Дневен режим на бебе

  • 789
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 132
Здравейте,имам бебе на почти 3 месеца,почти изцяло на кърма е,но не винаги имам достатъчно и дохранвам с АМ. Няма режим нито на сън,нито на хранене.Вечер я къпем 20.30,после се храним и спи до 5ч някъде и от там нататък кога дпи,кога яде,както тя си прецени.Имам приятелка,която с нейното бебе е като часовник в 14:00 заспива в 16ч се храни и така знае кога може да излезе,кога какво ще прави а аз никога нищо незнам.Излизам и тя писва да яде,храня я и следобед бебетата спят от 14-16 моето е будно и заспива в 16. Това нормално ли е,трябва ли да изграждам режим на съня или е късно вече? Благодаря

# 1
  • Мнения: 296
Съвсем нормално си е бебето ти. Както и всяко бебе всъщност. Няма нужда от изкуствен режим, тя има неин си ритъм, защото е човече, не машинка. Ти спиш ли, примерно, точно 8 часа всяка вечер? Ако е спокойна и здрава, бъди спокойна и ти Blush

# 2
  • Мнения: 1 327
По принцип съветът от предния коментар е правилен.Но малките бебета се чувстват по-спокойни ако има изграден някакъв режим.И на лекциите са го казвали и в родилно и съдя по моето бебе.

# 3
  • Мнения: 4 660
Излизам и тя писва да яде,храня я и следобед бебетата спят от 14-16 моето е будно и заспива в 16. Това нормално ли е,трябва ли да изграждам режим на съня или е късно вече? Благодаря
Правило едно яде сменяш пелена и тогава излизаш.
Много е малко за режим с времето ще си нагодите такъв.

# 4
  • Мнения: 296
По принцип съветът от предния коментар е правилен.Но малките бебета се чувстват по-спокойни ако има изграден някакъв режим.И на лекциите са го казвали и в родилно и съдя по моето бебе.
Как точно се създава този режим?
Бебето е спокойно, когато нуждите му са задоволени - хранене, сън, гушкане и т.н., когато е показало, че има нужда от тях, не по часовник. А при малко бебе, режима се променя всяка седмица, че и по-често

# 5
  • Мнения: 6 622
Стига бе , било спокойно бебето с режим. Вие все едно ядете, спите и ходите до тоалетна под час. И кой определя на колко часа има право да яде и на колко време има право да спи?

# 6
  • Добрич
  • Мнения: 933
Моите и двамата имаха,а малкият все още има режим.Хранеха се на около 3 часа плюс минус 15 минути.Сами си го бяха направили и каквото и да им бутнеш в устите през останалото време се изплюва.Около 13 часа затъмнявах леко стаята и ги слагах да спят.Без шумове-телевизори и други.Вечерта пак така.Големият имаше и нощно хранене,което сам отказа на 6 месеца.Малкият от новороден спи от 24 до 6 сутринта,сега на 2 години от 22 до 7.Никога не съм приспивала на ръце.Просто свикнаха,че след баня,се облича пижама,хапва се,в леглото и лампата се гаси и се спи.
И да ние също ядем и спим според някакъв режим.

Последна редакция: пн, 24 юни 2019, 08:39 от elfito 9000

# 7
  • Ловеч
  • Мнения: 574
Моите и двамата имаха,а малкият все още има режим.Хранеха се на около 3 часа плюс минус 15 минути.Сами си го бяха направили и каквото и да им бутнеш в устите през останалото време се изплюва.Около 13 часа затъмнявах леко стаята и ги слагах да спят.Без шумове-телевизори и други.Вечерта пак така.Големият имаше и нощно хранене,което сам отказа на 6 месеца.Малкият от новороден спи от 24 до 6 сутринта,сега на 2 години от 22 до 7.Никога не съм приспивала на ръце.Просто свикнаха,че след баня,се облича пижама,хапва се,в леглото и лампата се гаси и се спи.
И да ние също ядем и спим според някакъв режим.

Ммм...Смятам,че децата Ви сами са си направили режим.Големият ми син от новороден си спеше в кошарата.Баня,хранене и в кошарата.Бебе мечта.
Малкият ми син,който е на 6++м е спал в кошарата си около 5 пъти,и/спи при мен на спалнятя/без дундурене на ръце не заспива.И да допълня,че такива като-“остави го да поплаче и ще спре”,ще се научи и т.н. не вървят.Пробвах всичко и бях упорита защото си казвах,че щом  баткото е бил така и малкия ще стане така.Да ама НЕ! Посиняваше от рев!
Та в крайна сметка всичко си е до дете.Водете се по тях.

# 8
  • Добрич
  • Мнения: 933
Да,водиш се от детето и  надграждаш режима.Когато се разплаче не бързам да го взема.Пробвам първо да го помилвам,говоря му,ако не стане чак тогава.Аз не съм и привърженик на вечното разнасяне на ръце.Може би е и както го свикнеш,но от много рано.Виждала съм и това,че то си спи спокойно в леглото,а тя(майката) го вдига да го гушка.

# 9
  • Мнения: 10 967
Бебето ти спи непробудно 9 часа през нощта и ти още искаш?!?

Общи условия

Активация на акаунт