За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 78

  • 25 477
  • 764
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 2 124
Брат ми си заведе бебока на частно и веднага бяха назначени няколко изследвания за да се установи за какво иде реч и има ли нужда от по-сериозно лечение.

В спешното не са математици ама и знахари не са.

# 676
  • Мнения: 18 436
Това, че не даваме температуропонижаващо при субфебрилна t, не значи, че не си водим децата на лекар и не сме чували за изследвания. Само че изследванията през първите 24 часа обикновено показват едно нищо. Често водя на частно (че все се разболява през уикенди и празници) и още по-често отивам с готови изследвания при тях. Точно на частно ми отказаха изследване за грип, защото не са минали достатъчно часове след появата на първите симптоми. Не виждам какво общо има с температурата.

# 677
  • Мнения: 5 468
Важно е не само колко темп има детето, а какво е общото му състояние и има ли и други симптоми на заболяване. Когато малката вдигне темп, нашата педиатърка винаги се интересува какво е общото й състояние, играе ли си или е отпаднала, има ли кашлица, хрема и т.н. Така че темп сама по себе си невинаги дава отговор дали заболяването е по-сериозно или не, и какви мерки да се вземат. При дъщеря ми се е случвало да има темп около 37.8-38 и да не може да стане от леглото, както и да има 38.5-39 и да си играе.

# 678
  • Мнения: 172
Не съм се изразила правилно.
Бяхме на лекар още в петък. През дните, в които поддържаше темература, стигаше до 39 (давам температуропонижаващи над 38.5).
След като вчера се обрина, днес отново бяхме на лекар и се оказа Розеола.

Благодаря на отговорилите!

# 679
  • Мнения: 1 001
Аз най-чистосърдечно си признавам, че изчаквам два пълни дни да има Т, чак тогава се обаждам. Случавало се е да има само по-малко от ден и след това все едно нищо не е било. Не виждам чак какво толкова има. Слагам свещичка винаги (не панадол, за да не повърне евентуално) и толкова. При всяко сериозно заболяване, Т се поддържа няколко дни. Да не говорим, че веднъж дъщеря ми имаше зачервено гърло с Т, но не й бяха възпалени лимфните възли. Лекарката каза, че няма нужда от антибиотик, само много течности, храната не е проблем, и че ще мине за 5-7 дни. Така и стана.
Тука детските площадки лятото стават като басейни, има големи чешми за вода, и става голяма цапаница. Нашата, да не остане по-назад от големи, и тя в студената вода. На другия ден айде с Т. Свещички няколко пъти, натопляне и разтриваме с едно специално мазило с етерични масла за малки деца да я затопли, и на другия ден нищо й нямаше.

# 680
  • Мнения: 294
Здравейте. Сутринта забелязах бели налепи по устата на дъщеря ми (6 месеца). Само по горната и долната устна са. Няма навътре в устата. Обадих се на педито и тя ми изписа Дактарин. Каза че е от храната и ако до утре не мине, да я заведа да я види. Знаете ли нещо по въпроса. Тя е само на АМ плюс каши, пюрета и попара.

# 681
  • Мнения: 6 622
Момичета, препоръчайте ми добър аспиратор за нос, без този за прахосмукачка, че малката изпитва ужас от нея. Явно ни тръшна някакъв вирус и двете заедно. Сега се събудих от запушен нос и болки в гърлото и чувам как малката се дави от сополи.

# 682
  • Мнения: 610
Аспиратор не мога да ти препоръчам,  но докато намериш такъв можеш до пробваш да пуснеш гореща вода в банята и да влезеш с малката,  имаше и нещо с лук в тенджера и от парата също се отпушвал носа.  Нищо от тези не съм пробвала , но другите мами казват , че помага .

# 683
  • Мнения: 16 871
Дактарин не е ли антибиотична паста?как така я изписа само по телефона??

Лимонче, тези за уста не вършат никаква работа - от личен опит. В крайна сметка важното е да я облекчиш, ще преживее 30 сек.прахосмукачката. Синът ми ревеше от нея, но какво количество съм дърпала, с обикновения е невъзможно.  Реве, ама като разбра колко леко му става мълчеше. Е това след като поотрасна, но и твоята не е малка.

# 684
  • Мнения: 204
Аз използвам аспиратор за нос за уста. Върши работа и моята дъщеря плаче, ама стискам зъби и дърпам. Чакам момента, в който ще започне да си духа носа сама с нетърпение.

Последна редакция: вт, 06 авг 2019, 09:22 от Lol90

# 685
  • София
  • Мнения: 18 698
Предпочитам да реве 3,4 минути,като дърпам отколкото да се мъчи.
Това с водата в банята е ефективно при ларингитен пристъп.

# 686
  • Мнения: 204
Дъщеря ми проходи преди месец и повече. Вече на година и два месеца още ходи на пръсти. Педиатърката каза, че е нормално. Искам да я заведа на ортопед. Покрай мен всички казват, че излишно се панирам, че всички прохождат така, да изчакам с доктора. Но вече повече от месец... Вие на какво мнение сте?

# 687
  • Мнения: 1 406
Моя е на година и седем месеца и все още понякога ходи на пръсти. Така че няма какво да се притесняваш, след като си стъпва и на краката. Обезпокоително е ако дълго време след прохождане ходи само на пръсти. Да кажа и че моя не е ползвал проходилка.

# 688
  • Мнения: 267
Брат ми проходи на пръсти и в момента е на 18 години над 180см и около 100кг и все още ходи на пръсти понякога Joy воден е на ортопед като бебенце, всичко беше наред, но винаги е носел ортопедични обувки.

# 689
  • Мнения: 2 405
Дъщеря ми проходи преди месец и повече. Вече на година и два месеца още ходи на пръсти. Педиатърката каза, че е нормално. Искам да я заведа на ортопед. Покрай мен всички казват, че излишно се панирам, че всички прохождат така, да изчакам с доктора. Но вече повече от месец... Вие на какво мнение сте?
Не, не прохождат всички така. Моята никога не е стъпвала на пръсти, а на цяло стъпало.
Сега на въпроса. Не се притеснявай! Нормално е. До 3тата годишнина децата могат да имат различни "отклонения" в крачета та при ходене-на пръсти, колената в страни и т. н.
Това ми каза ортопедът при, който водихме нашата. До 3 години! На 3 години иска отново преглед, каза че е важно.
Пп:И все пак за твое успокоение защо не я заведеш за един преглед.

На Чико аспиратор за нос ползвам. Доволна съм. Прахосмукачка нямам.

Общи условия

Активация на акаунт