Майски бебета 2019г. Тема 1

  • 23 955
  • 770
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 5 563
Ох, мерси 😭😁 Ама и коликите не са ни оставили напълно, вярно много намаляха, ама.. 2 в 1 ли ще е? 😁 каквото такова, да са ни живи и здрави, пък ще се заредим с търпение.

# 196
  • Мнения: 529
Autumn magic като ти прочетох коментарите днес,все едно си описала моето дете 😲 абсолютно всичко едно към едно 🙈 За гризалка не бях се сетила,понеже си мисля,че е много рано за зъби,но задължително ще пробвам да видя как ще реагира на нея.
Днес е кошмар вкъщи,от 8.30 сутринта та и продължава 😣 Пипнах му долния венец доста е твърд,така ли трябва да е не знам...🤷♀ Той още сериозно си подпръцква ,колики и зъби не ми се мисли 🤦♀

# 197
  • Мнения: 5 563
Autumn magic като ти прочетох коментарите днес,все едно си описала моето дете 😲 абсолютно всичко едно към едно 🙈 За гризалка не бях се сетила,понеже си мисля,че е много рано за зъби,но задължително ще пробвам да видя как ще реагира на нея.
Днес е кошмар вкъщи,от 8.30 сутринта та и продължава 😣 Пипнах му долния венец доста е твърд,така ли трябва да е не знам...🤷♀ Той още сериозно си подпръцква ,колики и зъби не ми се мисли 🤦♀

И неговия е твърд. Веднага ми захапа пръста и започна да чеше венеца, а ММ от онзи ден ми повтаря, че е това, ама аз "не", та не. И се сетих за гризалката, която му подариха, а аз се смеех, че има времв за нея. При нас е също от към 10 сутринта. Излязохме на разходка и страшен рев, помислих, че гладен/мръсен памперс/колики, но не е нито едно от нещата, а целия парк него слуша Прибрахме се бързо-бързо, разсъблякох го, поизмих го в банята да се освежи и пак реве. Ама реве, та се къса. Отделно и той пръцка доста и от 6 до 7-8 има колики. И ако това са зъби, не знам. А последните няколко дни беше много спокоен..🙄 Сега спи, но от сутринта не беше спал.

# 198
  • Мнения: 529
Autumn magic като ти прочетох коментарите днес,все едно си описала моето дете 😲 абсолютно всичко едно към едно 🙈 За гризалка не бях се сетила,понеже си мисля,че е много рано за зъби,но задължително ще пробвам да видя как ще реагира на нея.
Днес е кошмар вкъщи,от 8.30 сутринта та и продължава 😣 Пипнах му долния венец доста е твърд,така ли трябва да е не знам...🤷♀ Той още сериозно си подпръцква ,колики и зъби не ми се мисли 🤦♀

И неговия е твърд. Веднага ми захапа пръста и започна да чеше венеца, а ММ от онзи ден ми повтаря, че е това, ама аз "не", та не. И се сетих за гризалката, която му подариха, а аз се смеех, че има времв за нея. При нас е също от към 10 сутринта. Излязохме на разходка и страшен рев, помислих, че гладен/мръсен памперс/колики, но не е нито едно от нещата, а целия парк него слуша Прибрахме се бързо-бързо, разсъблякох го, поизмих го в банята да се освежи и пак реве. Ама реве, та се къса. Отделно и той пръцка доста и от 6 до 7-8 има колики. И ако това са зъби, не знам. А последните няколко дни беше много спокоен..🙄 Сега спи, но от сутринта не беше спал.

Мм също ми казваше така ,а аз му се смеех 😄 Аз даже гризалка нямам ,утре ще купя да видя.
Междудругото моя вече и се обръща. Оставям го по корем върху спалнята (това ни е единственото спасение от колики) той нашия от единия до другия край като охлювче се предвижва 😂 и преди два дена от по корем хоп по гръб 😲 та какво се учудвам за зъбите и аз не знам . Да са ни живи и здрави ,другото ще отмине 😉

# 199
  • София
  • Мнения: 4 011
И аз имах една изненада от корем по гръб. Баткото на 5 месеца се обърна за първи път..този е на два и вече се търкаля.

# 200
  • Мнения: 5 563
О и при нас така. Онзи ден както си стоя се обърна по корем, ама не успя да изкара ръчичката отдолу. Иначе е много смешен, вечно ухилен и гукащ.
П.П.: Малчо от днес се ядосва на шишето като пие (това не ми го е правил до сега) и ми се струва, че защото биберона е още 1 капка, обаче гледам, че на 2 капки пише 3+, а ние нямаме 3 навършени месеца, дали избързвам? Мисля да пробвам да видя как ще е. /Томи типи ползвам, ако има значение/

Последна редакция: нд, 07 юли 2019, 21:00 от Autumn magic*

# 201
  • Мнения: 179
Кашлицата за която е казала педито е от задавяне с обилната слюнка. При на симптомите слюнка на балончета + кашляне ги има от месец може би, а венците са й супер побелели. На консултацията педито го отбеляза, ама аз така и не разбрах защо. Леле, сигурно не е много приятно да кърмиш зъбато бебе..!?

# 202
  • София
  • Мнения: 4 011
Няма проблем стига да не реши да те ухапе. Как съм викала от болка..ужас. Обаче мойто така се стресна като викнах два три пъти и повече не ме е хапал. Ама то и беззъбото може бая да те ръфне:)

Последна редакция: пн, 08 юли 2019, 00:14 от ditmade

# 203
  • Мнения: 574
Тъкмо приключи едно 8-часово приспиване. Искрено се надявам това да е от коликите, защото ако не е..... ме чакат едни дълги 10 месеца. Е, за тия 8 часа дремна 2 пъти по 20 минути.
По едно време бяхме в мола с ММ. Аз го изнесох ревящото бебе от магазина, за да си гледа ММ това, за което е дошъл. Връщам се в магазина с поуспокоеното бебе. Stuck Out Tongue Closed Eyes Таткото го няма. Scream Викам си край, избяга. Дойдохме му в повече. Stuck Out Tongue Closed Eyes Е, намерих го в съседния магазин, не се беше скрил много добре. Но сериозно се замислих за възможността единия от нас да вземе да излезе и да забрави да се прибере някой ден. Ако и зъби вземат, че започнат толкова рано, може този който емигрира да съм аз.

# 204
  • София
  • Мнения: 856
ToВА че се плюнчи Не означава, че зъбите ще изникнат веднага. Каката много лиги пускаше 2 месеца преди да избие зъб. На вс снимки е с лигавник, защото ми беше писнало да й сменям мокрите блузи. Този още не се лигави.
Това със сокче от 1 месец е прастар начин за захранване. Сигурно всички ние сме пили изцедени ябълки На 2 месеца пък сме живи и здрави 😜 Аз лично сок ще дам след 6-я месец. Миналия път забраних със зеленчуци на 5 месеца.
Моят спи само до първото си събуждане в леглото. После си го взимам и само вдигам блузката. Така си спим до 9:30
Кафе не пия, но кола понякога си позволявам. Единствената храна, която не ям са боб, леща, зеле. Ям си шоколад , млечни. Спрях цигарите 1 седмица преди да разбера, че съм бр
Няма ден, в който да не ми се пие кафе с цигара, розе с цигара и Т.н. 😉 Но никога не бих си позволила. Когато се решаваш да ставаш майка приемаш, че ще се жертваш за друг човек. А това е най-малкото, което може да направиш за този най-важен в живота друг човек

# 205
  • Мнения: 574
Да не ви отчайвам, но баткото вади първия зъб около 3-4 месеца. А следващите 5 зъба всеки по 1 месец. И всеки с Т около 1 седмица преди да избие. Абе...... малко са кофти тия зъби. Но пък не всички деца са така. Някои родители имат късмета децата им да ги вадят без да усетят. Аз не, но сега така съм чувала SatisfiedSatisfied Както някои родители имат късмета децата им да нямат колики. Пак аз не, но пак така съм чувала Stuck Out Tongue Closed EyesStuck Out Tongue Closed Eyes
Соковете медицината (не българската, а западната) ги отрече като начало на захранването, защото имат висока концентрация на захар. Сега се дават вече по-нататък в захранването и то се разреждат. 30 мл сок + 70 мл вода. Аз не съм давала сокове. Вместо да му правя сок от една ябълка например, ми се струваше по-смислено да я пасирам и да му я дам. Така яде и полезните неща като фибрите, а не само захарта от ябълката. Но както каза KokoJ - и нас така са ни захранвали, живи сме. Няма да му стане нещо на детето. Няма смисъл за мен като цяло. Аз сигурно ще се замисля за захранване след 4-ия навършен месец според развитието на детето. До 5-ти навършен все ще съм започнала да бутам там някакви лъжици с картофи и тн.

# 206
  • София
  • Мнения: 4 011
Баткото захраних на 4 и половина..така катодобре гледам тоя колко е лаком и с него така  ще процедирам май.

# 207
  • Мнения: 5 563
Така като гледам ние ще сме от тия, които усещат и коликите, и зъбите. 😁
За захранването и аз смятам да го наблюдавам и така да преценя кога да започнем, той е доста лаком, така чв може би към 5тия месец ще е.

# 208
  • Мнения: 2 836
Момичета, помагайте
На едната гунчица под вратлето (уж добре я мием с ММ) се е зачервило и има като гной бял слой (може би кожичката бебешка та). С лайка ли да измия 🙄

# 209
  • Мнения: 574
Измий с лайка няколк пъти през деня и дръж много добре подсушено. Наблюдавай и вече прецени понататък каква да е тактиката. Може и да го намжеш с нещо против подсичане каквото имаш под ръка. Но най-важното е да е сухо мястото.

Общи условия

Активация на акаунт