Парфюмни размисли и страсти - 227

  • 48 377
  • 731
  •   1
Отговори
# 465
  • До сърцето...
  • Мнения: 5 210
Моята кожа не се разбира с неролито. Аз го усещам, но мисля, че любителите на тази нотка в Mandarine Sultane няма припознаят моите асоциации.

# 466
  • София
  • Мнения: 17 775
Дами, кой парфюм на Мансера/Монтал бихте препоръчали за първа покупка. Доста от отзивите ви изчетох и станах разногледа, много увлекателно ги описвате Laughing

Обичам силни и трайни парфюми, носещи голям шлейф. НЕ харесвам изразен ууд и кожа, както и прекалено сладки (ЛВЕБ, good girl, scandal и т.н.), но дълбоки и изтънчени (поне за мен) ванилии като a la folie фланкъра, примерно, ми допадат.
Давам малко инфо за конкретните, които са ми фаворити, за да добиете представа- силно цветни (Poeme, Alien, London, Baiser vole), шипрови (Dupont pour femme,  Miss Dior le parfum, Мiss Dior) и от по- сладките- Будоар, Хипнотичната отрова, Loverdose горе- долу.
Кожата ми яде парфюми, така че искам да е максимално траен и шлейфов, да усещам облака около себе си и да му се наслаждавам. Кои ще ми препоръчате Stuck Out Tongue
Нямам стотици парфюми, но и други са минали през ръцете ми и нямам разочарования по принцип от почти никой, купуван насляпо, така че дори да го няма за проба, не ми пречи.


# 467
  • Мнения: 6 930
Благодаря за неролените предложения, даже веднага изнамерих този на Ферари ако Bright neroli е същото нещо. Ще потърся и Van Cleef, имам един техен много любим летен аромат, та бих пробвала и други.
Кечър, ако се чудиш за Tresor a la Follie, с едно наум, че не е особено траен. Наскоро го взех и бях убедена, че ще е убиец поне 8 часа, ама нещо тц..пак оставя приятната ванилова следа, но силата му е в първите 2-3часа при мен, после даже не го усещам..

# 468
  • София
  • Мнения: 862
Върнах се от почивка и вече мога да споделя мнения за няколко от летните аромати, които носех. Не знам дали защото ги носех предимно в самолета и автобуса, а и олучихме по-хладно време, но D&G Light Blue Intense и Lanvin Merry Me излязоха най-трайни. Вторият изключително много ми напомня на моя любим Boucheron Quatre, но някак по-мек. Освен тях, със себе си носех и използвах Jo Malone Nectarine Blossom, Juicy Couture Viva La Juicy, Mugler Angel Eau Croisiere и Versace Eros Pour Femme. Не съм наблюдавала развитието им, защото бях съсредоточена в приключенията, но определено в гръцките жежки дни, едно впръскване на ден не им е достатъчно. Трябва да уточня, че Versace Eros Pour Femme го носех само една вечер, но ароматът му е много секси.
На връщане, много на сляпо си взех Juicy Couture Gold Couture. Много харесвам Viva la juicy, та се надявам и с този да е така. В тестера нямаше нищо за проба, а бе останало едно самотно шишенце от 50 мл. Щом се прибрах реших да го пробвам, но ароматът бе доста деликатен. Предполагам, че са му необходими по-стъдени дни, за да се разгърне.
На опаковката му пише, че срока на годност е 36 месеца от отварянето. Дали всички парфюми имат срокове или е само при някои?

# 469
  • Мнения: 1 344
Дами, кой парфюм на Мансера/Монтал бихте препоръчали за първа покупка. Доста от отзивите ви изчетох и станах разногледа, много увлекателно ги описвате Laughing

Обичам силни и трайни парфюми, носещи голям шлейф. НЕ харесвам изразен ууд и кожа, както и прекалено сладки (ЛВЕБ, good girl, scandal и т.н.), но дълбоки и изтънчени (поне за мен) ванилии като a la folie фланкъра, примерно, ми допадат.
Давам малко инфо за конкретните, които са ми фаворити, за да добиете представа- силно цветни (Poeme, Alien, London, Baiser vole), шипрови (Dupont pour femme,  Miss Dior le parfum, Мiss Dior) и от по- сладките- Будоар, Хипнотичната отрова, Loverdose горе- долу.
Кожата ми яде парфюми, така че искам да е максимално траен и шлейфов, да усещам облака около себе си и да му се наслаждавам. Кои ще ми препоръчате Stuck Out Tongue
Нямам стотици парфюми, но и други са минали през ръцете ми и нямам разочарования по принцип от почти никой, купуван насляпо, така че дори да го няма за проба, не ми пречи.



Потърси отливки в размените,или си вземи мостри от Нотино например.За Mancera нямам наблюдения и не съм тествала за сега,ноо Monale без тест недей.Имам мостри на около 10 Монтала,а притежавам само един,труднички са за носене доста.Като се има предвид,че аз стрелям насляпо на посоки без да го мисля много,се радвам ,че при този бранд не го направих.Вярно,че обожавам този,който имам и ще издирвам и още любови там ,но определено ще е след проба.

# 470
  • Мнения: 31 206
Монтал насляпо никога.
Catcher спомена Roses vanille, той е твоят.
Чудовище е! Секси, женствен силно ванилов и с безкрайна трайност и иттензитет. Повечето парфюми от и двете марки имат малко или много уд в себе си, но този не.
Сигурна съм, че е Уд Орхидея Мансера ще ти хареса, но сега не е наличен. Имам за него ревю в блога, както и за още една ванилия с тубероза, който също смятам, че е твой.

А аз ако съм на твое място, но съм си луд рисков играч по принцип, бих изпукала Черната ванилия Мансера "насляпо", виж и отзивите. Отдавна и се чудя, но реших да взема Златния Уд, който чакам днес и ще дам отзиви.

Последна редакция: вт, 16 юли 2019, 08:22 от densi

# 471
  • Мнения: 2 971
Много отдавна не съм срещала парфюм чудовище.Последния ,с който се сблъсках/но наистина си беше точно сблъсък/ е Roses Greedy/Mancera/.А последната красота и феерия,с която се докоснахме беше Dove Roja-истинска прелест,но в никакъв случай чудовище,просто феерия и то само за специални поводи,предвид цената❤Ако беше две,три идеи по-евтин,вероятно щях да го направя мой парфюмен подпис!/за сега ще сме си на вие само за специални поводи.😁
Снощи се напръсках с Grand Soir /MFK/-вечерен красавец,но също не чудовище,носещ много приятен шлейф след себе си🌷

# 472
  • Мнения: 1 344
Аз днес разносвам и тествам valentino donna noir absolu хич не знам дали сега му е времето,ноо в този хладен и мрачен ден тъна в облак от блаженство.Красив,прекрасен ,нежен и секси е този парфюм,остава и да оправдае очакванията ми и от към трайност и щастието ми ще е пълно,а покупката му сигурна.

# 473
  • Мнения: 31 206
Аз днес разносвам и тествам valentino donna noir absolu хич не знам дали сега му е времето,ноо в този хладен и мрачен ден тъна в облак от блаженство.Красив,прекрасен ,нежен и секси е този парфюм,остава и да оправдае очакванията ми и от към трайност и щастието ми ще е пълно,а покупката му сигурна.
Много як парфюм е. Heart Eyes

# 474
  • Мнения: 1 344
Densi влюбих се в него ,дано се задържи върху мен повечко време.Не държа да трае цял ден,но Valentino donna acqua ,който също харесвам на моята кожа се задържа много незадоволително,няма и 30мин и го няма.Него ще го задържа и тествам и в жега и студ,да видим може просто да не му е бил момента.

# 475
  • Бургас
  • Мнения: 9 401
Мимозке,прекрасен избор е Honour,най-добрия белоцветен аромат за мен.:bowtie:Catcher,:stuck_out_tongue_winking_eye: предлагам ти и аз един мой много любим Монтал,но не да го издумкаш без проби Интенз Кафе:heart_eyes: и като споменах кафе отивам да си правя.Приятен ден парфюмки!

# 476
  • Sofia
  • Мнения: 2 249
Мансерата почти всички звучат много мои и бих изпукала почти всички на сляпо, толкова съм убедена в себе си.😃

Днес разносвам Пюр Блум, обаче очаквах по-хладно време, а то пекна едно слънце, излъга ме прогнозата.😀

# 477
  • Мнения: 556
The Catcher in the Rye аз имам подобен на твоя вкус. Не обичам свръх гурмета, но харесвам леки и нежни ванилии.
Препоръчвам ти да пробваш Guerlain Shalimar някой от Souffle серията.
Аз днес съм с едно неземно изкушение с което ме сдоби Vrabcho_ във вариант на виал и за който хем ще я шляпам хем и благодаря от все сърце Heart Grinning Grinning Grinning Благодаря й, защото
Това е Fève Délicieuse Christian Dior  - една нежна тонкова ванилия, която ми е много трудно да опиша, защото носи толкова много чувства. Докато го нося се чувствам, като безумно красиво и безгрижно момиченце на 16 години, тепърва запознаващо се с живота...
за мое голямо съжаление връхните нотки изсъхват твърде бързо, върху мен си отиват буквално за минути, а са наистина върховна комбинация - Упойваща, наркотична, направо ми завъртя главата от щастие...
Върху мен хем има лек шлейф, хем стои близо до кожата, но трайността му е над 24 часа и интересното е, че ванилията се променя като хамелеон постоянно.
Според мен има няколко ванилии, защото на моменти  е нежна и лека, в други е бурбонска, а в трети моменти сякаш усещам ванилов алкохолен аперитив, иии след това пак се връща към изначалната база, а тонката е нежен пепелив крем (може би заради какаото, което играе подържаща роля), който е толкова  добре комбиниран с ванилията, че сякаш молекулите им са свързани една в друга.
A Ще я шляпам Vrabcho_ , защото ми се плаче като видя цената, ридае ми се с едри сълзи буквално Grinning
Нооо, Този опиат в началото ми грабна сърцето Heart сякаш се надишах с попърс и преживяването свърши за секунди...грабна ме по същия начин, както ме грабна TM Alien EDP преди 10 години и в тогавашната му версия, която за мое огромно съжаление не е същата днес...

Последна редакция: вт, 16 юли 2019, 10:25 от sweety_kitty

# 478
  • Мнения: 4 422
Много отдавна не съм срещала парфюм чудовище.Последния ,с който се сблъсках/но наистина си беше точно сблъсък/ е Roses Greedy/Mancera/.А последната красота и феерия,с която се докоснахме беше Dove Roja-истинска прелест,но в никакъв случай чудовище,просто феерия и то само за специални поводи,предвид цената❤Ако беше две,три идеи по-евтин,вероятно щях да го направя мой парфюмен подпис!/за сега ще сме си на вие само за специални поводи.😁
Снощи се напръсках с Grand Soir /MFK/-вечерен красавец,но също не чудовище,носещ много приятен шлейф след себе си🌷



Кой ROJA точно , аз познавам Каренина само и ми е интересно за кой говориш..

Брайтче, благодаря много красота има в това бяло съкровище..Сега разносвам пробичка на др. Амуаж https://www.fragrantica.com/perfume/Amouage/Reflection-Woman-919.html

и този е мой явно..Иска ми се и Люлякя да пробвам..
Благодаря за предложението за Монтал имам само един Удовата Лагуна ,насляпо беше и е голямо попадение,много мой..Обаче Кафе?!Не съм чак такъв фен на кафе,но с теб имаме много близък вкус ,ще го потърся за проба..

# 479
  • Мнения: 31 206
Удовота лагуна на Монтал е прелестен аромат и става за насляпо от Монтал определено. Няма такава нежност и лятно настроение. Тя обаче е прибрана, по- лека, по- скромно и в излъчване и в трайност.
Удмейзинг също става за насляпо, но той си има уд. Има обаче и разкошни много сладки плодове и супер излъчване и трайност.

А Амуажите- та са любов, страст и огън. Обожавам ги.

Общи условия

Активация на акаунт