АВГУСТинки 2019 - тема 11

  • 37 964
  • 783
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 22
Здравейте мами!Благодаря на всички за хубавите пожеланията!На 12 имах леко кафеникаво зацапване,обадих се на док и ходих до болницата,приеха ме в патология на системи за задържане,на 13 обаче започнаха да ми изтичат водите малко по малко и така на 14 сутринта секцио.Причината е била че бактерията Клебсиела която лекувам от 7 месец на бременоста но все резистираше към чуствителен антибиотик,е причинила падането на тапата и навлизането и в плацентата при бебка,това е причинило и изтичането на водите и преждевременното раждане.

# 436
  • Мнения: 91
При мен има стафилококи, които лекуваме втори месец и мн ме притеснява точно да не причини това падане на тапата. Настроила съм се за нормално раждане и никак не искам да ме режат!

# 437
  • Мнения: 472
Не знам за вас, но мен вече почват много сериозно да ме дразнят въпроси от сорта на,, Хайде, няма ли да раждаш вече". Ако трябваше да съм родила щях да съм... И този въпрос ми се задава поне по 3-4 пъти на ден. 😤

Или „ спи сега, че после ....”.
Все едно може да наваксам занапред...или мога да спя с тези подути крайници, киселини и шаващо 3+кг бебе Grinning

# 438
  • София
  • Мнения: 406
Ха, ха, на мен любимото ми е "използвай сега да почиваш" и последвало обяснение колко е тежко с малко бебе. Ами зависи си от бебето Simple Smile. Другото ми любимо е да не си чуя примерно телефона и да върна обаждане след час и следва: ау, как сте, ти да не раждаш и пр. Както и всякакви гадаения каква е формата на корема ми, високо ли е, ниско ли е, момче ли е момиче ли е, ама кога точно ще е събитието. Все пак в 21 век живеем, тези неща се знаят. Да питат и ще кажа.

# 439
  • Мнения: 25
Здравейте мами!Благодаря на всички за хубавите пожеланията!На 12 имах леко кафеникаво зацапване,обадих се на док и ходих до болницата,приеха ме в патология на системи за задържане,на 13 обаче започнаха да ми изтичат водите малко по малко и така на 14 сутринта секцио.Причината е била че бактерията Клебсиела която лекувам от 7 месец на бременоста но все резистираше към чуствителен антибиотик,е причинила падането на тапата и навлизането и в плацентата при бебка,това е причинило и изтичането на водите и преждевременното раждане.

След раждането като си имала тази бактерия някакви антибиотици давали ли са ти?

# 440
  • Мнения: 98
Не знам за вас, но мен вече почват много сериозно да ме дразнят въпроси от сорта на,, Хайде, няма ли да раждаш вече". Ако трябваше да съм родила щях да съм... И този въпрос ми се задава поне по 3-4 пъти на ден. 😤

Или „ спи сега, че после ....”.
Все едно може да наваксам занапред...или мога да спя с тези подути крайници, киселини и шаващо 3+кг бебе Grinning

Ооо и мен също ме дразнят! Има и думи от сорта "Още колко ще се топаш/Ще се тътриш. Няма ли да идва вече..." Думи нямам. Имам чувството, че предизвикват нещата.
Честито момчета. Дано всичко е по мед и масло.
А относно настроиването...хммм..И аз се настроих за нормално,но не е понякога концерт пожелание. Това което не искаш ти идва на главата. 😂

# 441
  • Мнения: 262
Оо и мен,ме пита всеки 2ри и направо не ми се излиза от вкъщи .. ужасно е. Аз имам лек въпрос. Бях в болница заради кръвно,оказах се и с контракции.  В неделя нямах разкритие във вторник имах 1,5см. Лекарката ми отлепи мехура,но коттракциите спряха и на др ден си тръгнах. Днес сутринта имам кафяво зацапване,какво значи? Казаха че тапата е слузеста,това не беше. Е?

# 442
  • София
  • Мнения: 188
Оо и мен,ме пита всеки 2ри и направо не ми се излиза от вкъщи .. ужасно е. Аз имам лек въпрос. Бях в болница заради кръвно,оказах се и с контракции.  В неделя нямах разкритие във вторник имах 1,5см. Лекарката ми отлепи мехура,но коттракциите спряха и на др ден си тръгнах. Днес сутринта имам кафяво зацапване,какво значи? Казаха че тапата е слузеста,това не беше. Е?

Те са няколко причини за това зацапване... Имах 2 пъти и се оказа, че е от дразнене върху маточната шийка... Но пък по-горното мнение пак с кафениково зацапване се е получило от бактерията... За твое успокоение нека лекар да те види...

# 443
  • Мнения: 262
Чудя се има ли нужда,при положение,че имам отлепване на мехура,е това не е просто следствие него?

# 444
  • София
  • Мнения: 160
 Аз имам кафеникаво зацапване, но то е по-скоро неспряло кървене от мануалния преглед онзи ден. Явно и при мен се е раздразнила матояната шийка.
А това отлепяне на мехура не води ли до скорошно раждане ?

# 445
  • Мнения: 262
Ми ще ти кажа тия дни дали води хаха. И все пак има и леко слузесто течение.  Мисля че просто си наближава.

# 446
  • Мнения: 329
Аз също имах преглед преди 2 седмици на шийката + взимане на секрет и след това 1-2 дни продължи кафеникаво зацапване( за първи път през цялата бременност).

# 447
  • Благоевград
  • Мнения: 92
Мили бременелки. Вчера 17.07. с планирано секцио се появи моята вече най-голяма любов Ема (2950 гр., 51 см. в 38+0 г с.). Желая на всички, които все още са в очакване леко и безпроблемно раждане като моето. С вътрешно спокойствие всичко минава почти безболезнено. Blush

# 448
  • Мнения: 63
Честита да ви е Ема, да расте здраво и щастливо детенце и да носи много радост и гордост на Мама и Тате 💖💖💖💖

# 449
  • Мнения: 231
Честита Ема! Да е жива и здрава и много да ви радва Heart

El Roi, защо само една родила мама е записана на 1ва страничка? Всички на "лично" ли трябва да ти пишем, за да бъдем записани? Ако е така, можеш да сложиш това допълнение някъде отново на 1ва страничка, за да се знае и не всеки път и на теб да ти се налага да го пишеш, защото не всеки път всички четат всички изписани странички. Иначе в другите месеци, мамчетата ги записват директно след като са информирали с общо съобщение във форума. Не знам как ще ти е по-лесно и на теб и за момичетата, но така както е сега според мен някъде се губи връзката. HugHeart

Общи условия

Активация на акаунт