Осиновяване на дете от България в САЩ

  • 514
  • 1
  •   1
Отговори
  • САЩ
  • Мнения: 3
Здравейте! И двамата със съпруга ми сме българи, но от години живеем в САЩ. Имаме бизнес и сме добре устроени тук, така че не възнамеряваме да се върнем в България в близките 5 години. Искаме да осиновим дете (или деца) от България (предложих на мъжа ми да осиновим дете от тук, защото процедурата е по-лесна, но той категорично отказа). Поинтересувах се, доколкото можах, по темата и има много информация за осиновяване от ЕС, но не и от САЩ. Видях също, че по процедурата за българи, живеещи в България, ще ни бъде трудно да се квалифицираме, предвид колко са затегнали правилата (макар че мъжът ми вярва, че с пари всичко може да се постигне).
Въпросът ми е, има ли някой тук, който вече е минал през това? От къде трябва да се започне? Необходимо ли е да бъдем в България за продължителен период от време и колко време отнема издаването на входяща виза, за да се върнем с детето в САЩ (мъжът ми е американски гражданин, а аз съм с перманентна зелена карта)?
Също, четох, че има такса от 10,000 лв. Вярно ли е?

# 1
  • Мнения: 11 924
Да осиновите по вътрешната процедура ще ви бъде трудно от САЩ. При вътрешното осиновяване също има такси, но те са много ниски.
За външните осиновявания да, има такса. Те се движат от Министерство на правосъдието и оторизирани агенции. Съответно има по-големи разходи - за агенция, за преводачи и съпровождащи, за транспорт, престой и т.н. Щом не мислите да се връщане в България по-лесно ще бъде да се обърнете към някоя американска агенция, която се занимава с международни осиновявания и те да движат нещата.

Общи условия

Активация на акаунт