Юбилейна гореща НЕМСКА тема- 200 !!!

  • 22 695
  • 739
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: X
Питаш дали ще имате проблеми с документите, а в същото време приятелят ти вече работи. Той с какви документи почна работа?

За останалото, късмет и сила желая, но немският език не е нещо, което се случва с късмет, с диплома по българска филология пък съвсем нищо не може да се случи.

# 481
  • Мнения: 114
Питаш дали ще имате проблеми с документите, а в същото време приятелят ти вече работи. Той с какви документи почна работа?

За останалото, късмет и сила желая, но немският език не е нещо, което се случва с късмет, с диплома по българска филология пък съвсем нищо не може да се случи.
Не съм казала, че езика се учи с късмет, както казах многократно имам желание и за работа и за учене на език. И не мисля, че щом уча Българска филология това означава , че не мога да науча други езици. Аз благодаря за отговорите, но вместо да дадете кураж на човек, който Да няма големи познания, вие го смачквате още преди всичко да е започнало! Никой човек не се е родил научен и не всички хора в чужбина са заминали знаещи езика!

# 482
  • Мнения: X
Не, нямам предвид, че с българска филология не може да се научи език, дори не знам каква би могла да е връзката, а че тази квалификация не може да е полезна за намиране на работа. Но да, кураж не е нужен, защото явно го имате в излишък, затова и късмет пожелах. А тук хич не са толерантни към незнаещите езика им, да не говорим, че за професии, които ние по традиция считаме за неквалифицирани, искат аусбилдунг или призната диплома, което няма да казвам колко време отнема и колко струва, че съвсем ще се смачкате. Иначе вие сте си го решили вече, елате и вижте как е.

# 483
  • Мнения: 1 001
Моето впечатление е, че са толерантни ако се опитваш да говориш, дори и да не е перфектно. Но наистина, за нормална работа се иска някакво средно ниво минимум. Както каза Чек, дори и за фризьорки, те си имат аусбилдунг, за което си трябват 2-3 години сигурно.

# 484
  • Германия
  • Мнения: 3 437
Да, аусбилдунга за фризьор е 3 години, както и за Metzgereifachverkäufer, Bäckereifachverkäuger и т.н.

# 485
  • Мнения: 290
Много си млада. Започни упорито да учиш езика и до докарай до колкото се може по-високо ниво.
После запиши аусбилдунг или щудиум. С българска филология няма как да се реализиарш в ДЕ.
За ДЕ ти трябва първо език, после професия.
Нискоквалифицирана работа е вариант само в краткосрочен план, докато учиш езика примерно.
Не се сърди, не те нападат всички, а просто искат да избегнеш обричането на нискоквалифицирана работа.
Права си да завършиш образованието си е БГ, щом си към края. Поне за там да си имаш отоворена врата с квалификация и професия.
Завърши си образованието в БГ, през това време учи усилено немски и после се мести в ДЕ.

# 486
  • Мнения: 142
Здравейте!

Нахлувам в темата ви, тъй като имам нужда от малко информация. С ММ желаем да емигрираме и сме се насочили към Австрия или Германия. Имам няколко въпроса, с които искам да придобия представа за месечни разходи, защото нямам нито един познат/близък в Германия. Ако въпросите ми ви се струват лични, то поне ще се радвам на някакъв коментар по-общ, например 4ма души в еди-кой-си град с каква сума биха живяли нормално.

1. От кой град сте?
2. Колко души сте в домакинство?
3. Месечни разходи за храна/козметика/препарати (общо)?
4. Месечни разходи за ток?
5. Месечни разходи за вода?
6. Месечни разходи за интернет/ТВ?

# 487
  • Мнения: X
Извинявайте, че нахлувам и се намесвам в дискусията,  но в Германия не е ли прието студентки/млади жени да се занимават/гледат деца, естествено декларирано? А и език се учи по-лесно с такива малки (и много търпеливи) "учители".

# 488
  • Мнения: 1 473
Тео,аз имам приятелки,които без аусбилдунг работят в Лидл и бекерай.Това означава ли,че ако имаха,щяха да им плащат повече или няма връзка? Thinking

# 489
  • Мнения: 6 495
shqip,  никога не бих отговорила на тоя въпросник във форум. Не вярвам и някой от темата да го направи.
Само да вметна - основните разходи не са ток, вода, интернет и препарати.  По-скоро наем, застраховки, данъци, храна.
С българска филология - постоянно търсят учители в българските неделни училища, допълнителни доходи са това, не основни.

# 490
  • Germany
  • Мнения: 7 972
Здравейте!

Нахлувам в темата ви, тъй като имам нужда от малко информация. С ММ желаем да емигрираме и сме се насочили към Австрия или Германия. Имам няколко въпроса, с които искам да придобия представа за месечни разходи, защото нямам нито един познат/близък в Германия. Ако въпросите ми ви се струват лични, то поне ще се радвам на някакъв коментар по-общ, например 4ма души в еди-кой-си град с каква сума биха живяли нормално.

1. От кой град сте?
2. Колко души сте в домакинство?
3. Месечни разходи за храна/козметика/препарати (общо)?
4. Месечни разходи за ток?
5. Месечни разходи за вода?
6. Месечни разходи за интернет/ТВ?

Подозирам, че повечето няма да ви дадат така разбити разходи, но аз ще опитам. Имайте предвид, че най големият разход обикновенно е наема. Ние имаме и доста застраховки, които са ни около 80-100 евро на месец / адвокатска, на имуществото, допълнителни здравни за децата/.
1. живеем на 10км от Хайделберг
2. 4 човека сме
3. около 800 евро
4. 100 евро
5. за вода разходите са включени в небенкостен, които са ни 250 евро на месец
6. 35-40 евро
Успех!

# 491
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Au-pair-Mädchen е до определена възраст и чак прието ... 🧐 кой както си го избере.

Съни, те май се водят Aushilfe

Shqip,
Зависи от много неща. В някои райони наемите са ниски, но и работа няма, другаде има работа, но наемите са високи и няма жилища.
Храната навсякъде е с една и съща цена, зависи от къде и какво пазаруваш.
Едно е от дискаунтър, друго е от био производител.


Дами, въпрос имам аз: как смятат тук сбор или разлика от двуцифрени числа?
На един ред или едно под друго, както аз съм учила?
Вчера взех да играя с детето една игра и той не можа да пресметне 36+16
Показах му едно под друго, схвана, но  чак тогава се сетих, че може да го объркам, ако тук по друг начин смятат.

# 492
  • Мнения: X
И аз ще дам разбивка, така както е дадена, само че въобще не ни се изчерпват дотам разходите.

1. На 40 км от Кьолн сме.
2. Трима
4. Около 400 без козметиката
5. Миналата година бяхме новодошли и от дружеството, което ни снабдява с ток ни писаха, че ще плащаме авансово месечно 78 евро  и после ще изравняват. Накрая на годината доплатихме (за 9 месеца) 450 евро и казаха, че вече ще плащаме по 148, защото реално толкова сме харчели. Скоростно продадохме и изхвърлихме всички уреди, защото бяхме ги купили втора употреба и взехме нови енергоспестяващи на изплащане. Това предполагам ще понижи малко сметката. Сменихме и доставчика на ток, като новия ни писа, че ще плащаме 113 на месец авансово.
4. Водата заедно с други разходи е включена в небенкостена, за който също пристига изравнителна сметка. Ние както винаги миналата година сме изразходвали по 12 кубика на месец, цената на кубик при нас е 5 евро, като по-голямата част от нея е за отпадни води.
7. 42 евро

Има и други разходи

8. Наем 600 плюс 190 небенкостен
9. Транспорт - бензин за две коли поне 120, но мисля да почвам работа в Кьолн, което ще е 10 евро на ден само за мен плюс паркинг. За детето картата е 12 евро.
10. Карти за спорт - към 50 евро за ММ и детето.
11. Застраховки за колите към 150 за всяка на тримесечие, данъци, мислим и други застраховки да правим.

Това са базовите разходи. После почват тези покрай нуждите на детето, включително и училищните, близки и далечни пътувания, дрехи и т.н.



# 493
  • Мнения: X
Въпроситети са добри, но са второстепенни според мен. Най-важното е работата и как ще мислите да се издържате. Според мен, трябва това да споделиш, и да видиш реакциите, това ще ти помогне много. Макар че е трудно за понасяне.

По принцип за средно голям град, може да живееш в къща, може и да си в апартамен, разликата е едни 300-500€ на месец и е пак според зависи, защото хубавите апартаменти са по-скъпи от лошите къщи. Но все пак за град от 150-250х население 1000-1200€ за наем с небенкостен, за среден апартамент или лоша къща. По малките градове цената е надолу в по-големите нагоре. За храна от Лидл за 4 човека 500€ на месец. Яденето навън по ресторанти е скъпо, дюнери и пици има по евтини между 5-10€. Такаче едно семейство ако ще поръпва храна навън вечерята му е минимум 30€.
Колата ти е около 100-150€ без да я караш на месец. 
По малка кола на 10 години без каско може и 70€ да е на месец ако не се чупи.

От там почват разходите за децата, дрехите и ходенето до България. Това цялото около 600€ на месец.

Грубу сметки около 2500€ за нормален живот в срвдно голям град чисто на месец ти трябват.




Здравейте!

Нахлувам в темата ви, тъй като имам нужда от малко информация. С ММ желаем да емигрираме и сме се насочили към Австрия или Германия. Имам няколко въпроса, с които искам да придобия представа за месечни разходи, защото нямам нито един познат/близък в Германия. Ако въпросите ми ви се струват лични, то поне ще се радвам на някакъв коментар по-общ, например 4ма души в еди-кой-си град с каква сума биха живяли нормално.

1. От кой град сте?
2. Колко души сте в домакинство?
3. Месечни разходи за храна/козметика/препарати (общо)?
4. Месечни разходи за ток?
5. Месечни разходи за вода?
6. Месечни разходи за интернет/ТВ?

# 494
  • Немция
  • Мнения: 6 916
ТаняДими, Aupair е програмата за гледане на деца от млади жени, до 26 години беше май, в рамките на 1 година. За учене на език е наистина една чудесна възможност, но и там, за да започнеш ти е нужна добра езикова основа. Все пак живееш в семейството, трябва да можеш да комуникираш с хората. Имаш право и на допълнителен езиков курс, за който семейството трябва да ти поеме разходите. Минала съм по този път, макар и доста отдавна. Whistling
 Този вариант не е често срещан. Както и да имаш детегледачка на ежедневно разположение. Но да си студент и да комбинираш този тип детегледачество не става. Ти си в къщата, за да си на разположение на семейството, а не фамилията да се съобразява с теб.

Ася, във втори клас смятането на двуцифрени числа е на един ред, по-нататък с по-големи числа минават на вертикално смятане. При големия Бибитко в 4 клас правеха сметките с трицифрени числа едно под друго. Но има вероятност в клас по един начин да им обясняват задачите, а твоят вариант да е по-различен.

За разходите на живот има голямо значение дали сте с деца или не. С децата има един куп допълнителни разходи, както е и нужно по-голямо жилище.

Последна редакция: вт, 03 сеп 2019, 11:19 от Бибит

Общи условия

Активация на акаунт