Юбилейна гореща НЕМСКА тема- 200 !!!

  • 22 597
  • 739
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 7 013
Като работеща в детска градина, да кажа и аз нещо. Никого не защитавам. Персоналмангел, ето това е проблема. Планираме с колежките, планираме... на другия ден трима колеги/понякога и повече/ не идват на работа, някой от нашата група отива да замества отсъстваща колежка и плановете ни за бастелн и не знам си какво, отиват по дяволите. Има дни, в които ми иде на удуша някого!

# 271
  • Мнения: X
Те май много обичат да боледуват тук.

# 272
  • Мнения: 9 342
При някои е вярно. Използват го като пасивен протест, когато не са съгласни с нещо.

# 273
  • Мнения: 7 013
При някои е вярно. Използват го като пасивен протест, когато не са съгласни с нещо.

Не, израз на мързел е в нашия случай. Мога да разказвам до утре сутринта, но не ми се влиза в дебати на тая тема. Ще поизчакам още малко, пък живот и здраве, ще видим.

# 274
  • Мнения: 10 583
Маминки в Германия, има ли някоя в Мюнхен? Да попитам, от летище Меминген със сигурност има ли автобуси до Мюнхен център? Ще пътуваме с мм за концерта на Пинк утре, основно с помощта на Гугъл Мапс...

# 275
  • Germany
  • Мнения: 2 006
Като излезете от сградата на летището, точно отпред, в дясно спира автобуса за Мюнхен. Спира близо до гарата в града. Има малък ремонт и спирката е преместена, но с гугълмапс ще стигнете до метрото ( ако натам отивате де). Предполагам Пинк е в Олимпиапарк...
 https://www.allgaeu-airport-express.de/ това е сайта на автобусите, можете да си проверите разписанието и да си купите билет онлайн, а може и на място в автобуса 👍

# 276
  • Мнения: 10 583
Пинк ще бъде в Олимпиапарк, да. Целта е да стигнем от летище Меминген до там. В Гугъл мапс пиша Memmingen airport до Munich Olympic Stadium и ми изкарва 3 връзки: Flixbus + S + U8. От твоя линк автобусите към Фликсбус ли са? Казаха ми, че S и U8 са трамваи. Не знаех, че имало и метро там, но Гугъл мапс защо не ми го изкарва като възможност? Най-бързия начин да стигнем до стадиона в Олимпиапарк с обществен транспорт кой е?

Като излезете от сградата на летището, точно отпред, в дясно спира автобуса за Мюнхен. Спира близо до гарата в града. Има малък ремонт и спирката е преместена, но с гугълмапс ще стигнете до метрото ( ако натам отивате де). Предполагам Пинк е в Олимпиапарк...
 https://www.allgaeu-airport-express.de/ това е сайта на автобусите, можете да си проверите разписанието и да си купите билет онлайн, а може и на място в автобуса 👍

# 277
  • Мнения: X
U8 е метро.

# 278
  • Пловдив
  • Мнения: 1 306
U3  и  U8 спират на Olympiazentrum. Внимавайте да не се объркате с Olympia Einkaufszentrum. За спирката на олимпийското  градче на картата има нарисувани олимпийските кръгове. Правиха скоро някакви ремонти по тези линии, но всичко е обозначено. MVG е сайта на транспорта в Мюнхен.

# 279
  • Мнения: 10 583
Аа, така ли... Благодаря ви, не знаех, че U8 e метрото! Но, иначе връзката правилна ли е? S трамвай ли е? Фликсбус има ли, въобще, или само тези жълтите автобуси ААЕкспрес превозват от летището? Как се стига най-лесно до Олимпиапарк?

Разстоянието от спирката на жълтите автобуси и Олимпиапарк ми изглежда сравнително пряко. С такси от спирката на автобуса колко може да ни излезе?

# 280
  • Germany
  • Мнения: 2 006
Автобусът от моя линк е от летище Меминген до Мюнхен. Flixbus мисля, че са от града Меминген, летището е леко извън града. Слизате близо до гарата - München Hauptbahnhof, на около 300 метра. Отивате до гарата и се мушкате в метрото, търсите U4 или U5 до Одеонплатц, там сменяте на U3 до Олимпиапарк. Поне аз така бих пътувала, има и други дами от Мюнхен, може да измислят по-добър маршрут ✌ Обааче има доста ремонти и не съм сигурна дали вървят нормално линиите, най-добре проверете в сайта на MVG. Билетът в една посока е 2.90 мисля, може да смените 2 метра с един билет. С дневна карта ( около 6 евро, не помня точно колко) може да пътувате цял ден, като сменяте различни транспорти.

Сега погледнах в сайта на мвг, дава ми с U2 от гарата до Scheidplatz и от там с U3 до Olympiazentrum. И така става, не е лошо 😉

Последна редакция: пт, 26 юли 2019, 15:44 от PeaPink

# 281
  • Мнения: 9 342
S-Bahn е влак (S1, S2). В големите градове спира отгоре и отдолу като метро. Използва се за градски транспорт и важат билетите и картите за градски транспорт. Трамвай е Straßenbahn.

# 282
  • Мнения: 10 583
Отворих си сайта на MGV и открих картата на метрото. Ориентирах се къде е  гарата, а от там няма ли директна връзка за линия U8? (какво значи това R на картата?)

# 283
  • Мнения: 7 013
PeaPink ти е дала точни насоки. Можете да си свалите на телефоните приложението MVG Fahrinfo. Ако сте по-дълго време тук, ще ви е полезно при придвижването.
И да, внимавайте да не объркате Olympiazentrum с Olympiaeinkaufszentrum.

# 284
  • Germany
  • Мнения: 2 006
Аз сега разбирам за това U8, изостанала съм нещо 🤣 От картата гледам, че е директно до Олимпиапарк, или не е, не съм запозната с него... Ако го има, чудесно, мятайте се на него. R най-вероятно са регионални влакове, не ви трябват. U-та си търсете.

Общи условия

Активация на акаунт