Майски бебета 2019г. Тема 1

  • 24 535
  • 770
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 992
Биба последно взех на Авент ортодонтична и в харесса. Предните ги буташе само като ги усети. Малко по-скъпа е, но си заслужава, даже няма опасност от разглобяване, ако това е критерия. Цялата е гумена.

# 256
  • Мнения: 5 563
Момичета, на  ТФЕ ми казаха, че все още има повишен мускулен тонус и да продължавам с гимнастиката. Да се притеснявам ли? Малкият много шава, постоянно ръцете и крачката са в движение, постоянно гука. Свеки казваз че трябвало да бъде още по - енергичен, но на мен ми се струва, че си е добре все пак скоро навърши 2 месеца. Намери си ръцете, все са му в устата, слагам го на активната гимнастика, заглеждаше по играчките маха с ръчички, не се обръща още толкова често, правя гимнастика вече 2-3 пъти на ден. Струва ми се, че другите са с големи очаквания за 1 друмесечно. Не знам да се притеснявам ли или не? Ръчичките му вече все по-рядко стоят свити на юмручета, а като го нося на ръце крачетата не са така свити към тялото му, педиатърката ми каза, че е нормално, а на прегледа ми казват, че тонуса още е завишен. Разровох се в интернет, пише, че новородените се раждат така. Минават ми мисли през главата да не би да е за дето е роден 20дни по-рано или 2500гр.. въобразявам ли си вече или няма за какво да се притеснявам. Според мен се развива добре, но това ме наплаши малко..

# 257
  • София
  • Мнения: 5 759
Какво е ТФЕ?
Всяко дете е различно и ми се струва, че са те понаплашили излишно. С второто дете правих гимнастика, когато се сетя, да не кажа не правех. С първото всеки ден, разлика в рзвитието нямат. До сега съм правила на третото има няма 3-4 пъти.

# 258
  • Sofia
  • Мнения: 1 060
И мен ме интересува какво е ТФЕ и кога се ходи на него, и кой те праща, педиатъра ли?

# 259
  • Мнения: 5 563
Трансфонтанелна ехоргафия, правиха ни и в болницата и сега за контролна, за дето бил с ниско тегло (2500гр), неонатолозите го правиха за всеки случай . Казаха, че всичко е наред и двата пъти, но трябва още гимнастика да се отпуснат крайниците, усещала съпротивление още. А той малкия е много жилав, постоянно шава, стяга ръчичките когато не иска да му правя гимнастика. Когато го нося държи главата без проблем, когато е по коремче още се опитва, вдига я за малко, задържа я за кратко и после пак. Слагам го по корем няколко пъти на ден за 1 или 2 мин. Много ме наплашиха, направо ми изправиха косите.

# 260
  • София
  • Мнения: 856
Autumn magic, къде прави ехо на фонтанелите? Според мен ако имаше нещо притеснително щяха да те пратят на физиотерапия
А относно по-рснното раждане по принцип има отношение. Недоносените ги пращат на физиотерапия. Но 20 дни не са фактор. Каката ми се роди 17 дни преди термин, а този 12 дни. Ми тя беше егати ластика, на 2 месеца се обръщаше, на 7 м. лазеше. Този с тройната брадичка още се обръща само ако го подбутна.
Аз затова като свърши преглед питам “да Се притеснявам ли?”, щот все нещо съм преувеличила в майчински тревоги

# 261
  • Мнения: 5 563
Ехо правих във Варна, медицински център "За Детето" при д-р Миглена Маринова, завеждащ Неонатологията на МБАЛ "Св.Анна". Каза, че няма защо да се притеснявам, но да продължаваме с гимнастиката, да я правим и вечер. И аз вече съм на прага да откача като майка за първи път..  за физиотерапия изобщо не е ставало дума, не го спомена даже. "Каза все още е леко завишен". Аз под тревога извиках майка ми, според нея всичко е наред, както и според педиатърката на консултацията. Във вторник сме на ваксина, мисля да я накарам пак да го прегледа.

# 262
  • София
  • Мнения: 4 011
Мойте и двамата са родени с по 3 седмици по-рано. Гимнастика на баткото съм правила няколко пъти. Този съм го зарязала сам да се упражнява. Главата я държи, ама е далеч от обръщане, на два месеца и няколко дни е.

# 263
  • Мнения: 5 563
И моят е таказ държи главата, но не се обръща още, аз го потбутвам леко. По корем стои и задържа главата за кратко. Ръцете и краката са вечно в движение, но и аз активно правя гимнастика и масажи вечер.

# 264
  • Мнения: 574
Обръщането нали беше между 4 и 6 месеца? Или вече не ги помня правилно нещата. Никакви гимнастиги не правя. Едното краче беше със скъсено сухожилие, там масажирахме и се отпусна. Моят се роди около 25 дни преди термин, 3040 гр. и стоеше в почти ембрионална поза около месец. Главата едва през последните две седмици му се сплесна отзад. Беше му с издължена форма заради недоносеността и не можеше да стои легнал по гръб с центрирана глава, все беше на страна обърната. В началото като го слагах по корем хич не си вдигаше главата. Но вече я пери като костенурка. Нормално е да имат малко остатъчни признаци на недоносеност тук там предполагам. Твоят е бил и с по-ниско тегло. Щом не те пращат на физиотерапия, а само гимнастика вкъщи, значи няма сериозен повод за притеснение.
Бихме му ваксините в петъка. После много страдаше - ужасен рев, ужасен, неспирен, до засиняване повече от час. Щом аз, която хич не си падам по кърменето за щяло и не щяло, а само за хранене, му дадох да суче. И то 30-40 минути след като вече се беше наял. Смятайте какъв зор беше.
За капак таткото отиде да вземе баткото от градината и да мине през аптеката за едни свещички за бебето. И стана на аптека. UnamusedбПовече от час го няма. Бебето врещи като ненормално. SobSobSobНищо не го успокоява, накрая ми пристига таткото като народна песен. Викам айде, бе. Ми аз реших да мина и през Декатлона. Еййййййййййй. нищо не му казах, защото ако си бях отворила устата, щях да го изгоня от нас направо. RageRageTriumphTriumphДо Декатлона ще ми ходи. RageRage И ми се върна и без свещички. Нямало в аптеката. Веднага го командировах обратно и да не ми се връща без свещички. Но и добре направих. Много го успокоиха. Казваха се Вибуркол Н. Основно имат екстракт от лайка и беладона. След 10 минути веднага се успокои бебето. Дадох му и Панадол като стигна 37.8 - 37.9С температурата. Сега слушам баткото как му говори на разреваното бебе - няма, бебе Сами, няма нищо. СКопойно, бебе Сами. Спри да плачеш SatisfiedSatisfied
Тия дни му правя чай от копър, анасон и лайка. Като че ли е по-спокоен. Или аз си внушавам. Няма значение, важното е, че действа.

# 265
  • София
  • Мнения: 5 759
Коликите при нас почти намаляха. Или е съвпадебие или Лефакса на второто шише започва да действа повече. Така беше и при баткото, на второто шише коликите намаляха и после спряха. Но и много пръцка, мисля си че и това му помага.

# 266
  • Мнения: 179
И аз се бях филмирала за мускулния тонус, макар че нищо не са ми казали. След седмица става на 3 месеца, но с ръцете още трудно правим гимнастика, но пък започна да виси на активната гимнастика на играчките и да си хваща сама крачетата. Според мен няма повод за притеснение на такава ранна възраст, след като детето е активно и му се прави (или само си прави) гимнастика. Обръщала се е по корем само с моя помощ, иначе всеки ден я слагам, но изобщо не й харесва и след минута започва да реве. Иначе си вдига главата, ама й е неприятно. Но пък да спи на майка си на корема цяла нощ като я боли стомахчето не й е неприятно.

Започнахте ли с упражненията? Аз се каня да постегна малко търбуха, ама се чувствам ужасно уморена напоследък, а като знам че има майки дето не спят по цяла нощ, направо ме е срам да се оплача.

Хи-хи почти се е научила да бръмчи с уста. Много се смее аз като й бръмча и от два дни я слушам как бръмка, ама още не си личи добре на устните, та вчера я дебнехме 2 часа докато видим от къде идва звука.

# 267
  • Мнения: 2 836
Момичета, на педиатър сме след месец, а имам един въпрос към даващите АМ (на смесено храненв сме). Сега е на Хипп ПреХа, кога се сменя на Хипп 1 🙄

# 268
  • Мнения: 164
До днес не бях и чувала за мускулен тонус, а гимнастика съм правила 3-4 пъти на първото дете,  на второто сега - нито веднъж Flushed

# 269
  • Мнения: 5 563
Аз също не бях, но така ме наплашиха, че правя гимнастика по 2-3 пъти на ден, освен гимнастиката, която той сам си прави. Отделно го слагам на активната гимнастика и по коремче да стои. Вечер пък му правя по - продължително масажче. С тая гимнастика се побърках. А е на 2 месеца и 1 седмица. Струва ми се, че някои днешните педиатри очакват да отгледаме атлети. Моето момче ми се вижда много жилаво, има много сила и не иска да прави гимнастика, когато на мен ми дойде на ум.

Общи условия

Активация на акаунт