетене, домашни .любимци и т.н., за които ѝ трябват приятелки. На girls night обикновено става дума за пиене и търсене на мъже, спомени как са търсели мъже, флиртуване с мъже, обсъждане на общи познати... Във всеки случай нямам спомен някога да сме посвещавали подобна вечер на някое телевизионно предаване.

Сигурна съм, че не е задължително да вижда в него бъдещия си съпруг, но мисля, че времето, в което ще си даде равносметка дали той е подходящ за такъв, или трябва да се огледа за друг, ако въобще желае деца и семейство, наближава. Почти няма жена на тази възраст, която да не се замисля по въпроса, самоинциативно или притисната от мнението на околните и репродуктивния си потенциал.

# 35
  • Мнения: 3 661
Колко ли пари са нужни за един ресторант? И ти мислиш за семейство с този мъж?

Започна се с простотиите, добре е така при положение, че нямат дори съжителство, никой не е длъжен на другия. А и не всеки умее да печели хилядарки като вашите перфектни съпрузи.


 Момичето каза, че мъжа много работел, като работи толкова много, поне за кафе и ресторант трябва да има пари. Никой на никого не е длъжен, но мъжа трябва да е мъж! Мъж, който си брои стотинките, за мен не е никакъв мъж.

# 36
  • Мнения: 4 611
Добре, че са парите тогава, та да разпознаеш кой е мъж и кой не.

# 37
  • Мнения: 18 879
То пък големите пари, които са нужни за ходене няколко пъти в месеца на кафе или ресторант, където се очаква да си плати само собствената консумация. Предполагам, че е мъж без деца и подобни ангажименти, поне на 30, който трябва да се грижи само за собствения си гъз. Тя авторката даже леко го приема. Повечето жени ще се вбесят, ако са в такова положение.

# 38
  • Мнения: 1 189
От колко време си с този мъж ? Винаги ми е било странно как човек може да няма приятели. От училище ? Университет ? Други работни места ? Аз от всяко място ми е останал по един готин приятел ...

# 39
  • Мнения: 193
Колко ли пари са нужни за един ресторант? И ти мислиш за семейство с този мъж?

Започна се с простотиите, добре е така при положение, че нямат дори съжителство, никой не е длъжен на другия. А и не всеки умее да печели хилядарки като вашите перфектни съпрузи.


 Момичето каза, че мъжа много работел, като работи толкова много, поне за кафе и ресторант трябва да има пари. Никой на никого не е длъжен, но мъжа трябва да е мъж! Мъж, който си брои стотинките, за мен не е никакъв мъж.

Тези соц. практики отминаха отдавна, има успели жени, които могат да сложат в джоба си всеки мъж. Ако е да кажем таксиджия, а тя с бизнеса в щатите (както тя казва) нормално е тя да е по-напред в матрЯла. Отделно това правило може тя да го е задала, не той. А и тя казва, че не може да си позволи екскурзии и т.н. за кафе никъде не видях. Да обобщим, ако сега остана без работа и пари то трябва да се развеждам щото нямам пари за кафе и не ставам за мъж?

# 40
  • Мнения: 98
От колко време си с този мъж ? Винаги ми е било странно как човек може да няма приятели. От училище ? Университет ? Други работни места ? Аз от всяко място ми е останал по един готин приятел ...

Почти всичките ми приятели се преместиха в чужбина, а аз работя сама за себе си от вкъщи от години, така че нямам колеги.

# 41
  • Мнения: X
Аз като цяло не бих раздавал присъди за човек, че не може да си позволи това или онова, защото не му знаем положението. Ако изплаща кредити или инвестиции е нормално да си свие джобните. Сега, знаем, че тук от хора с дългове се бяга с 200 като прокажени, ама и те са хора Grinning

Да обобщим, ако сега остана без работа и пари то трябва да се развеждам щото нямам пари за кафе и не ставам за мъж?

Бих искал да цитирам един любим комик в спойлера Simple Smile
Скрит текст:
Men and women, so many fucking… differences between men and women, man. So many fucking differences. The biggest difference between men and women, one of the biggest differences, men cannot go backwards sexually. Women cannot go backwards in lifestyle. Can’t fucking do it. Women cannot go backwards in lifestyle. They can’t do it. That’s right. They can’t do it. I don’t care… The best woman can’t fucking do it. Can’t fucking do it. They can’t do it, can’t do it. Fellas, you ever gone through some hard times with your woman?
You lose your job or something? Your woman tries to console you, “Hey, baby, don’t worry. We gonna get through this. “I know we got bills, but if we gotta get rid of some shit, we will get rid of some of this shit.” She’s talking about you.
Can’t do it. Fellas, if you lose your job, you gonna lose your woman.

# 42
  • Варна
  • Мнения: 14 533
Работният ден има начало и край .
Авторката е пояснила , че търси реални приятелки за кафе и женски глезотии .
Лято е мила. Морската градина е пълна с туристи , има концерти . От днес започна и фестивал на фантастични филми. Киноман и меломан съм. Въпреки майчинството и задълженията си винаги открадвам време only for me ...
Излизай . Следобеден плаж , лежерни разходки и запознанствата са налице.
Ще има и флиртуващи "гларуси" и досадници , но и приятни , случайни попадения . Чужденците са много приятно  явление и любезни в комуникацията . Винаги търсят гид , съвети , навигация и усмивка на фона на масовата бг апатия и отегченост. Предстои и July morning , не
го пропускай.

Последна редакция: пн, 24 юни 2019, 17:27 от Viviana91

# 43
  • Мнения: 712
Почти всичките ми приятели се преместиха в чужбина, а аз работя сама за себе си от вкъщи от години, така че нямам колеги.
Защо не пробваш да си наемеш офис в някоя бизнес сграда ? И вместо от вас да работиш в офиса . Поне ще срещаш хора . Може да се заговорите на кафе-автомата , отвън на пушкома , да се присламчиш към някоя групичка отиващата да обядва , такива неща .

# 44
  • Мнения: 18 879

Тези соц. практики отминаха отдавна, има успели жени, които могат да сложат в джоба си всеки мъж. Ако е да кажем таксиджия, а тя с бизнеса в щатите (както тя казва) нормално е тя да е по-напред в матрЯла. Отделно това правило може тя да го е задала, не той. А и тя казва, че не може да си позволи екскурзии и т.н. за кафе никъде не видях. Да обобщим, ако сега остана без работа и пари то трябва да се развеждам щото нямам пари за кафе и не ставам за мъж?

Много йезуитски извъртате казуса, болна тема ви е явно на мъжете финансовият въпрос. Нали схващаш разликата СЕГА  - в даден момент да си без работа или да си възпрепятстван здравословно да работиш, и от няколко години ПОСТОЯННО, СИСТЕМНО да нямаш време и пари да излезеш на кафе или ресторант, да идеш някъде през уикенда с приятелката си или да запишете заедно някой курс, където да платиш само собствените си разноски. Това значи, че наистина не е способен да се грижи и за дете такъв постоянно зает и без пари. Не да издържа жена си, докато детето навърши 18, а просто да дава своята лепта за издръжката само на детето. Предвид, че ме съмнява авторката да е финансова акула, която може да сложи в джоба си всеки мъж,  като фрилансър, ако не се самоосигурява за социалните рискове, едва ли би рискувала да създава семейство с такъв човек, с който дори не може да си позволи да излезе в майчинство.

п.п. Вярваш ли си наистина, че жена ти би се омъжила за теб, ако няколко години те гледаше как се стискаш или нямаш пари да излезете на едно кафе с нея?

Общи условия

Активация на акаунт