Парфюмни размисли и страсти - 227

  • 48 355
  • 731
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: X
Е, Фрагрантика не е безгрешна, нито пък пълна. Има си пропуски.
Наскоро точно това обсъждахме с парфюмни дружки, как има липси по отношение на някои продукти.
Аз търсих преди време новите дамски аромати на Porsche Design и не ги намерих. Имаше си ги в сайта на производителя, в Дъглас си бяха заредени, но Фрагрантика мълчеше. Минаха месеци преди да ги качат.

# 706
  • Мнения: 2 230
Фрагрантика май се списва от доброволци, нормално да има пропуски и разминавания. Примерно Черния кристал, според сайта на Версаче има едни нотки, според Фрагрантика други. Може и след някоя реформулация са е станало, може и по начало грешно да са ги въвели, знам ли.

# 707
  • Мнения: 3 727
Писала съм назад в темата за Laura Biagiotti Venezia. Обичам го много този сладкиш. Не е сладък по съвременен начин, а ретро сладък – сложна смесица от плодове и цветя, а базата е плътна и поне при мен дървесна. От олд скул школата и аз го свързвам с тийнгодините си – тотален сантимент имам към него. Запасих се при намаленията от Елинор с него, сега го виждам в Парфимо, но малко бутилче:
Включвам се да те попитам,как го намираш в сравнение с оригиналната версия? Аз също много харесвам оригинала,но този (от 2-3 теста, има ги в Ивис,или поне до скоро ги имаше и то на много ниски цени) ми се струва доста различен и опростен..И нито една реформулирана версия на парфюмите на Биаджоти не ми допадна.

# 708
  • Sofia
  • Мнения: 2 249
Мисля че потребителите във фрагрантика въвеждат нотки според носовите си усещания. Не знам дали въвеждането на нотки подлежи на одобрение от фрагрантски екип, или екипът вписва съставът. Simple Smile) Ако не подлежи, е напълно нормално да има разминавания. Simple Smile)

# 709
  • Мнения: 19 858
Скрит текст:
Включвам се да те попитам,как го намираш в сравнение с оригиналната версия? Аз също много харесвам оригинала,но този (от 2-3 теста, има ги в Ивис,или поне до скоро ги имаше и то на много ниски цени) ми се струва доста различен и опростен..И нито една реформулирана версия на парфюмите на Биаджоти не ми допадна.
[/spoiler]
Определено по-съвременен и носим, според мен са спестени по-качествените съставки и са заместени с техни по-евтини аналози или поне процентът на парфюмните масла е намален. Но пак ми харесва, дори е по-лесен и не толкова остър като оригинала. Но при мен дори и версията от 2011 (но говоря за EDP, защото се продава и EDT) е със завидна трайност и проекция. На този парфюм смело мога да му лепна етикет "кукленски".Wear Dress

# 710
  • Мнения: 3 271
Поръчах Венеция пък да видим как ще ми е след толкова години. Точно кукленски бих казала и аз.

# 711
  • Мнения: 7 573
Момичета ,  не беше ли с друга опаковка и на друга марка? Аз ли съм се объркала или има два парфюма с това име?

# 712
  • София
  • Мнения: 38 498
И във Фрагантика работят хора, и те имат пропуски. На известните марки има 90 -95 процента от нещата, обаче на не толкова известните може да има големи пропуски.

# 713
  • София
  • Мнения: 970
Candy_girl, това са новите бутилки на Sospiro. Марката беше под шапката на собствениците на Xerjoff така или иначе. Доколкото ми е известно, в бъдеще ще изглеждат по този начин всички бутилки, които преди се продаваха като 'Sospiro'.

# 714
  • Мнения: 31 183
Да, вече няма Соспиро, това са новите бутилки и име. Парфюмът е силно реформулиран и десеторно по-слаб. Добре, че си имам стария.

# 715
  • София
  • Мнения: 970
Да, вече няма Соспиро, това са новите бутилки и име. Парфюмът е силно реформулиран и десеторно по-слаб. Добре, че си имам стария.
Точно щях да се допълня със същото. Много жалко. Sad Чудя се дали са съсипали и Join the Club линията, от която имам 2 големи любимеца (Shunkoin & Fatal Charme) в старите бутилки - нали и на нея смениха бутилки и кутии; надявам се, че поне тя не е пипана, трябва да тествам паралелно. Thinking

# 716
  • В сърцето на един мъж
  • Мнения: 145
Имам остатъци от старата Ерба пура, имам и новата бутилка. Идентични са и като аромат и като интензитет. Убийци. Така че спокойно 😉
Shunkoin и Уден са ми любими, но кога са сменили и техните бутилки? Не знаех това

# 717
  • Мнения: 31 183
Нищо общо нямат като интензитет, сравнявах ги паралелно. Никога няма да изхарча моята бутилка, така че грам не се притеснявам.
И аз обожавам Shunkoin и Ivory Route Xerjoff.

# 718
  • София
  • Мнения: 970
Didishh, за Uden не се бях интересувала, той е от Shooting Stars серията, която не следя, но погледнах снимки в Гугъл и той също изглежда със сменена бутилка.
От Join the Club линията това са стара и нова бутилка съответно:

Стара:

Нова:

# 719
  • В сърцето на един мъж
  • Мнения: 145
Klodilia Благодаря за информацията. Значи тях си ги имам в новите бутилки и не мога да кажа дали има промяна, но най вероятно също няма. Прекрасни са

Общи условия

Активация на акаунт