Деца от всички страни, добре сте дошли-7!

  • 17 238
  • 743
  •   1
Отговори
# 540
  • USA
  • Мнения: 1 323
Благодаря за хубавите пожелания за Андрей! Нещо като гледам не само на мен не ми стига времето.Всички трайно са зачезнали. Много ангажименти имахме даже и през уикенда през миналата седмица.При нас имаше интеренешънъл фестивал и една от учителките от БГ училището се зае с инициативата да представи и България. Подготвяше децата и с танци с които се представиха в 3 възрастови групи. Получи се чудесно.Моите участваха и тримата,макар че Анджи изобщо не беше подготвяна и не беше танцувала с децата,реши да се включи,учителките я взеха с голяма радос.Тя пък се справи чудесно и изобщо не се уплаши от голямата сцена и публиката. Беше много хубаво ,но единия ден ни отиде там,а на другия си ходим редовно на БГ училище,че и аз още замествам и няма мърдане. Все пак виждам напредък в децата. Научихме ги да скачат на ластик и стана голям хит Simple Smile
Времето ни от 15 градуса падна на -12 и натрупа даже сняг.МОите нетърпеливи за сняг деца ,въобще не ги спря студа и излязоха да му се порадват по тъмно. Аз работя цяла седмица,мм за сметка на това си беше в къщи и разменихме ролите за малко.Хубаво е да не съм дежурна на готвенето ,а и вечер като слагаме децата да спят си е голяма помощ.Всички се оправят сами,но имат нужда от подканване и те все още обичат някой да им чете въпреки,че Алексей чете чудесно и сам,но тук повече става въпрос за компания и разговори покрай четивото. На Андрей учителката също имала рожден ден и той искаше да и направи нещо.Предложих и да и направи хартиено цвете с едно бонбонче по негов избор и той и го написа.Много си я харесва тази учителка ,сигурно защото са си от една зодия Simple Smile
Алексей пак ще получи в петък нещо като грамота за лидерство,а днес получил и първа забележка за говорене в час.Ами май само хубаво няма,ама прекалено хубаво не е на хубаво както се казва.Пък и крушата няма как да падне по-далече от дървото Simple Smile На майка ми редовно и се оплакваха ,че говоря в час.
Ходих на родителска среща на Анджи.Учителката много я похвали,отделно много настояваше да разгледаме папките им с работите които правят в клас.Аз знам какво може и как се справя и нямах намерение да отварям,но останалите родители като останаха да гледат,не вървеше да си хвана шапката и да си тръгна,та останах да гледам.Всички бяха в захлас от нейните правили ченгелчета ,кръгчета,форми и там кавото са рисували ,рязали и повтаряли по пунктирана линия.На мен ми беше интересно да чуя с какво ги занимават.В едно ми харесва повече от Чикагската,че имат обособени си часове и по музика и спорт и си мат хубави занимания.Виждам и снимки,та знам ,че и е хубаво.
Пак стана роман.
Ступи,завиждам за ходенето.Аз го ходя ,но в къщи на пътечката вече.В тоя студ въобще не ми е до разходки на вън.

# 541
  • Немция
  • Мнения: 6 875
Темата позамря напоследък.

Калалили, драстична температурна разлика при вас! Гледах преди няколко дни, че се споменаваше за нахлуване на полярен въздух в Северна Америка и ниски Т- бррр, дано не ви държи дълго.
При нас дневните Т са от порядъка на 5-9 градуса и пак са ми ниски, но всичко е до свикване.
Браво за инициативите! Ах, как обичах да скачам на ластик едно време, с часове играехме! Grinning
Анджи може да задмине братчетата, рисува ли добре- може от теб да вземе художествен талант.
И моите момчета обичат да им чета преди лягане, хем големият е на 10. Ако е станало късно и им отказвам вечерен прочит , се сърдят много. Ама още някоя и друга година и това ще позамре, като големият стане на 12-13.

Ир, благородна инициатива! Може да си помисля да се включа друга година- не съм си го навила, не съм решила!

Ася, почна ли със захранването на бебка?

Днес вечерта при нас ще отбелязваме Св. Мартин, шествието в фенери. Всяко у-ще, ДГ, църква си имат свой ден, когато организират шествието. Основното у-ще на малкия е днес, не се очертава да вали, което е добре. У-щето на големия не организира походи с фенери, големи ученици са там, макар че на моя му липсва, но той и без това ще е днес с нас.

На малкия му взеха нови отпечатъци на захапката, ще правят нова шина. Crazy Засега ще се опитаме така , без да му лепят нови "пломби" на зъбите за разтваряне на захапката, ама май няма да му се размине и лепенето. Голяма хамалогия! Rolling Eyes

# 542
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Бибит, не знаех, че е толкова сложно с тази захапка!!!
дано поне има и желание ефект.....

при нас мина Мартинсфест, тази година не ми хареса. децата бяха направили факли: на пластмасово шише отрязали дъното, облепили го с жълта, оранжева и червена проразчна хартия и на гърлото една пръчка. ние сложихме една вътряща се лампа вътре и стана супер.
обаче бяхме заедно с ДГ и яслата, много хора, не се чува кой какво пее. имаше и кон (истински) с дете-ездач, но нямаше сценка. коня само стоеше встрани... не разбрах защо. Thinking

иначе давам на А. по нещо в ръката да си го пъха в устата, но за захранване не може да се говори. тя си чеше венците и избутва всичко с език.
един път и дадах намачкана сварена тиква и повърна чак мляко...

Калалили, браво на Анджи!!!
много бързо порастват, времето лети.
това с танците е чудесна идея, браво на учителката.

Ир, аз една година се бях включила, но да ти кажа се отказах, защото само така покрай Коледа ми е тъпо.
смятах миналата година да се включа с Дзвер в инициативата Коледа в кутия за обувки (в кутия от обувки се слагат подаръци, които се пращат в Бг или Румъния, църквата го организира за нуждаещи се деца), но Дзвер категорично отказа. Rolling Eyes

при нас няма нищо ново, тези дни беше гадно, сиво, валеше. сега от няколко дни е сухо поне.
Т и мъжът ми са болни, иначе исках на басейн да ходим.
обадих се за помещението за РД, но ми се струва скъпо, сега се чудя пак къде да празнува  Rolling Eyes
много е трудно зимата....

# 543
  • на брега на морето
  • Мнения: 2 481
Момичета, чета ви, Hug но все не ми остава време да се включа...Само 2 седмици бях " безработна". После почнах сезонна работа в една фабрика ( доста активно), че дори си спрях помощите, така ми казаха от бюрото по труда. След сезонната почнах да замествам- в 2 ДГ, едната е, в която ходи Бобо. Но парите са малко по тези ДГ, и ще видя дали не е по- добре да се " върна" на помощи пак.
Със закъснение- ЧРД на Андрей! Много здраве и щастие! Hug bouquet
Въпреки многото работа имахме и много приятни активитети с децата. Пеят в хора, вчера бяхме на плуване и Бобо започна да плува по мъничко ( той плуваше и преди, но само с шнорхел), а сега - без. Имаше и футболни мачове и т.н. И при нас е много студено последните седмици. Това се сещам. Гуш на всички! Hug bouquet

# 544
  • Немция
  • Мнения: 6 875
Мелина, браво, много си дейна! И в Германия заплащането в ДГ е ниско на фона на други професии. Дано намериш работата, която да те удовлетворява и като занимание, и като пари.

Ася, при нас има разлика как организират Св.Мартин- по един начин бе към ДГ, по друг начин в у-щето. В у-щето(католическо) всички се събират в близката църква и там половин час има служба, където пее детския хор, децата правят сценката със Св. Мартин, пасторът води дискусии с учениците(примерно какво биха те поделили с някого, който е в нужда. Децата отговаряха "закуската, моливите"... Пасторът им казваше, че може не само материални неща да се поделят, а и внимание, дружелюбност, милосърдие...тоест говореше им за човешките ценности). След това навън е шествието с фенерите. После палят огън и има нещо за хапване.

В ДГ едно време нямаше замесена църква(макар че градината е католическа и има малка църква до нея), правеха сценката навън до запаления огън.

Досега не сме имали дете, яздещо на кон- все са жени, преоблечени като Св.Мартин. Конете винаги ги държат встрани, защото лесно се плашат от тълпи, животно е и може да реагира зле.
Вчера бяха ангажирали малък кон. Преди в ДГ винаги имаха големи, красиви коне за празника.

Ние веднъж сме участвали в инициативата за Коледа в кутия за обувки, децата бяха малки, не сме ги и питали. Просто подготвихме нещо и го предадохме.
Не знам в случая с децата по домовете в България доколко е осъществима идеята с кутия с подаръци- ако се пращат такива, трябва да има за всяко дете. А и кой би следил разпределението на подаръците, така че да няма злоупотреби...Thinking Иначе и на мен би ми харесало да има възможност за подарък, който да е повече от картичка за Коледа.

За шината- има вероятност малкият Бибитко да се наложи да я носи нон-стоп известно време Rolling Eyes, като в у-ще ще трябва да предупредя учителите, тъй като с шина трудно се говори. Добре, че е само до обяд в у-щето.
През декември ще водя и двамата на ортодонт, така че и оттам ще чуя още едно мнение.

Бебка ще поотрасне и ще се промени откъм храненето. Трябва им време да свикнат с нови консистеции. И все пак има бебета, които ядат на 7-8-9-10- месечна възраст със завиден апетит и без претенции какво слагат в устата. Няма да забравя как бебето на наши приятели на 8 месеца изяде  цяло бурканче с някакво зеленчуково пюре, при моите момчета такова ядене на тази възраст не съм видяла. Whistling

# 545
  • USA
  • Мнения: 1 323
Мелина,много си дейна. Дай си малко почивка.Браво на Боби за плуването!
Ася хубаво е,че си пъха по нещо в устата. И аз процедирах така с Анджи.Често даже забравях да и задуша нещо по мекично за нея и често прескачахме "ядене" особено като сме на вън.Няма къде да и нося и слагам да се маже,че после и мен да маже. Да опитва там,все ще прояде някой ден.
Бибит голяма хамалогия тези шини. С Анджи може да ни се наложи.Тя е с горна захапка,макар и не много осезаема. Ще видим като почне да сменя зъби.
Иначе тя много добре копира.Вчера казвам на Алексей"написа ли си думите?(че днес има тест)" Тя казва "Аз искам да ги напиша" и седна и преписа 3 от тях.За дарба е трудно да се говори на тази възраст,а и мисля,че за всеки талант повече значение има колко го упражнява. В крайна сметка всичко се учи, ако човек има желание.
Времето се постопли.Вече не е -12,но все още е около 0 и не е особено приятно,но вече излизат на вън децата в междучасието.
Ася знам за какво говориш със зимните рождени дни. МОите са и тримата по студено... Колко деца е поканил Т? Аз мисля,че го измислих на Алексей.Дано няма изненади в последната минута.Ще споделя като наближи да е по-сигурно.За него ще е изненада.Така като го изненадах днес в училище.Не ме очакваше.Сутринта му казах,че съм на работа,което си беше истина,но от по-късен час.Тук всички училища започват в различно време. Баща му тръгна на работа също.Като им раздадоха наградите и поканиха родителите за снимка,аз бях най-отзад и той не ме видя.Беше останал сам и гледаше тъжно.Така ми се зарадва като ме видя. На майка му и текнаха сълзите.Този път не пожела да се снима с учителката. Усещам ,че е твърде амбициозна и май очакванията и са твърде големи и от там забалязвам,че я няма любовта като при миналогодишната учителка. Не ме учуди и забележката от нея.Не ме излъга и първоначалното впечатление от нея. Не я критикувам,просто всяко нещо си идва с практиката и ще го разбере с времето.

# 546
  • на брега на морето
  • Мнения: 2 481
Да, Кала, тази седмица ще си почивам. Grinning Hug Браво на Анджи! Как бързо растат децата, нека! Да, със зимните РД е сложно. Аз реших да наема 1 помещение( често го наемат за детски РД и не е скъпо). Там вътре има място да се надуе замъка. Иначе мога да им измисля и някакви игри. Щото ако е само " свободна игра" става хаотично...
Кала, жалко за учителката. Замислих се за учителката на Кирил, има я обичта, това наистина е важно в тази професия.
Особено като говорим за 1-те класове, когато децата са по- малки. Дано по- нататък се смекчи учителката на Лекси. До година друга ли ще е?
Бибит Hug, хамалогия звучи с шините...Но няма как. Често се налага в последно време и аз не зная дали няма да се наложи на някой от двамата да носи...

# 547
  • USA
  • Мнения: 1 323
Всяка година са им различни учителките.Той сравнява тази в предучилищна с тази в 1кл. и тази сега. Казва,че тази в предучилищна била най-зла.ЗА което и аз така прецених,но пък много на пред дръпна въпреки ужасния и подход от соц времето (Полякиня) Тази в 1кл.все още оценява като №1 и аз подкрепям с две ръце.Жена на 3 деца с достатъчно опит и реалистични представи какво им е нужно на децата в тази възраст. Сегашната я харесва,но не му е любима.Тя е на 22 току що излязла от университета,деца няма още,дори не е омъжена.Очаква децата да са като войници,а в същото време ги третира като бебета,няма търпението. Неща на които ще се научи с годините или чак като има нейни. Иначе е факт,че Алексей нищо не учи в къщи.ПИше някакви бебешки домашни,които с нищо не го затрудняват.Научил е всичко в час и се справя отлично на тестовете,което за мен значи,че учителката си върши работата все пак.
Мелина,много си права за РД.Ако има подготвени игри децата са по-послушни и под контрол. Не става пълна лудница,но си е голям ангажимент и изисква доста енергия едно такова парти.

# 548
  • Rennes, France
  • Мнения: 478
Привет дами!
Чета ви, но време все не остава...
Честито на Андрей! Да расте здрав, умен и много усмихнат!
Калалили, ежедневието ти както винаги е приятна запълнено.А за изненадите - какво по-хубаво има от това! Представям си Андерй как се е зарадвал като те е видял!
Мелина, ударно си започнала...Ако ти харесва, давай. Ако не, почивка пак.
Ася, давай храна, пък ще дойде в момента ще прояде /или пък не толкова/...Луи ми беше по-труден от Емма за храна, но пък сега Емма почна да прави капризи. Та вече вдигам ръце. Ако са гладни ще кажат / писнат в твоя случай Stuck Out Tongue/ !
Разбирам ви много добре за РД в зимата - на Луи предстои. Аз обаче хич не се тормозя. Няма къде да наема помещение, децата вече са сравнително големи, разумни, няма много бели. Игри не организирам, но приготвям някои неща предварително. С момичетата ще правя най-вероятно коледна украса, момчетата ще играят на стрелички. Тук малко се замислям дали няма да има проблем, но смятам да сложа корк на стената и да има контрол. Но мисля че ще стане хубаво състезание. Другото е игра на думи. При нас всичко става в хола, ще има 12 деца. Все ще изтърпя 3 часа.
Бибит, така и не разбрах къде е тази шина? На Луи това което сложиха септември е горе високо на небцето. Има 4 краища - два захванати към кътниците и два свободни, които ортодонта свива всеки месец. Януари ще слага брекетите. Няма проблем с говоренето, нито с яденето, постоянно му е в устата. Всичко това се прави от ортодонт, не от зъболекар.
Иначе при нас, да ви кажа мнението си за у.щето. Възхитена съм, децата също. Бях на индивидуална среща с Луи в началото на ноември. За 7 седмици в това у.ще, Луи се промени коренно. Иска да учи, интересно му е, тъжен е като има грешки, иска да ги поправя /учителката оставя малки post-it и децата трябва да се коригират сами/ и има желание да става все по-добър. Добре се интегрира в класа, ще кани 4-ма от новия клас. Емма също е много добре. Супер се справя с материала. Учителките, и двете, са страхотни, много добре успяват да амбицират децата, да ги заинтеригуват.
Иначе ММ все така пътува. Тази седмица си е в къщи, ще подготвяме одита който ни е в началото на декември. 2 дена ще ни въртят на шиш, та от сега сме се подготвили психически. Доста работа имаме, време никакво, та се работи на парА.
Купих подаръците за РД на Луи, за Коледа. Остава ММ да му купя подарък. Доволна съм, тази година съм напред с покупките.
Това е от мен! На всички хубава седмица и до скоро!!!

# 549
  • Немция
  • Мнения: 6 875
Къти, добре си се появила! Simple Smile
Шината е на горните зъби, мести ги напред. Зъболекарката не искаше да губим време, докато отидем на ортодонт, чака се за одобрение от здравна каса и покрай коледните празници може да стане и януари, докато получи шината и затова се разбърза с процедурата. По принцип ортодонт се занимава с такива проблеми.
Около нас никой не е с шина нон-стоп, обикновено се носи нощно време и през деня, когато детето не е на у-ще, като зъбите се мият всеки път, преди да се сложи шината. Всеки ден сама променям с едно мини-шишче Crazy размера й.

Много хубаво, че децата ти са така доволни от новото у-ще, това да се чува!
Успех с одитите и после заслужено разпускане покрай коледните празници! Hug

Калалили, така ще е с различни учителки всяка година. Коя добра, коя зла, ще свикват на различен стил. Simple Smile Малък Бибитко има строгичка учителка, но той май няма проблем с нея.
Големият вече на друго хоро играе- различни предмети и различни учители, уж се чувства добре, но изискванията са високи и горещо се надявам да не трупа скрит стрес в себе си. Почнаха да им съобщават оценки вече, защото след 2 седмици започват разговори с учители и родителите също трябва да са наясно как са децата им с оценките. И както очаквано се сблъсквам със системата- Бибитко писмено е с максимална оценка, но заради по-слаба активност в час, оценката се смъква с цяла единица надолу. И ми е трудно да се примиря с това. Знам, че детето още свиква, но той си е по-плах тип. Може някой ден, през пубертета, да се промени и да се активизира, но ме ядосва мисълта, че дори знаещ и можещ, бива клъцнат в оценяването , защото не е особено активен, колкото се очаква от учителя.

Последна редакция: пн, 18 ное 2019, 01:35 от Бибит

# 550
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
привет,

при нас е едно сиво, мрачно, студено и влажно и нямам грам настроение.
за капак А спа вчера през деня повече (бих казала нормално за бебе) и започна в 2ч. през нощта да пее и разказва ... до 6ч.  Rolling Eyes
днес съм още по-крива...

аз не мога да преценя дали е по-добре една учителка или да се сменят всяка година. даже незнам дали някой вариант е по-добър.
от една страна е добре да се научат децата, че хората са различни и задачите трябва да са направени, независимо кой им казва, от друга, забелязвам как една и съща учителка през цялото начално училище дава сигурност.
Дзвер сега се оплаква от учителя на първи клас, мисля, че помага при един СИП, в който е и Дзвер... той е нов и явно още не може да свикне с него. той е още доста мотивиран и току погне децата за нещо, а Дзвер нали е видна скатавка  Laughing

Кала, аз не помня точно, но ти art ли водиш в училището?
сподели някой интересен проект. започнах с Дзвер пак занимания следобед.
неговата учителка има все добри идеи от принтерест, но аз искам вкъщи да се занимава малко.
вчера нагрявахме пастели, но не се разтопиха. минах ги с ютията и после направихме листа прозрачен. стана картина за прозореца.
иначе за РДни и изненадите съм те признала.  Hug

Къти, стискам палци одитът да мине безпроблемно!!!
браво за подаръците и аз трябва да се задействам, че всяка седмица листът нараства. Mr. Green

Бибит, с немската система няма преборване. мисля, че не само Голям Бибитко има тоз проблем, доста деца са така. може скоро сам да "види", че това му носи негативи и да смени тактиката.
мен ме дразни тази месомелачка, накрая всички деца трябва да са еднакви  Whistling
аз още от сега се стресирам за избора на следващото училище. Rolling Eyes

# 551
  • Немция
  • Мнения: 6 875
Аз в последно време не стигам до тихи занимания с децата следобед. Домашни работи, активитети. Когато имат повече свободно време играят настолни игри, четат или се уговарят с някого да играят. Когато бяха по-малки, повече се занимавах с тях.
Харесах една игра още от миналата година, вчера я играхме пак с една майка и нейното дете , докато големият имаше тренировка по тенис и моите момчета ме заврънкаха да им е подарък за Коледа. За големия се чудех какво да вземам- тъкмо нещо хареса и после се откаже. За тази игра става дума- единственото, което не ми харесва е цената. Близо 25 евро ми се струват много, но става и за деца, и за възрастни. Лесна като правила и те кара да мислиш.

Днес голям Бибитко показал голяма активност в часа по етика, първо това ми се похвали , като дойде от даскало. Дори учителката се била впечатлила, направила му позитивен коментар пред учениците. Назовавали църковни католически празници в Германия, той знаел всичките, вдигал ръка, беше доволен от себе си.

Друг път повече ще пиша, че времето ми свърши.

# 552
  • Мнения: 9 903
Привет,
чета ви, но ме мързи да пиша.
При нас ходенето на училище напоследък е сведено до минимум 🙄
Първо, един (възрастен) учител почина. Точно преди родителските срещи(принципно те са почивни дни). Отмениха родителските срещи, но и не върнаха децата в училище, та те имаха два почивни дни. Това за секондари. Отложиха и две математически състезания.
Праймъри имаха в неделя почивен ден(неделята, напомням, е нашият понеделник) заради планирано обучение на учителите.
Утре всички училища ще бъдат затворени, щото ще вали дъжд 🙄 тук няма сериозна канализация, освен това много хора не знаят как да карат в дъжд....и тн....та за безопасност по-лесно е да се затворят училищата...всичко извънкласно е канселирано, кога ще наваксваме, не знам.
Уморена съм от почивни дни...все пак зимната ваканция почва на 13ти декември, ей го къде е и това.
Обезопасила съм доматиту, ще ви държа в течение утре за дъжда 😂


Ася, на мен ми харесва учителят да се сменя всяка година, минимизира се емоционалното натрупване.

# 553
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Ох Тити, утрепваш ме... 🤣
Не знаели как се кара на мокро 🤣
Толкова ли много вали....?

То не е за смях, аз като работех и ходех с влака на работа. Обаче мъжът ми ме натисна да се активирам като шофьор 🤨
При нас магистралата е 4-лентова в едната посока и със 110-120кч/ч можеш да караш само в най-дясно между тировете 😡
Започнах да пъпля с колата, ама си е опасно да караш бавно, точно моята отсечка е доста агресивна 🤮
И след няколко седмици шофиране, ме хваща порой. Ама потоп - с колата влизаш в перде от порой. Чистачките ще излетят, аз нищо не виждам. Залепих се за стоповете на предния и не сменям лентата. Никой, ама никой не намали скоростта. За да не го изтърва този пред мен, поддържах неговата скорост. Беше над 120км/ч.
Слезнах поне 2кг по-лека от колата 🤯
Някой горе ме пазеше...

Бибит, ние имаме триомино, като това, което си показала, но е с точки като домино. Голяма е краста🤪
Дзвер я нарича Glötzspiel, защото се дзвериш да намериш правилните пулчета. Преди често я играехме с мъжа ми.

И аз до сега не се занимавах с него, но трябва.
Нали се оплаквах как не иска на спорт или други активити, а всичките му приятели следобед са заети и нямат време за уговорки...
Сега започнаха геометрия и ще започна пак оригами, те и в училище правят.
Днес решавахме логически задачи. И за мен си е тренинг, някои са ми сложни. 😒

# 554
  • USA
  • Мнения: 1 323
Тити,това ли е дъжда за годината? Simple Smile Тук измислиха снежните дни да не се отучават ,а децата да се логват от къщи и да учат онлайн.Да не се губи ден.Не знам до колко е ефективно с големите.За учителите е бая хамалогия.За работещите родители също,защото хем трябва да са у дома,хем да надзирават по-малките.
Ася както си го описала ,така добре те разбирам.Това лято 2 пъти ме хваща такава буря на магистралата сама с децата. Втория път беше и по тъмно. Само казах на децата никой да не ми говори докато не намеря изход или да спре дъжда.Изод не намерих щото нищо не виждах,но втория път бяхме много близо до хотела и изкарах геройски до там. Голям страх брах.
Бибит браво на бибитко.Ще се научи и ще стане по-смел.
Подаръци за коледа не съм решила какво ще е на 100%,но съм набелязала някой дребни занимавки. Лекси има РД на 9 декември и самия той не знае какво иска.Баща му го води в 2 магазина и нищо не си избра.Аз му дадох телефона ми да разглежда разни неща които телефона ми реши,че са ок за възрастта му и пак нищо. Доста работих тези дни и нямах време и за зяпане. Чакам празниците с нетърпение. При нас следващата седмица почиваме от сряда до неделя за денят на благодарността и ще имаме гости.

Общи условия

Активация на акаунт