Майски бебета 2019г. Тема 1

  • 23 936
  • 770
  •   1
Отговори
# 285
  • София
  • Мнения: 856
Хора помагайте 😢 май правя мастит
Вчера момчето поспа 7 часа през ноща и аз протекох( За първи път с това бебе ), после яде в 11 и 14, в 16:30 вече не можех да си вдигна ръката от болка в гърдата. Започнах да цедя и слагам студени компреси, но снощи бях с 38,3 и после 37,6. От тогава не съм вдигала Т. Ношес станах в 3 и 30 да се цедя, а не да чакам спящия красавец. Цял ден го слагам да суче и цедя. Вече не ме боли толкова, а като натъртено. Само че половината ми гърда е червена. И сега се чудя от цялото това пипане, проверяване, компреси и Т.н. Ли е червена или има някаква инфекция?
Уффф само там ми е ръката да видя има ли бучки, боли ли ме, топла ли е и може от това да е червена. Вие какво мислите?

# 286
  • Мнения: 2 836
Хора помагайте 😢 май правя мастит
Вчера момчето поспа 7 часа през ноща и аз протекох( За първи път с това бебе ), после яде в 11 и 14, в 16:30 вече не можех да си вдигна ръката от болка в гърдата. Започнах да цедя и слагам студени компреси, но снощи бях с 38,3 и после 37,6. От тогава не съм вдигала Т. Ношес станах в 3 и 30 да се цедя, а не да чакам спящия красавец. Цял ден го слагам да суче и цедя. Вече не ме боли толкова, а като натъртено. Само че половината ми гърда е червена. И сега се чудя от цялото това пипане, проверяване, компреси и Т.н. Ли е червена или има някаква инфекция?
Уффф само там ми е ръката да видя има ли бучки, боли ли ме, топла ли е и може от това да е червена. Вие какво мислите?
И аз бях така за ден с темп. Веднага пих парацетамол. Топъл душ с масаж, студен компрес с листа от зеле. Карай го да суче повече и се изцеждай.
Аз почти съм пред отказвяне от кърменето, че пък моята е мнооого нервна и дори като и давам гърда реве, заради това и аз бях на същото положение

# 287
  • София
  • Мнения: 856
Bella M, a имаше ли червено? Мен това мн ме притеснява, че изглежда като анцес.
И аз минах с 1 парацетамол, зеле нямам, но слагам студени компреси. Сега ми казаха с реванол и ще пробвам.
Днес като цедя няма кой знае какви количества

# 288
  • Пловдив
  • Мнения: 545
KokoJ, Bella, и аз бях така, с червена гърда, силни болки при вдигане на ръката, адските болки при засукване, темп., че даже и блистер, но се оправих с топли душове преди кърмене и кърмене през 1,5-2 ч цял ден и цяла нощ. Добре че беба имаше апетит този ден. 😁 Оправих се за ден и малко и блистерът се спука сам.
Не знам вие на поискване ли кърмите или на режим, но съветът ми е да не правите повече от една дълга пауза (4-5 часа) на денонощие, за да не стават запушвания. Демек ако през нощта спи, през деня не оставяйте дълги паузи. Не съм експерт обаче, първо бебче ми е, та най-добре си питайте и в темата за Кърмене. 😉

# 289
  • Мнения: 574
KokoJ , бях се докарала до антибиотик с първото бебе. Не знам как се случи, нямах дълги оаузи, бямах буца, нищо. Изведнъж ми пламна с много силна червенина кожата около ареолата. Ужасна болка при кърмене или цедене, направо ревях. И имах Т. Другибпъти съм се запушвала и даже Т съм вдигала и съм се отпушвала. Но не съм имала болка при цедене и кърмене, нито съм имала червено. Един път ги имах тия неща и пих антибиотик. Така че трябва сама да прецениш положението и дали не трябва да отскочиш до джипито за един Аугментин. Успех

# 290
  • София
  • Мнения: 856
Уффф и аз старата кърмачка да се докарам до тук 🤭 Имам 10 месеца опит зад гърба си с дете 1.
Днес съм без Т и голяма болка. Но ако това червеното не се махне в понеделник ще търся мамолог.
Happy life, kakВО е “блистер”? 😚

# 291
  • Мнения: 1 156
Хора помагайте 😢 май правя мастит
Вчера момчето поспа 7 часа през ноща и аз протекох( За първи път с това бебе ), после яде в 11 и 14, в 16:30 вече не можех да си вдигна ръката от болка в гърдата. Започнах да цедя и слагам студени компреси, но снощи бях с 38,3 и после 37,6. От тогава не съм вдигала Т. Ношес станах в 3 и 30 да се цедя, а не да чакам спящия красавец. Цял ден го слагам да суче и цедя. Вече не ме боли толкова, а като натъртено. Само че половината ми гърда е червена. И сега се чудя от цялото това пипане, проверяване, компреси и Т.н. Ли е червена или има някаква инфекция?
Уффф само там ми е ръката да видя има ли бучки, боли ли ме, топла ли е и може от това да е червена. Вие какво мислите?
И аз бях така за ден с темп. Веднага пих парацетамол. Топъл душ с масаж, студен компрес с листа от зеле. Карай го да суче повече и се изцеждай.
Аз почти съм пред отказвяне от кърменето, че пък моята е мнооого нервна и дори като и давам гърда реве, заради това и аз бях на същото положение

Koko аз бих отишла на лекар, ако не се оправи до ден - два.

Bella Mi Това, което описваш може да е стачка, може да е скок в ръстежа. При всички случаи отминава за няколко дни. Не се отказвай от кърменето, ако е само заради това.

# 292
  • Мнения: 1 156
Уффф и аз старата кърмачка да се докарам до тук 🤭 Имам 10 месеца опит зад гърба си с дете 1.
Днес съм без Т и голяма болка. Но ако това червеното не се махне в понеделник ще търся мамолог.
Happy life, kakВО е “блистер”? 😚
Блистер е запушено каналче отпред точно на зърното и стои като малко бяло топче. Виж на гуугъл изображение

# 293
  • Пловдив
  • Мнения: 545
Уффф и аз старата кърмачка да се докарам до тук 🤭 Имам 10 месеца опит зад гърба си с дете 1.
Днес съм без Т и голяма болка. Но ако това червеното не се махне в понеделник ще търся мамолог.
Happy life, kakВО е “блистер”? 😚

New B е обяснила вече, а на първи пост в темата за кърмене има повече инфо -https://xedra.wordpress.com/2008/09/07/bliste/

# 294
  • Мнения: 620
KokoJ и аз минах през запушвания и температура 39° не е един път и по това, което обясняваш, са започнали вероятно да преминават нещата. Топли душове, компреси, бебето приоритетно да суче от тази гърда, за температурата по-хубаво е нурофен, а докато мине напълно запушването Лецитин 3х2 на ден. Запушване не минава за ден, може и няколко дена да си така, само да се контролира температурата. Аз имах едно малко топче, което мина след 3 седмици чак, но след зверско цедене и сучене. Абцес много рядко се получава. Ако започнат да се влошават нещата, отивай на лекар.

# 295
  • Мнения: 179
И аз имах две запушвания в рамките на две седмици. Темп не съм имала, ама не съм се сетила да меря. Зачервяване също, но болка през цялото вереме, гърдата на голяма буца и няколко малки по каналите. И двата пъти се оправих със студени компреси, сукане от бебка (много беше колаборатовна) и масаж в посока към зърното по време на сукане. В момента в който ми се отпушиха каналите изпитах ужасна болка, едва изтърпях да не скоча барабар с детето.
Сега моята щерка реши да прави ужасно големи паузи през нощта и сутрин. Примерно 6-3-5 или 6-6. Не ме притеснява толкова че е гладна, ами какво ще стане с кърмата. Два дни поред започна пак изпускането на кърма, докато тя суче от другата, а доколкото знам това става само, ако не е регулирана кърмата. Аз не се събуждам през три часа, че да се цедя, а и помпата не помага много, напоследък ми е трудно с нея. Как мислите дали да слагам пак алармите и да будя детето по-често?

# 296
  • София
  • Мнения: 4 011
От седмица сме на подобен режим, че и на 7 часа в повечето случаи. Все още не е преставала да тече едната, докато суче от другата. Не ставам да се цедя, нито да будя бебето. Само първия път ми станаха на камък гърдите. Сега вече организма ми свикна.

Последна редакция: сб, 20 юли 2019, 08:07 от ditmade

# 297
  • Мнения: 179
Помагайте.. За трети път, през около седмица има в акото слуз и пръски кръв - еднократно. Педито вика, че нещо съм яла което я дразни, ама нямало смисъл от диета. При захранването щяло да мине. Ама захранване след 3 месеца чак, а и аЗ много се чудя за ЗВБ, така че няма да е баш захранване. Дали да не пусна поне една проба? Лошото е, че все уикенда ми ги ака такива, ама то ако има нещо би следвало във всякакво ако да излезе, нали така?

# 298
  • Мнения: 620
DianaG, прилича на алергична реакция, прочети повече за АБКМ ( алергия към белтъка на кравето мляко) . Моят педи ми каза, че точно това е един от симптомите. Може да се наложи да избягваш  млечни продукти. Прочети малко повече в нета за това и ако се налага трябва да направиш консултация с гастро.

# 299
  • Мнения: 95
Помисли какво си яла в тези дни и направи малко опити. Примерно, ако си яла повече млечни, опитай няколко седмици да ги спреш напълно и после да хапнеш. Какви изследвания искаш да пуснеш? То за алергии май им е много рано да се пускат и няма смисъл. За бактерии и не знам дали има смисъл - това и според мен си е алергично...

Общи условия

Активация на акаунт