Майски бебета 2019г. Тема 1

  • 23 836
  • 770
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 5 563
БиоАмиката я давам по 6 капки, така ми казаха от болницата в комбинация с Лефакс и Линекс /смених БиоГая-та по препоръка на педиатъра/. Не виждам ефект от БиоАмиката и мислех да минем на Колийф и да продължа Лефакса

# 61
  • Лондон
  • Мнения: 839
Здравейте и от мен!Благодаря за новата тема.
На данито майка му, зачетох се в поста ти,че в градината на сина ти 40 деца се гледат от 1 (!) учителка.Време е нещата в Бг да се променят радикални.Това е повече от безумие...Тук в на Мишко групата са около 15 деца и минимум 3 учителки.
Вчера бяха първите ваксини на Кристин.Изкара деня с температура и почти никакъв апетит,днес е малко по-добре.Мн ми е жал,но реших да й ги слагам.Тук времетощ е около 20-25 градуса и гледам да прекарваме всяка свободна минута навън.
Някой ме беше питал дали давам вит Д на бебето-според мед.специалисти тук даването на вит.Д на бебета на изкустврно хранене трябва да започне след 6тия месец.АМ съдържало достатъчно вит.Д.

# 62
  • Мнения: 574
Момичета, днес ми свърши Колифът и минавам на БиоАмика. Тези от вас, които кърмите, как го давате? Пише 8 капки на
150 мл мляко. Ма аз де да знам колко яде 🍼😂


Ще чакам да споделиш как е Биоамиката спрямо Колийфа. Аз съм на Колийф + Инфакол.
В Пловдив е страшна жега и навън е или с боди с къс ръкав, или къс ромпър, даже инс ромпър потник. Завивам го, ако духа с една пелена.
Mary90 , те по принцип са група от 33 деца. Обикновено 7-10 деца ги няма. Но сега заради сборните групи са им прехвърлили от другата група. Следобеда са ги махнали. Но все пак и 25 деца да са пак е много. Нямат персонал. И как ли да имат с тия заплати. Това възпитател остана професия за дете на богати родители и жена на богат мъж. Не знам точно какво си мислят по етажите на властта, но гледам, че нашите деца може да няма кой да ги обучава в гимназията примерно. Иначе пари за Пловдов столица на културата изхарчени за видеостена може, но за това не. Тука в Пловдив всички сме втрещени как абсолютно нищо не се направи за тая столица на културата, но се изхарчиха милиони. Както и да е. Няма какво да зачеквам темата, не е за тук.

# 63
  • Мнения: 5 563
Момичета, в тия жеги нормално ли е да търси често да суче? Освен кърма му предлагам и вода.

# 64
  • София
  • Мнения: 856
Aми аз минавам на БиоАмьика по ред причини: подариха ми няколко шишенца😜, уж е същото като колиф( ензим), а и някой сподели, че детето му се просирало от него, Та се надявам и На моя така Да му подейства.
Предполагам, че и в Пловдив е така, но в Сф всеки плаща и вади фалшиви телкове само и само да си набута детето на ясла. И после пА се оплакват, че са 50 деца в група. И не само малките заплати отказват жените от тази професия. Точно днес си говорих с учителката и лелята на моята. Казаха, че с всяка изминала година децата ставали все по-невъзпитани и трудни.

# 65
  • Мнения: 574
О, да, аз тъпата се направих на коректна и реших, че няма да вземам телк. Видя ми се нередно да си изкарвам зорлен детето болно. Макар че е с алергична астма и пи 2 години Ефира, случвало се е да има по 3 спазъма за 1 месец. Тоест щяхме да минем без проблем. После като не го приеха в кварталната ясла и година и половина го карах до друг квартал, малко съжалявах за тази моя принципност Joy сега ще видя какво ще го дъвчем с номер 2.
А ние в градината сме с госпожа и господин. И двамата са младички.

# 66
  • Мнения: 155
Използвате ли памперсите внос от Англия (Mamia, Little angels, Pampers) и доволни ли сте?

# 67
  • София
  • Мнения: 856
За пръв път пък чувам за мъж в детска градина 🤨 Може американските сериали да са ми дошли в повечко, ама странно ми се струва
savv, почти всички мои познати поръчват от Англия, но само памперс и са си същите. Тук има мами, които живеят там и ще ти дадат повече инфо
Пък аз си купувам от Ремедиум или метро. Дебна промоции разбира се на памперс и либеро сме. Взимам тези, щото някога бях доволна само от тях. Например от хъджис дупето на каката се опъпчи.

# 68
  • София
  • Мнения: 4 011
Само от тях пазарувам. Много съм доволна. И за баткото и за бебето. Мамиа са малко по-дебели и взимам предимно памперс.

# 69
  • София
  • Мнения: 5 726
Използвате ли памперсите внос от Англия (Mamia, Little angels, Pampers) и доволни ли сте?
С баткото използвах Рамперс, поръчвах си от Амазона. Нямах пропускане с тях. Тукашните все ми пропускат. Ей сега от сутринта, два пропуснаха пишкано. Сега пак поръчах. Тия дни подкарвам английските. Вчера дойдоха двойка, след седмица ще получа и тройката.

# 70
  • София
  • Мнения: 4 011
Аз ги поръччвам от олх. Може директно от амазон да излизат по-евтино, не знам, но от олх ми идват на следващия ден и ми ги карат лично до вкъщи без да плащам доставка.

# 71
  • Мнения: 179
И ние сме на Памперс от олх английски и немски. Доволна съм. Още сме на 1ца, моята девойка е с малко дупе Grinning
Аз спрях всичко за колики, не виждам ефект. БиоАмиката уж имаше, ама после спря да има. Еспумизана и той. От него даже имам чувството, че повръщаше още повече. Да ви кажа и с капки и без капки, като й къркори стомахчето си реве и това е. Гушкаме се люшкаме се и чакаме да минат. Снощи ми взе тока. До обяд всичко беше чудно и после се започна спане 45 минути и после яко рев и дране и така докато не я накърмя и заспи за следващите 45 минути и така до 1 часа. И ми прави впечатление, че й се напуква около устата, все едно е пресъхнала. Чудя се дали да не започна да предлагам вода.
Обличам я с боди с къс рткав и чорапки или ромпър с къс ръка и къс крачол и чорапки. Завивам я с една лека пелена, ама тя си се отвива често.

# 72
  • Мнения: 529
От днес и аз приключвам с всякакъв вид капки . Аз ефект от нищо не видях! С тях и без тях си е рев. Просто ще си чакам да отминат ,това е.
А памперси си ползвам на Pampers Pure с кърпичките им 99% вода,живея в чужбина ,следователно не поръчвам,а директно си купувам .

# 73
  • Мнения: 988
Капките ние ги спряхме почти веднага.Струваше ми се,че се запича от тях и ставаше по-зле.А то пък ефекта им е страшен(съединяват газовете в един голям) направо чудеса правят...
DianaG,давай вода и аз мислех да не давам,обаче е много топло и моя се е обезводнил.Звънях на педиатърката вчера,че фонтанелата му изглежда наравно и не се личи къде е и каза да давам вода,че е обезводнен.На въпроса колко получих отговор"колкото иска" дадох му колкото иска и се скъса да повръща,та сложи някакъв лимит все пак и гледай фонтанелата дали му е хлътнала,ако е така и продължава да е така,увеличи количеството вода,но каза да е 1 час преди хранене най-късно,че да може и да си яде.Моя вчера му бях сложила в едно шише 100 милилитра вода и го взе за минимум време,та аз ако му давам така,то ще пие само вода по 1 литър на ден...къде ще си събере яденето не ми е ясно.
Как сте с нощните кърмения?На мен ми е много тегаво,снощи за втори път заспах,докато кърмя.Малкия,ако използва намалението си хапва по един час бонус...

# 74
  • Мнения: 2 836
Момичета,
Как се справятв със запека на бебетата...
Май от капките за колики има запичанв, свещички и термометър не помагат....
Много нервно бебе имам, не знам как са вашите.
И отделно май ми дойде цикъла ( не знам дали е нормално, лохиите ми почти бяха спрели и сега си е баш като менструация 38 дни след раждането)

Общи условия

Активация на акаунт