Деца от всички страни, добре сте дошли-7!

  • 17 297
  • 743
  •   1
Отговори
# 660
  • Немция
  • Мнения: 6 903
Извинявай, Hug не съм искала да те вкарвам във филми!
Всичко ще е наред! Hug
Бързо оздравяване на Тим!

# 661
  • Мнения: X
Не, няма ваксина срещу Варицела в имунизационния календар. Само Рубеола и Морбили.
Ася, стана ми интересно за изследванията по време на бременност. Тук изобщо не са ме изследвали за антитела срещу Варицела. Само Рубеола ми пуснаха, защото казаха, че тя е фатална за плода.🤔
Бързо оздравяване на детенцето ти! Не бързай да се тревожиш излишно.
Най-вероятно е някой “безобиден” вирус, който ще мине до броени дни.

# 662
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Не, за варицела не са ме изследвали, но за нещо друго. Аз все не мога да ги оправя кое какво е.
Та, според майка не съм го карала, а според изследването имам имунитет.

Бибит, споко, аз не съм голяма паника, но добре, че спомена. сега погледнах в нета и понеже знаеш как тук неглижират, та се разчетах и ако наистина е това, знам какво да искам да изпишат.

а по повод моята приятелка, която ме вкара във филм (тя лежи изолирана в болницата), мисля, че съучениците на сина са са в по-голям филм, целия клас ще изследват, но никой не знае за какво...
аз поне вчера питах педиатъра и ме успокоиха.

Последна редакция: ср, 11 дек 2019, 16:13 от asyalein

# 663
  • USA
  • Мнения: 1 323
Баглодаря за милите пожелания!
Ася дано не е нищо сериозно с Т!
Плиа ми твоите да оздравяват! Ние с мм прихванахме от децата вирусите.
АСя тук много решават задачи за часове.Примерно вчера в трети клас много си блъскаха главите със следната задача. МОмиче започва да чете книга в 6 сутринта и чете ,цял ден чак до 9:35 вечерта.През този ден е имала 2:40 в които не е чела.Колко общо часа е чела.Половината още не познават аналоговите часовници... Примерно дават им един час на нарисуван часовник и те трябва да напишат колко ще е часа ако закъснееш с 25 мин примерно или подраниш с 15.Ей такива дето не мисля ,че са трудни още повече,че тези часовници ги учат от предучилищна.
Лекси я реши без да му помагам.
Пир нас учителките също се размърдаха в последния момент.И тримата ще имат Коледно парти и ми поднасят листа  с неща които трябва да занеса.Отделно днес ми пишат ,че в класа на едния ще си разменят книги,в класа на другия коледни чорапи,в класа на третия пъзели...А зоще не съм поръчала подаръци на моите.Не знам кога ще я свърша.Отделно е болнаво време и има страшно много отсъстващи учители и работя.

# 664
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Кала, и на вас бързо оздравяване.

Аз намирам логическите за много добра идея, така децата се учат да търсят решение, а не папагалски да смятат.
Тук учат аналогов часовник, но лог. задачи нямат.
Сега разпечатах 4 лесни, от тези които сега решава.

Днес отивам за последния подарък.
Остава да намеря място за РД и за мъжа ми подарък.

# 665
  • Немция
  • Мнения: 6 903
Малък Бибитко решава допълнителни тетрадки за свободна работа - и по немски, и по математика. В тази по математика има и текстови задачи, смесено е. Mathe Stars се казва, за различните класове в основното у-ще.
Тъй като и домашните му не са малко(обикновено 4 на брой на ден), не давам друго- струва ми се, че става много.

Вчера водих голям Бибитко на ортодонт и се оказа, че имало смисъл. Засега не се налага слагане на шина, поне няма спешна нужда от такава. Обаче в момента сменя последен горен кучешки зъб и не се вижда да излиза нов зъб. Ортодонтът пожела да му направи рентгенова снимка на всички зъби, да види дали има изобщо нов постоянен зъб на това място. Защото има вероятност да няма такъв. След снимката се видя, че новият кучешки е на път да се покаже, но пък друга изненада изскочи. И тя е,че няма да му излязат нови постоянни пети зъби долу- кътници. Просто липсват. Не било необичайно. Хубавото било, че липсата е симетрична- и от двете страни долу липсват такива. Засега ще го проследяват как новите зъби се наместват и към 12-13 години ще се наложи сигурно да махаме тези млечни кътници и ще се наложи тогава да се носи някаква шина или брекети, и аз още не знам с точност.
Поне Бибитко видя що е то ортодонт, че хич не искаше да ходи , защото мислеше, че ще се наложи от раз да слага нещо на зъбите. И прегледът му се стори интересен. Аз съм облекчена, че в момента няма да мисля нови шини и за второто дете.
Между другото малкият продължава да носи неговата шина, но не е 24-часова- а само, когато е вкъщи и нощем. Вижда се полза от носенето й.

Болните да оздравяват!

# 666
  • Мнения: X
Бибит, племенникът на мъжа ми няма зародиши на два постоянни долни зъба. Чувала съм и за други хора, които нямат. Не е рядкост. Той проблеми с наредбата и като цяло, заради това, няма.
Нашият празник мина. Децата се забавляваха много. Всички бяха много хубави.😊
Ние снощи почти не спахме. Беше кошмарна вечер. Малката само се въртеше. Аз се будих на всеки час. Беше ужасно. Не знам, дали си въобразявам, но днес разбрах че е имало пълнолуние. Интересното е, че не ми се случва за първи път, да не мога да спа, да съм неспокойна и тревожна и на другия ден по някаква случайност, да разбера че е имало пълнолуние.🤔

Последна редакция: сб, 14 дек 2019, 15:36 от Анонимен

# 667
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 440
Бибит,
дъщеря ми е без зародиш на един седми зъб, долу. Говорих с няколко зъболекари и предложиха да сложим имплант като стане на 18-9години. Ние също го открихме при панорамните снимки за шини в България и там леко ме стресираха, но и там и тук ордотонките казаха, че не е проблем и може да се намери решени.
Само трябва да видим дали отсега да направим зъбна застраховка или като стане на 18г. Проблема е, че седмия ще прорастне надолу и ще прави проблеми, като няма контакт. Питай  ако ги пренаредите долните, дали няма да има проблем с горните 7ми зъби.

# 668
  • Немция
  • Мнения: 6 903
Мама Норге, като снежинка е дъщеричката в бялата рокля. Нежно детенце! Simple Smile
На мен пълнолуние май не ми влияе. И аз забелязах, че наскоро е имало такова, а аз съм спала "като пън". Но е неприятно човек да се буди начесто, независимо какво го е повлияло.
Как ви понасят късите дни през зимата в Скандинавието? Декември дори при нас ми е вече прекалено тъмен, хем е светло от 8 и 30 до 16 и 30. Отделно редовно е дъждовно и сумрачно, времето засилва усещането за тъмнина. Поне сняг да имаше, защото дава някаква светлина, но няма.

Благодаря за мненията за зъбите, по-скоро за липсващите такива. Не съм се притеснила, по-скоро ме притеснява как ще кооперира детето, когато се наложат големи интервенции в устата. От друга страна тогава ще е по-голям и ще осъзнава, че трябва да устиска някакви корекции в тази област.

Мама Норге, при него ще се наложи намеса, защото зад липсващите кътници ще има още един кътник, а по-късно и мъдреци ще излизат, няма как да се остави дупка там.

Колибри, на мен тук не му препоръчаха да чакаме чак до 18-тата година, защото е възможно млечния зъб да почна да гние . Отделно здравната каса поема разходите по корекциите до определена възраст, оттам нататък ние всичко плащаме. Ще видим как ще процедираме, с подробности още не съм се занимавала, нито знам кое ще е най-разумното. Имаме няколко години да помислим. Синът е на 10 години в момента. Ще ходим на половин година да го наблюдават и ще го мъдрим.

# 669
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Да допиша, че одеве А включи сирената... 🙄

Мама Норге, много е сладка! Важното е, че сте се заваблявали!

Колибри, май преди 18 е по-добре застраховка. Нали има калкулатори онлайн, провери. Или иди в КК да те посъветват.

Бибит, ти миналата година тази книга по мате ли ми препоръча? Хубави са, да. При нас работят с други.
Много домашни бе...

Аз сега взех за два дена домашните: да прочете една глава от книга, 1 лист задачи умножение, той ги натрака за 2-3 мин😆, да спряга глаголи и още един лист по немски. Един друг лист отказах, защото е по книгата дето сега трябва да навакса да чете и не исках да го взема, че все още се струпясва да спи през деня 😳
И предиобед и следобед.
Това са от сряда и петък домашните. Аз не мога да преценя малко или много е, аз в нач. училище нямах домашни 🤪

За зъбите: посъветвай се и в Бг, ако имаш доверен зъболекар. Пожелавам ти да минете бързо и без стресово...
Само не разбрах защо да гние млечен зъб и защо ще ги махате? няма ли да падне сам?
На мен и 4те мъдреца са ми вътре във венеца и тук само като видят панорамната снимка и вадят скалпела. 😵
Два се оставих да ми махнат, другите два не давам... 😡 но при мен не влияе на дъвчене и захапка...
Скоро и мен ме чакат подобни проблеми, усещам 🤐

Днес бях на гости на една приятелка, бебето й е на 10м
А беше като бебе-гигант до другото 😒, хем по-дебела, хем по-голяма 🤭

Взех последния подарък за Дзвер, остана мъжът ми. Аз имам карт блаш да си купя нещо. Чудя се кога и какво 🤣
Чудя се и за А какво да взема...

# 670
  • Немция
  • Мнения: 6 903
Хубаво е, че А.  расте като гъбка. Wink

Не мога да ти обясня за зъбите с точност какви процеси настъпват , съвсем набързо говорихме за това, което предстои, защото няма да е скоро и вероятно мнението на ортодонта няма да е окончателно. Сигурно ще потърся и второ мнение, но пак в града ни. Има време още, далечно ми е като перспектива.
В България нямам доверен зъболекар, а и им нямам доверие като цяло. Работят по друг начин, сравнявам тук как подхождат към проблема ми(лека пародонтоза) и как подхождат в Бг и виждам разлики. Така че в Бг ходя на зъболекар само, ако се налага.

Знам, че различните училища имат различен обем на домашните. Зависи и от учителката. Училището на децата е известно с по-завишените си изисквания. Вашето домашно за 2 дена, малък Бибитко го има за 1 ден. Масово в други училища по-малко се дава.
Да, миналата година за тези тетрадки писах. Не знам колко са добри, но учителката тези поръчва и по тях се работи.

# 671
  • Мнения: X
Как ви понасят късите дни през зимата в Скандинавието?
Аз се чувствам отлично тук. Изобщо не ми влияят късите дни, като се има предвид, че като бяхме най на север, преживях наистина къси дни. Без слънце, само мрак и студ 9 месеца. Всичко останали в сравнение с това ми се струва прекрасно.

# 672
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Мен липсата на светлина и слънце ми влияе зле 😒

За 3ти път удължават срока за решаване на една задача, много грешни отговори имало 😵
Не го разбирам това.... аз си мисля, че в 4-5 клас по-сложни задачи решавахме.
Последната е елементарна, от недоглеждане се прави грешка, ама си мисля, че това е проблем на четящия.🤔
Дразня се на това галене с перо, после при най-малката трудност децата са фрустрирани, защото не се научават, че не винаги се побеждава... 😕

# 673
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Аз съм свикнала с тъмното, не ми пречи. Понякога може да има само два часа слънце за цял месец. Иначе сега когато е най тъмно се стъмва към 15 и сутрин към 8 и нещо е светло, това в района на Стокхолм, на север е по рано.

# 674
  • USA
  • Мнения: 1 323
Не ми пречи и на мен тъмното,но не обичам да карам по тъмно.
Очакваме утре хубав сняг и децата нямат търпение.Днес в БГ училището освен концерта ще има и крафт.Ще правим картички и сурватки.
Тку нали са на училище до 3,45 и въобще не ги товарят с много домашни.Пвоече е да имат да упражняват думи на които имат тест всяка седмица и някой текст за четене.По мат е само веднъж седмично нещо лесно от 2-3 страници. Тетсовете са им на компютри и никой каквоото направят това е.Няма одължавне на срока. В часа по компютри ги учат само как да се оправят сами с теста.Дори и малките в предучилищна са на компютрите.
Тези дето сте в англоговорящи страни ,може ли да споделите какви ръкописни букви ползват при вас.Аз забелязвам,че има разлика в някой букви от това което съм учила аз навремето.Чудя се дали е само за Щатите или е някаква всеобща новост.

Общи условия

Активация на акаунт