Майски бебета 2019г. Тема 1

  • 23 837
  • 770
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 2 836
Аз също като понавърши 4м мисля да започна със захранването.
Има група за захранване, вижте там за съвети.
Аз също искам да отбивам(давайте съвети как - с градински чай ли, С мента ли) 🙄🙄чеее  млякото ми не винаги стига... Нервна е, давам АМ, а доколкото разбрах при захранване НЕ може смесено...

# 496
  • София
  • Мнения: 856
Първото си дете забраних На 5 месеца. Започнах със зеленчуци, някои започват със сокчета и плодове. Тъй като нямам достъп до градински зеленчуци, купувах готови хип или гербер. Започваш с 1 зеленчук и по 1-2 лъжички на обяд, после кърмя. От зеленчуците се запече и бързо включих за следобедно слива, круша. Има едни малки бурканчета.
На 6 месеца се правеха кръвни и излезна с анемия- включих на обяд в бурканчето и жълтък.

# 497
  • София
  • Мнения: 4 011
Аз също като понавърши 4м мисля да започна със захранването.
Има група за захранване, вижте там за съвети.
Аз също искам да отбивам(давайте съвети как - с градински чай ли, С мента ли) 🙄🙄чеее  млякото ми не винаги стига... Нервна е, давам АМ, а доколкото разбрах при захранване НЕ може смесено...
Не съм чувала, че не може на смесено по време на захранване. Колкото до отбиването, не е необходимо да пиеш някакви чайове. Просто отбивай постепенно. Заменяй по едно хранене на седмица. Аз не съм имала проблеми по този начин, никога не съм пила чай. Знам, че има и хапчета, които доста по-бързо действат, но не виждам смисъл от тяй, освен ако не се налага рязко спиране на кърмата.
Аз захранвам с пюрета правени от мен (не винаги с домашни зеленчуци). Иначе при трайност на бурканчето 24 часа, изхвърлям доста пюре и ми идва малко нанагорно. Замествам първо обедното, после следобедното, закуската и накрая вечерята. Месо не съм давала (пробвах много пъти, категорично ми отказа...и сега не яде месо...дано бебето яде).

# 498
  • Мнения: 179
Моята бебека крещи и реве от непознати. Но не от всички, ами преценява 2-3 минути и тогава надава вой или раздава усмивки. Баба й ни беше на гости и понеже не се бяха виждали доста време, беба я посрещна с рев, ама след няколко часа свикна и даже малко се гушкаха.

За захранването, аз ще чакам 6м или проява на заинтересованост. За момента няма. Много често има слуз в акото и така и не разбрах от какво е, така че смятам да дам още време на стомахчето и организма преди да започна да й давам твърда храна, въпреки че нямаме фамилна обремененост. А и не бързам за никъде.
Има таблици за храните, кога какво може да се дава. Педиатъра също трябва да е компетентен да даде насоки кое, кога и как.

Как са ви БЦЖ ваксините? Нашата се бели, а от няколко дни има нещо като връх, който сякаш е жълтенникав, като гной. Нищо нр е текло или поне не съм видяла следи.

# 499
  • Мнения: 2 836
Момичета,
Сряда сме на много валентната ваксина, какво да си подготвя при евентуална нервнпст и температура?
И също така, нз дали е от жегите, но днес хапва и заспива цял ден

# 500
  • Пловдив
  • Мнения: 545
Момичета,
Сряда сме на много валентната ваксина, какво да си подготвя при евентуална нервнпст и температура?
И също така, нз дали е от жегите, но днес хапва и заспива цял ден

Нашето бебе вдигна Т между 37,2 и 37,8 и я поддържаше 2 дни, но беше в добро настроение и не съм давала нищо. Бях подготвила Панадол сироп за бебета, в случай че качи над 38,4-38,5, но не се случи. Иначе веднага след ваксината сложихме Kool patch лепенка за 2-3 часа, но това си е стандартна процедура след всяка ваксина. Препоръчвам и къпане преди ваксината, понеже ако вдигне Т, може и 2-3 дена да пропуснете къпането. 🤔

# 501
  • София
  • Мнения: 4 011
Какво общо има температурата с къпането?

# 502
  • Мнения: 2 836
Мерси, хепи кайф. Тези студени пачове има ли ги в дм, че не съм в БГ.
И вашите бебчета имали ли са такива дни, в които достаа спят през деня и се събуждат само за хранене 🙄🙄че не знам дали да се притеснявам, принципно спи по 20,30мин и то 4 пъти на ден и после почти цяла нощ, ноо днес е само сън...

# 503
  • София
  • Мнения: 4 011
На периоди е, случвало ми се еняколко пъти. Ско всичко друго е ок, няма от какво да се притесняваш.

# 504
  • Мнения: 30
И моя мъник тези дни само спи, баща му даже се притесни Joy
Добре си е детето, щастлив е, ако не му е добре, няма да спи, а ще плаче или поне ще спи неспокойно.... аз съм доволна успях да гледам филм Sunglasses
Някой беше писал че са с рефлукс, да питам на какво мляко сте и се чудех до кога ли на такова АР...  
Баткото също беше с рефлукс и го захраних с каша на 4 месеца по съвет на гастроентеролог, но сега педиатъра ми отрече кашата и каза зеленчуково. Та мисля на 4 месеца и да пробваме.

# 505
  • Пловдив
  • Мнения: 545
Bella, в DM не съм ги засичала, но ги има във всяка аптека.

Ditmade, и двамата педиатри така ме посъветваха, а даже и личната, когато на мен са ми слагали ваксини, т.е. и за възрастни е в сила. Добре е мястото на убождането да не се мокри поне ден, за да зарасне, да не се инфектира. Освен това, не е желателно да се загрява, нали затова слагаме охлаждащи лепенки, докато при къпане се затопля. А и при висока Т не се къпе с топла вода, обаче и не върви да го къпеш с хладка, понеже ако настине ще се чудиш ваксината ли е, настинка ли е. Аз превантивно пропускам 1 къпане, въпреки че вероятно в 9/10 случая нищо няма да се случи. 😀

# 506
  • Мнения: 2 826
Ние сме с Хипп АР, знам, че Аптамил АР също е добро. Четох някъде, че около и след 4-тия месец се израства, ама дали е така... Ние ще започваме с оризова каша, заради лошо наддаване...

# 507
  • Мнения: 179
The doors, как наддава теоето бебче?

Последните две седмици почти нищо не е качила, от няколки дни седи на гърда по час, ама през цялото време се върти и оглежда. Дали е оъ зъби, жега или нещо друго не знам. И спането през деня нещо не й се получава, уж й се спи ама повече от 30 мин не успява..

# 508
  • София
  • Мнения: 856
Аз имам 20-Ина дни да го отбия 😢 Много ми е мъчноо, а и той бая си харесва цици, но ми се налага. Доста изчетох по темата, но и съвети от вас не отказвам.
Миналия път, когато отбивах бебе, тя беше на обща храна и кърмех само вечер. За 2 дни ми се получиха нещата, но сега той е само на кърма и на поискване, просто не знам какво ще правя. Да му минат ваксините тези дни и го почвам с адаптираното. Освен , че страдам емоционално, се и притеснявам от физическата реакция на тялото ми 😢 От вчера само това мисля и тъгувам

# 509
  • София
  • Мнения: 4 011
20 дни според мен са малко за отбиване без медикаменти. Вземи чай поне за намаляване на кърмата, ако видиш, че не се получава, пробвай с хапче, то ще проработи със сигурност

Общи условия

Активация на акаунт