За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 78

  • 25 413
  • 764
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 16 868
И аз вкъщи пускам климатик.

# 61
  • Мнения: 2 404
Вкъщи нямаме климатик, но обмисляме да купим.
В колата пускаме климатик.

# 62
  • Варна
  • Мнения: 1 592
Климатик пускаме, гледаме да няма много голяма разлика с външната температура, т.е. не охлаждаме твърде много. Педиатърката каза по-добре климатик, отколкото да го мъчим в големите горещини. Вкъщи избягваме засега, търпимо е.

# 63
  • Германия
  • Мнения: 3 399
Зависи колко е външната температура, каква е скоростта и т.н. На магистралата със 130-140 км/ч няма как да държа отворени прозорците, тогава пускам климатика на 25-26 градуса. Иначе отварям прозорците ако сме в града. Но на климатик и аз не се чувствам добре, избягвам го до колкото мога

# 64
  • Мнения: 5 468
И ние лятото пътуваме на климатик, като го пускаме на по-висока темп и да не духа силно назад към децата, а нагоре. В жегите и на малките им е по-добре на хладно.

# 65
  • Мнения: 13 079
Защо мислим, че е задължително 2-месечно бебе с кашлица да го види лекар?! Сериозно ли? Защото е бебе с кашлица.

# 66
  • Мнения: X
Бебка няма сополи и не е болна. Днес излезнахме в 18:15 и още беше топло. Не е кисела, всичко е нормално, но докато заспиваше си мъркаше нещо и това ме накара да проверя Т. Е, резултата -38,3. Претоплих ли я? Какво да направя?

# 67
  • Варна
  • Мнения: 1 592
Нямам опит с висока температура, но ще споделя нещо, което бяха споделили в една група, аз съм го опитвала при 37.5 и я свали много бързо.:

# 68
  • Мнения: 3 439
Честно казано за мен това не е висока температура, още повече без симптоми и видимо неразположение. Продължи да я следиш и ако я поддържа, я заведи да я видят.
Да добавя след като прочетох и горния пост, че хексалгин се дава след 39°С, та не е съпоставимо с твоя случай.

# 69
  • Мнения: 16 868
Аз това го писах многократно назад. Може да се сложат компреси на тези места, именно заради големите кръвоносни съдове минаващи оттав и охлаждащи бързо тялото. (А не на стъпалата)
Нямам опит с висока температура, но ще споделя нещо, което бяха споделили в една група, аз съм го опитвала при 37.5 и я свали много бързо.:


# 70
  • Мнения: X
Пак червено гърло каза педиатърката.

# 71
  • Варна
  • Мнения: 1 592
Не съм видяла, ver4eto_sv, уж следя темата.
Да, за краката скоро приятелка ме предупреди също, че педиатър и е казал, че охлаждането на краката с чорапки с оцет и т.н. е опасно, защото това може да доведе до гърч, тъй като покачвало температурата в главата. Не го знаех и това.

# 72
  • Пловдив
  • Мнения: 545
На малката ми се появи обелена коричка с кръв под нея на скалпа. ☹️ Може ли да е круст и как да я третирам? До сега използвах крема на Мустела против крусти, но само по веждите и бързо се оправи. За тези по главата не съм мазала с нищо, а само мия косата веднъж на два дни с Мустела шампоан против крусти. Не е имало кръв до сега обаче. 🤔

Скрит текст:

# 73
  • Мнения: 2 833
Момичета, бебка е на 40дни. Има конюнктивит, изписаха капки с антибиотик, но не зная колко дни се слагат. Слагам днес 3ти ден, като минавам и окото с памуче с лайка

# 74
  • Мнения: 892
Най-добре да каже докторът, който ги е изписал.

Общи условия

Активация на акаунт