Отговори
# 15
  • Мнения: 2 732
Лул - много се вторачваш  Flutter, да знаеш...
И аз ги гледам, ама взе да не ми пука  Whistling...Всеки да се спасява и оправя сам с децата си.
Аз отговарям за моите си. И гледам да се вторачвам в тях.
Ами то хубаво си гледаш и отговаряш за твоите , но те децата нали знаеш едно от друго гледат . Thinking
А какво ще кажете за прашките , защото вече виждам и момиченца на по 5 години с тях #Crazy ooooh!?

# 16
  • София
  • Мнения: 3 421
 Не си само ти. И аз съм така, обаче...майка ми (начален учител е) онзи ден ми каза да съм купела на щерката преса за коса. Нейните ученички имали (специално за тях купени) и всеки ден били на училище с прически. Боже и това е жената дето на мен на 15 години не ми даваше да сложа червило ooooh!
Но явно хората свикват с тези гледки и дори започват да ги приемат за нормални.

 

# 17
  • Мнения: 9 990
Абе за момичетата прическите са ок/ макар че, чак преса....тя не уврежда ли косъма?/Аз иначе предлагам всеки път-шнолки и ластици имам в количества и все измислям нещо да и кична на главата и да е по-завъртяно.Това не означава лак и грим.Много обича прическата "Парижките фонтани" Crazy ако си спонмяте от един филм-на едно момиченце рошавата главица беше с тази прическа Mr. Green/За момчета също харесвам да е с прическа, а не безцелно нафъкано детето.

# 18
  • на терасата
  • Мнения: 661
Не е от ЕГН-то... От медиите непрекъснато ни налагат този чалга имидж и малките се водят по него, защото за тях светът в голяма степен е това, което показват по телевизията. А малките им главици са податливи на внушенията от екрана и затова се получава така.

Старая се да възпитавам добър вкус към музика, към облекло, пък дано успея. Засега като види тийнейджъри с рапърски вид казва: "Мамо, виж тия хулиагни.". Като ртъгна на училище, обаче, ще стане страшно. Отсега ни е заврънкал за GSM   #Crazy

# 19
  • Мнения: 212
И аз съм от старомодните.

Знам само, че дъщеря ми няма скоро да се боядиса, прашка няма да види в близките 10 години, лак и грим ще гледа през плет и така...
  И за моята допускам подобно развитие!
Като гледам-май само "бабички" сме се събрали тук!Но сериозно-не мислите ли,че съвкупното ни отрицателно мнение не е никак старомодно и назадничаво?Не е,разбира се!Смятам,че всяка една от нас,изразила несъгласие,възмущение,дори отрицание,намира хиляди други причини да се радва и да харесва детето си такова каквото е и се стреми да създава у него чувство за значимост и стойност без помощта на "ерзац" атрибути!
П.П.:"ерзац"-непълноценен заместител

# 20
  • София
  • Мнения: 18 679
Не се считам за старомодна, нито за консервативна.Но тия изгъзици малко множко ми идват.Дано синът ми да е  наследил моя вкус или този на баща си, защото ако поиска кичури догодина..не знам hahaha

# 21
  • Мнения: 1 172
Аз пък имам естествени русоляви кичури на тъмно кестенявата ми коса. И всички се чудеха на майка ми с какъв ъкъл ми е дала да си направя кичури. Странно, че започнаха да ме забелязват едва когато станаха модерни кичурите, може би съм била 9-10 годишна тогава. Преди това никой не ми обръщаше внимание. Изводът ми е, че родителите се дразнят предимно когато някое чуждо дете е "модерно", а не винаги когато му се позволява нещо неподходящо за възрастта му (не знам дали от страх, че и техните ще поискат, или нещо друго).

Аз не бих позволила на детето си да се боядисва толкова рано с обикновените бои, но ако много настоява, бих му помогнала да изберем нещо с временен ефект и максимално безвредно. Хем детето да е доволно, хем да не му навреди. Колкото до прическите - аз си сменям много често прическата, сина си също го водя на фризьор честичко - харесва ми да експериментирам с външния си вид и се надявам и той да наследи това (за разлика от баща му, който ходи с една и съща прическа откак се познаваме).
Не съм от хората, които сляпо следват модата и може би затова не се целя да изглеждам модерно, а да изглеждам ефектно. Искам това да предам и на децата си - засега просто го налагам, тъй като детето е много малко още, за да може да изрази собствените си предпочитания. И наистина вярвам, че родителите са пример за детето - ако майката всеки ден ходи с тежък грим, едва ли ще може да обясни на дъщеря си, че тя не трябва да прави така. Засега това ми е повече на теория като родител и личен опит (но от другата страна - дете, чиято майка не позволява абсолютно всичко), но след някоя година ще видим как ще е и на практика от родителската страна.

# 22
  • Мнения: 3 271
Много пъти сме ги коментирали тези теми. Жалко е...
Аз напоследък имам проблем с 3 годишното ми момиченце, което иска червило като едно друго детенце в градината  Rolling Eyes
Засега обяснваме колко е красива и така. Но все пак ми е чудно другото дете с истинско червило ли е, играчка някаква ли...

# 23
  • София
  • Мнения: 4 867
детски гримове и мазила някакви имат и двете дами. ползват ги у дома без ограничения. засега обаче са убедени, че не е подходящо да се покзват гримирани пред хора, защото грим на детско лици изглежда смешно и грозно. балсам за устни обаче може.

виктория много държи на косата си и да си призная, има защо. за нищо на света не би я горила с маши, преси и т.н.

прашките? преди време виктория много искаше. майка ми й подари. бързо ги смени с боксерки.  Mr. Green

# 24
  • Мнения: 3 447
Всъщност като се замислих, това, което ме дразни, е по-скоро проявата на лош вкус. Аз също харесвам сина си повече облечен в дънки и фланелка, отколкото в безполови бебешки дрехи със зайчета. И когато се наканя да го подстрижа, ще искам да има някаква прическа, а не просто да го минат 0 номер с машинката. Изрусени кичури и обици не бих приела, защото не бих ги приела и у мъжа си, не ми допада стила "футболист от Б група" Tired

# 25
  • Мнения: 6 472
Принципно нямам нищо против прическите, ама чак пък изрусени, на кичури или накъдрени на 5 години Tired
А тези прашки, просто ми бъркат в централната нервна система #Crazy Ще ме прощаваш Шани, не се вторачвам, защото  просто ми избожда очите и да без да правя напъни за заглеждане Grinning Голямата помрънкваше за прашки, защото доведената дъщеря на бившия ми мъж, носи такива Shocked За гримовете просто не ми се коментира. Там поне има спасение - обрива се от повечето детски китайски боклучета и това ми е доста удобно извинение Mr. Green Повлияна от приятелчатата и в училище почна да ме тормози за обувки на токчета и лачени полички Sick Категорично съм слажила вето върху тях, но тя се чувства едва ли не ощетена #Cussing out

# 26
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Всеки си отговаря за децата. Ако нещо не ми харесва у нечие дете, просто не обръщам внимание. Какво ще си тровя душата с глупости?! Wink
Ако няма нещо много вредно или твърде грозно, бих се съгласила да украсявам дъщеря си по разни модни тенденции. Но всичко с граници, много ясно.
Консерви! Пфу!

# 27
  • Мнения: 14 133
И аз съм от консервите- всичко с времето си. Има време да си прави прическа тип таралеж и какво ли не още.

# 28
  • Мнения: 5 877
Една позната си беше изрусила на кичури тригодишното момче (да не беше и по-малко)...
Пък и се хвалеше, че го водила при Капанов  Joy
За мен е преди всичко опасно. А и лош вкус, признавам...

# 29
  • Мнения: 7 263
Еййй камък ми падна от сърцето като ви чета, защото верно и аз си мислех че нещо вече не съм в час.
И обиците и кичурите и всичко останало ще му дойде времето /това за момичетата разбира се - да добавя щото и аз явно съм видна консерва/.
А това с прашките, токчетата и червилото на възраст около първи клас - просто не ми стигат думите, не искам никой да обиждам ама - дали не е прекалено голям наклона от тук нанатък.

Общи условия

Активация на акаунт