Майски бебета 2019г. Тема 1

  • 23 923
  • 770
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 620
DianaG, и аз още се боря с приспиването. Четох малко и сайта от линка на На Данито майка му, но не прилагам всичко. Като цяло гледам да няма пауза по-голяма от 1,5 часа буден, за да не се преуморява, но също често изпускам момента. Моят малчо, колкото и да е спокоен, винаги приплаква и мяука преди да заспи Grinning . Спокойно на леглото не може да стоим, защото заревава, много труден му е прехода към успиване. Сядаме на леглото и се подрусваме, докато се отпусне и поунесе и после спирам, като притвори очите го слагам в леглото, някой път се буди, друг път не.  Често се случва и да заспи и след 5 мин. да се събуди с рев. Горе-долу прави 30-40 мин. сън. Надявам се да намеря начин и по-добре да ни се получава и да спрем друсането, а да мога да го сложа спокойно направо в леглото и да не се буди пак с рев. Само се чудя, като пораснат малко, как ще се регулира цикъла будуване-сън, нали ще започнат да будуват повече и спят по-малко... Rolling Eyes

# 436
  • Мнения: 5 563
При мен положението със съня пък е много зле.. иска да спи само в количката, никъде другаде, нито кошара, нито шезлонг, нито легло. Само количката по всяко време на денонощието. Сложим ли го в кошарата и веднага се събужда и не заспива докато не го сложим в количката. Там заспива на момента, отчаяна съм и не знам как да преминем пак към кошарата. Спеше до скоро там, стана неспокоен и премина към количката и това беше края на кошарата..

# 437
  • Мнения: 620
При мен положението със съня пък е много зле.. иска да спи само в количката, никъде другаде, нито кошара, нито шезлонг, нито легло. Само количката по всяко време на денонощието. Сложим ли го в кошарата и веднага се събужда и не заспива докато не го сложим в количката. Там заспива на момента, отчаяна съм и не знам как да преминем пак към кошарата. Спеше до скоро там, стана неспокоен и премина към количката и това беше края на кошарата..
А с тренировки да го успиваш предварително и да го слагаш в кошарата няма ли да стане?

# 438
  • Мнения: 5 563
Не става. Пробвах. На 30тата минута е буден. И пак отиваме към количката.

# 439
  • Мнения: 179
Ами така като ви чета 1:1 са нещата. Понякига се буди бързо, но с успокоение или с гушкане заспива пак. Прехода между съня им е труден и тогава се будят най-често. И аз се опитвам на 1,5 часа да я слагам да спи, ама не става. Преди между 18 и 21 само ревеше и почти не спеше, сега пък спи. Предната вечер не успя де, че комшията реши да покърти малко, преди вечечря. Днес през деня е спала по 30-50 минути.  Може би са й достатъчни. Нощно време спи 10-12 часа, само с едно хранене към 4-5-6.
Предполагам след 1-2 месеца ще намалее още повече дневния сън. Ще се нагласяме спрямо тях и това е.
Autumn, в количката в движение ли спи или просто иска да е в нея? При нас бебка не искаше да спи в "зимния" кош. Като стана на 3 месеца и ортопеда каза, че няма проблем, сложих седалката с една пеленка да обера малко градуса и я държа леко повдигната. От тогава само да подуши количката и е заспала. Според мен проблема беше, че креватчето й е повдигнато, а зимния кош за количката беше равен и й е било неудобно главата да е на нивото на тялото/краката. Виж и при вас да няма някаква такава зависимост.

# 440
  • Мнения: 620
Знам ли, може и да им е достатъчна тази дрямка, а може и емоциите да им идват вповече. Поне правя всичко възможно да не пропускам спане, че иначе е ужас. Явно все по-малко ще спят.
Напоследък се опитам да си повтарям, че всичко е период и ще мине.

# 441
  • Мнения: 5 563
Няма значение дали е в движение или не, важното е да е там. Обяснявам си го с това, че е по - тясно и му е по - комфортно, а кошарата е широка. Не знам вече и аз. На 3 месеца е, но ме е страх да го сложа в летния.. зависимост не мисля, че има, защото и коша и кошарата са равни, няма наклон.
Тази вечер правим пореден опит в кошарата, ще ви държа в течение..

Последна редакция: сб, 10 авг 2019, 21:03 от Autumn magic*

# 442
  • София
  • Мнения: 5 742
Пробвай да сложиш нещо като прегради около него. Може да се плаши от свободното пространство.
Всяко дете е различно, май дъщеря ми обра всички негативи, което може да има при едно бебе. Докато не намерихме как иска, нямаше спане, после и угодихме, за да има сън и нормални родители, най вече майка. Започна да спи сама чак на 5г,до година беше в нащо легло все, после започнах приспиване в нейното, но най-късно в 2ч беше обратно в нащо на собствен ход. Сега обича да спи при нас, когато някой от нас липсва, обича да ни усеща.

# 443
  • Мнения: 2 461
Относно съня, горе долу и ние спазваме 1,30 и започва да мрънка. Очите й стават воднисти, прозява се и аз я взимам за да е спокойна. Като е с много отпуснати ръчички, също я следя на огледалото дали затваря очи, я слагам я кошарката, давам й едно зайче да гуши и бибата. За сега това работи при нас. Другия вариант на приспиване ми е да я сложа в количката и да тръгнем на разходка. По едно време не искаше да спи в кошарката и спеше при нас. Моят извод е, че се е будила от глад и сега я засищам с бутилка мляко и малко кърма при нужда и си спи добре, само с едно будене около 4. Доволна съм, дано се запази този режим, защото така се наспива по добре и ние също, хаха

# 444
  • Мнения: 51
Аз отново да те включа с въпрос към всички мами.
От снощи малката не е добре. Повърна на 2 пъти, викам си това нормално, все пак коремчето не е още така развито. Въпреки че беше по-обилно. Тя много плачеше и много трудно заспиваше, искаше да яде на всеки час.
Сложихме я да си легне по-рано. През нощта 6 пъти се будихме. Беше й много некомфортно. От сутринта почна пак да повръща, още 4-5 пъти. От бяло (заради млякото) стана на жълто. Отказва да яде и вода да пие,  пребледня, една омърушена такава, без висока температура ама пак си я има.
И аз сама.. звънях в болницата. Казаха ми да остава природата да се оправи с каквото и има на малката. Да се върна когато тя вече припада (това не са български лекари).
Някой имал ли е такива проблеми?

# 445
  • Мнения: 5 563
Това може да е летния вирус, внимавайте да не се обезводни.. има ли диария?

# 446
  • Мнения: 51
Интересното е, че в петък направи 6 мръсни памперси, а в събота 2 след голям зор. Тази сутрин само една мощна бомба.
Но все пак, ние сменихме климата. Бяхме в България за 3 седмици и тъкмо се върнахме

# 447
  • София
  • Мнения: 4 011
Внимавай да не се обезводни, важно е да има напишкани памперси, нааканите не са толкова важни. И ако вдигне над 38'5 трябва да се обадиш в болницата (това е според бг лекари). Моя човек беше с темп 38+ хрема, товабяха съветите,но не е повръщал.

# 448
  • Варна
  • Мнения: 703
Относно храненето моите близначета ядат на 2,5 - 3 часа и не пропускат!!! Док ми каза до следващата консултация да давам по120 мл. Ядат 50/50 кърма и АМ 😁 Със съня обаче незнам дали правя правилно. В паузата между храненето будуват по час и заспиват или ако се помъча да ги подържа будни ми се мръщят и искат да ги оставя на мира. Всичко хубаво, но без люлеене на люлки и / или шезлонг много трудно заспиват. От време на време ги оставям да се мъчат сами в гнезденцата или вечер в кошарата, защото си ги гледам основно самичка, но като цяло много свикнаха да съм им над главиците и поне да ме гледат 🙄

# 449
  • Мнения: 5 563
И аз минавам за съня да се отбележа. Снощи спа в кошарата цяла нощ, спа спокойно и непробудно. Само в 2 се събуди да яде и после чак в 7 станахме заедно. Сега през деня пак спи там, много не му се нрави, ама няма как. Аз съм упорита и не го слагам в количката, само на разходката.

Общи условия

Активация на акаунт