Майски бебета 2019г. Тема 1

  • 23 860
  • 770
  •   1
Отговори
# 405
  • София
  • Мнения: 4 011
Мойто започва от края на септември чак.

# 406
  • София
  • Мнения: 5 727
В болничен съм до 15август,после ще ми е майчинството.
До 37, 5 температурата за бебе си е ок, аналната беше по-висока,  но не помня до колко. При плач, след сън си е нормално да е повишена.

# 407
  • Мнения: 39
Мамчета да ви попитам преведоха ли ви вече майчинството?
Аз имах превод болничен на 01.08 , майчинство ще имам началото на септември

# 408
  • Мнения: 30
Здравейте от нас с Никола.
Ние сме на 2 мес и 20 дни и сме вече в болница 3ти ден с лека (по думите на лекарите) пневмония.
В петък вечер изведнъж се появиха едни сополи задни ( в нослето му няма нищо, но се давеше сякаш са в гърлото му) В събота го заведохме на спешния кабинет да го прегледат и да му изпишат някакви капки, и ни пратиха на снимка веднага. Оказа се че има някакво леко засенчване в дясното дробче, но лекарката ни предложи да влезнем в отделение защото при толкова малко бебе всичко може да се развие за часове.
Нито е кашлял, нито температура е имал от някакви си сополки... 5 дни на инжекции Confused Лекарите в отделението, които го преслушват всеки ден се изпуснаха 1- 2 пъти че снимката е с лошо качество , а на слушалки нищо не се чувало....но  нека си продължим лечението за всеки случай...  Да си вземат парите от касата те пък на бебо нищо че ще е на антибиотици толкова мъничък...и не сме само ние с такава съмнителна диагноза тук.
Но как да откажа лечението, а ако се усложни наистина...
А относно температурата до 37, 1и 2 се води  нормална за малки бебета като нашите, още повече, че те поемали от външната температура и жегите им оказват влияние( това ми обясни педиатъра)
Извинете за дългия и може би малко хаотичен пост, но не съм спала вече 3 дни Flushed

# 409
  • Sofia
  • Мнения: 1 060
Мамчета да ви попитам преведоха ли ви вече майчинството?
Аз имах превод болничен на 01.08 , майчинство ще имам началото на септември

Да моя е грешката за болничен става реч... Досега до 5 число НОИ винаги сами изплащали болничните, моят предният беше до 4 август, но все още нямам превод и се чудя защо...затова ви попитах, иначе да и моето майчинство е от септември.

# 410
  • Пловдив
  • Мнения: 545
И моето майчинство ще се изплаща през септември. Последният болничен за първите дни на август още не са го превели, но в сайта на НОИ вече е пресметнат и пише "изплатен", така че предполагам до няколко дни ще го преведат.

Александра, температура от 37,2-37,3 мисля че не се води висока за бебе, но ти си преценяваш най-добре по общото състояние на детето. Моето и с 37,8 беше весело и игриво след ваксина, така че не давах нищо. Дебнех с един Панадол в случай че качи над 38, но така и не дадох. Обаче при 35,5 много бих се замислила дали термометърът е верен. 🤔 Аз за да съм сигурна, сверих 3 термометъра - един дигитален, който мери за 2 секунди на челото, един спиртен от старите стъклени и един дигитален пиукащ. Дигиталният и пиукащият съвпаднаха, така че вече на тях се доверявам.

# 411
  • Варна
  • Мнения: 700
Момичета, а 37,7 след ваксини? Sad Цяла нощ меря, много ме е страх. Вчера педиатърката ободе и двете крачета и даде Ротарикс Sad
Аз имам дигитален и "пиукащ" - показват еднакво. Но ако меря ректално е даже по-висока температурата Sad

# 412
  • София
  • Мнения: 856
При ректално се вади 0,5 градуса. Там винаги е по-топло.
Аз след ваксина бих дала панадолче преди сън, особено с 37,7 градуса.
И това с трите ваксини накуп ме вбесява 🤬 Все едно 8 болести да им вкараш на 5 кг душички

# 413
  • Варна
  • Мнения: 700
Sad и на мен не ми харесва, но никой не ме попита Sad А като зададох въпроса Какво може да стане и какво да правя ми казаха - Нищо няма да им има 😥 На момченцето ми температурата е по-ниска, но момиченцето си го усещам топло Sad Другото е, че я меря след сън и хранене. Моите много плачат от глад като се събудят и гледам да съм бърза. След като се наяде пък тя заспива почти веднага Sad

# 414
  • София
  • Мнения: 4 011
Не се притеснявай, просто дай Панадол, може да даваш по 2.5 (или както пише за вашите килограми) през 4 часа, но едва ли ще се наложи повече от веднъж. Възможно е да станат кисели и да плачат повече няколко дни, но нищо страшно няма. Другия път попитай дали не може да ги раздели на два приема докторката. Ние ги слагаме отделно. На баткото ми бяха заедно, но започнахме от шести месец и той ги понесе добре. С бебето не ми се рискуваше.

# 415
  • Мнения: 179
Sisilia, пожелавам ви скорошно изписване. Много е нептиятно когато доктори точат здравната каса за сметка на деумесеч о бебе. Силно се надявам вашия случай да не е такъв, но като знам къде живеем, едва ли. Поставят ни в такива ситуации, че наистина е трудно да вземеш адекватно решение, когато става дума за детето ти.

Ние продължаваме да се учим да заспиваме в кошарата. Пети ден, има напредък,  но продължава да плаче. Вече започна са плаче още като ида до леглото с нея. Все едно й се спи, но се бори със съня. Дала съм си 10 дни, ако до тогава не се получи, продължаваме както можем, че имам чувството че я измтчвам Sad

# 416
  • София
  • Мнения: 856
Sisilla,  при бебетата мн бързо се развива пневмония. Чисто физиологично  бързо им слиза надолу . Би ли споделила кое е това отделение , където не могат да определят пневмония по снимка.
Предполагам, че вече сте си вкъщи и всичко е зад гърба ви 🤗
Моят за 7 дни е качил 100 грама. Лекарката каза, че е Ок
Още го мързи горкия да се обръща, а днес сме на последна процедура в рехабилитацията. Ще се мъчим вкъщи сами после 😛

# 417
  • София
  • Мнения: 4 011
Мойто малкото пък вдигна 38 снощи. Днес е със сополи и постоянна 37.2-6. Водих го, доктора каза, че са чисти гърдичките и да следя темп...направо съм смазана вече. Баткото вдигна 40 в петък, после си разцепи главата, има три шева, после започна да кашля, после мен ме заболя гърло...сега и бебето билни..егааати серията. Грам енергия нямам, а в неделя трябва да си пътувам до София, направо не знам как ще го оставя баткото така...

# 418
  • Мнения: 5 563
Момичета, и моя малкия е хремав. Сополи и запушване на носа постоянно, без кашлица и кихане, температура. Много си е жизнен, ама.. Уж всичко надолу е чисто, но днес пак ще отидем да го видят. Много се притеснявам като Ви чета.. иначе пък днес става на 3 месеца.

# 419
  • Мнения: 51
Момичета, и моя малкия е хремав. Сополи и запушване на носа постоянно, без кашлица и кихане, температура. Много си е жизнен, ама.. Уж всичко надолу е чисто, но днес пак ще отидем да го видят. Много се притеснявам като Ви чета.. иначе пък днес става на 3 месеца.

Честито на вашихе 3 месеца. И моята днес става на 3 месеца. Доста е игрива и много се усмихва. Въпреки че от 2 дни чистим сополите постоянно, защото не може да диша от тях, има и течни, случвало се е да прокашля няколко пъти, но мисля че не е нищо притеснително.
Днес обаче от всеки един сън не буди с рев..  гушкаме се и пак заспива. Но щом я остава те започва наново.. какво ли може да е..?

Общи условия

Активация на акаунт