Деца от всички страни, добре сте дошли-7!

  • 17 239
  • 743
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 2 472
Маманорге, аз писах , че е точно до едната гърдичка. Има две ужилвания. Не е надуто вече, но не дава да я пипаме, казва, че я боли мястото.

# 421
  • Мнения: X
Маманорге, аз писах , че е точно до едната гърдичка. Има две ужилвания. Не е надуто вече, но не дава да я пипаме, казва, че я боли мястото.
Не съм обърнала внимание. Извинявам се!😊
И моята дъшеря я болеше. После и посиня, а накрая вече започна да сърби. Исках да ѝ направя компрес с риванол, но не ми даде. Дано мине бързо при вас.

# 422
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Якамоз, честито ви собствено жилище!!!!

АТита, дано бързо спре да я боли.
При нас миналата година имаше много оси и бяха агресивни. Аз паля кафе на прах и бягат.

Аз, въпреки че съм следвала специалност с медии и нови технологии, съм голяма консерва и не желая Смарт дом 🙄
Нямаме Алекса, Сири също не ползвам.
Имам приятелка ( с аутистичния син), мъжът й е ИТ в голям концерн.
Те доста обмислят преди да въведат нещо. Сложиха си код на входната врата. Мъжът се прибира и се оказва, че на устройството му е свършила батерията. Той е доста пухкав, няма как да се катери 🤣, влезнал си е през килера 😝
Незнам как точно функционира и как му е свършила батерията, ама мерси 🤐

Въобще напоследък преоткривам аналогово-мануалния свят 🤪
Изгоря ми мелачката за подправки и си взех хаванче. Много разтоварва 😝

# 423
  • Rennes, France
  • Мнения: 478
Плами, много неприятна случка. Ама както се казва, ще ти дръжи влага, та предполагам ще имаш доста резервни ключове. Резервен ключ имам на ключовете на колата. При съседите, или някъде скрит е идея, защото аз също не обичам смарт технологиите.
Якамоз, честито ви жилище! Много здраве и много радости! Лихвата е супер. Ние за ремонта сме на 1,4% или нещо подобно, не помня вече...
А-тита, неприятна случка. Емма лятото я охапа нещо на окото, така и не разбра какво, но се подду скорострелно и почти и се затвори клепача. Та бяхме на лекар и й биха инжекция. За първи път милата и сега като чу че трябва да бие ваксина и каза НЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ. Та чакам ММ да се прибере, той да я води Rolling Eyes Случката с твоята майка, пък си е направо страшна...представям си какво й е минавало през главата при отворен балкон.
Бибит, няма начин да станат по-рано домашните. Просто у.щето свършва късно. Пък и от у-ще да ги хвана на пишат веднага домашни - няма да стане. Жалко че не ги правят в у.ще, много щеше да ме устройва. СИП.а звучи много добре, браво.

# 424
  • Мнения: 505
Честно казано и аз не съм много за смарт къщата,ама наш приятел електричар не спря да подкокоросва мъж ми. Направиха всичко, но някои от модулите дадоха дефект. Както готвя и спира фурната. Понякога не мога да пусна котлона...

# 425
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Моят мъж и той като мъжа на приятелката на Ася  и му е страст всякакви такива неща.
Ако свърши батерията на кодовото заключване се допира една нова батерия до него и се отваря. Винаги имаме по една резерва в гаража и в къщата за гости за всеки случай. При нас всичко е свързано и с охранителна система, отдлено камери. През телефона може да се гледа кой кога влиза и тн удобно е, особено при наличие на тийнейджъри.
Кодовите врати не са ми проблем, но то не е само това, станция за времето с предавател на всеки етаж, отделно интернета ни минава през всякакви видове защити и чудеса.  Но ММ обича всякакви подобни и аз не се противя Simple Smile щом му доставя удоволствие.
Тук май повечето мами са с манекенски разюери, само аз съм не съм за пример.

# 426
  • Мнения: 2 603
Благодаря момичета! Фиксирана лихва е, за 25 години ни е ипотеката.

# 427
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
при нас пак имаше екшън:

Скрит текст:
съседът отсреща е с Аспергер (заобиколена съм просто с подобни екземпляри Crazy)
понеже правеше поразии и преди известно време отиде другаде да живее, незнам къде, предполагам някъде с придружител.
от няколко дена си е тук, днес идва полиция...
аз не се впрягам много на изцепките му, стига да са у тях (слушаше силно музика и крещеше), но съседите са отзивчиви.... Whistling

после дойде майка му да ме разпитва какво е станало.  Rolling Eyes
каза ми, че едната съседка я търсела на работата й да я предупреди, понеже не й е имала личния телефон, ама докато се свържи с нея и полицията е била дошла.
замислих се. аз не се сетих да се обаждам, по принцип не се бъркам.
незнам дали е правилно.

в случая шумът не ми пречеше кой знае колко, само за това никога не бих се обадила ни на майката, ни на полиция.
обаче: той е доста едър и силен.
майка му ми каза, че е бил пил и затова е крещял. мъжът ми каза, че е крещял: ще те убия и подобни  Rolling Eyes
от преди живеещи тук съседи, са ме предупреждавали да държа детето далеч от него, защото удря. обаче Дзвер се разбира с него, въпреки възрастовата разлика  Rolling Eyes
той в класа има агресивен с Аспергер, плюс приятелчето от яслата, но той не удря, само говори много, та явно Дзвер си е изградил подход.

от друга страна агресия+алкохол+Аспергер е взривоопасна комбинация... полицаите го знаят и идват с две патрулки, защото е силен. Confused
аз не съм го видяла де, явно си виси вкъщи....
супер гадно

майката каза, че до неделя ще си е тук, после неясно.... а Дзвер е във ваканция....

# 428
  • Мнения: 505
Две в едно, и аз съм в кюпа с неманекенските мерки...чакам да спра да кърмя че да се взема в ръце и да видя до март една 7-ца на кантара.
Ще пращам мъж ми при твоя да си говорят за камери и тем подобни. И моя се е бухнал..

Ася, луда работа...мен би ме било страх... Чак тръпки ме побиха.

# 429
  • Мнения: 2 603
Ася, много кофти ситуация. Аз също бих се притеснявала. Вие как се чувствахте покрай различните хора, когато за пръв път излезнахте в чужбина? Честно казано аз когато започнах да пътувам се чувствах все едно съм живяла в някакво затворено общество. Не съм имала досег почти нито с хора с различен цвят на кожата, нито с гей двойки, нито с хора с някакви проблеми. В началото ми беше много странно да виждам чернокожи, филипинци и тн. Сега мисля,че и София стана малко по-шарена, също има повече програми за интеграция на деца с проблеми, но не съм била достатъчно време в София, за да преценя какво е отношението на хората. Вие какво мислите?

# 430
  • USA
  • Мнения: 1 323
Якамоз,честит ви нов дом! Бъдете много щастливи!
Ау Плами голямо тичане си му ударила.Аз съм се заключвала 3 пъти и все бременна и беше голям кошмар. Веднъж ми се заключи колата с ключовете за апартамента вътре и телефона,а на вън беше 40 градуса жега. Веднъж бях излязла на разходка с Лекси и бременна с Андрей,но излизахме заедно с мм през гаража и изключих да си взема дистанционно.Добре,че той се сетил и ми донесе,третия беше кошмарен.Имаше буря и след бурята излизаме да се разходим с Лекси ,аз вземам дистанционното за гаража и без телефон щото за малко.Връщам се и спрял тока.Звъня от съседката на мм ,а той с мотора и не чува телефона.Така ми се пишкаше ,Лекси гладен,време за вечеря,той беше на 1г тогава.Добре,че се появи моя мъж и не чакахме много. От тогава винаги нося и ключ и телефон.Винаги като изляза ,броя телефон,ключ,пари/карта.
А тита много неприятно с осата.Дано и мине бързо.Андрей като беше на 2 го ужили една по главата както беше 0 номер подстриган. Ритаха топка на една поляна.От къде се появи не знам. Много плака милия,но от оса много боли.Мен ме ужили една на пръста.Е няма такава болка,все едно ми го счупиха.Слага се кал или се натрива чесън,може и ушна кал ако имате налична Simple Smile Облекчава ако няма лед. Баща ми гледа пчели от както се помня и мен много пчели са ме жилили,но от оса боли повече.
Ася мен би ме достаршало с такъв съсед.Какво мисли твоя мъж по въпроса?
Ето ги тиквите на децата и да ви покажа как Анджи започна да си пише името без да знае още буквите.https://photos.app.goo.gl/4UER3aPRg86ztM477
Бибит много са ти хубави момчетата и много пораснали! Хубаво е,че баткото е харесал роботите! Щом му харесва ,ще намери начин и с домашните.
Днес имах час да говоря с учителката на Андрей за това как се справя той. По мое мнение се справя добре,наблюдавайки го,но ми беше интересно да чуя и от нея.Утре е края на първия срок и тя каза,че е с най-високи резултати от целия клас,много слуша и задава въпроси,въобще много деен бил и много го похвали.Пък Андрей ми каза,че с нея били родени на една и съща дата.Той много си я харесва.
С Анджи днес след нейното училище имахме среща с една позната и неното момченце за обяд в парка и после със скутери ходихме на библиотеката,която е на около 1 миля пеша през парка.Бяхме ги записали на стори тайм .За около 30 минути им четат книжка,пеят песнички,танцуват и накрая има един проект свързан с книгата на който ние влизаме и им помагаме.Много и хареса,но много се умори без следобеден сън.Тя беше най-малката в групата,но се справи чудесно.
Оставям ви.

# 431
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Кала, отваря ми се линка, чета з Проекти, но снимка не виждам 🙄

Якамоз, аз имах чисто вербален проблем да не наричам тъмните негри, защото е обидно. Аз бях на общежитие в началото. Китайците бяха ужасни 😵
Незнам защо, в Испания всякакви хора с физ. увреждания или недъзи ми правят впечатления и ми припомнят Инквизицията 🤐
Тук в Германия не ми правят такова впечатление. Обаче тук всяко минимално отклонение от нормата се диагностицира и терапира 🤮
Мъжът ми казва: здрави хора няма, само недостатъчно изследвани 🤣

За аутиста: мъжът ми има най-различни приятели, всякакви откачалки и слушането на силна музика и крещене не го впечатлява... в крайна сметка аутистът не стои пред вратата да ни причаква и да ни бие 🤪
Той си стои вътре и явно скучае.
Преди беше още по-голям екшън,  до тях имаше семейство с дъщеря с Аспергер на подобна възраст.... идея си нямате какво беше всеки ден. 😂
Двама тийна с Аспергер 🤪, а родителите кукумицини и полицай 🤣
Едит: мъжът ми каза, че не би му пресякъл пътя, ако онзи е във фаза.... а мъжът ми не е от дребните . Всъщност, като се ядосат и кортексът е недостъпен. Моята приятелка прилага някакви техники, за да успее да възстанови връзката, иначе правят глупости.
Абе при нас е весело. Има и други образи, иначе изглежда тих квартала 🤣

Последна редакция: пт, 27 сеп 2019, 09:54 от asyalein

# 432
  • Немция
  • Мнения: 6 875
Якамоз, честит нов дом! Да се чувствате прекрасно в него! Сега ще имаш хубави, градивни занимания покрай него и предполагам , че ще ти се отрази добре един такъв ангажимент.

Калалили, много хубави тикви, трябва да се загледа човек, за да разбере , че са тикви. В първия момент си помислих, че са като тукашните фенери, които правят децата през есента. Sunglasses
Андрей не можах да го разпозная на снимката, сладури са големи! И Анджи е успяла да напише толкова добре дългото си име, браво на детето! Simple Smile
Супер е, че децата ти така добре се справят в у-ще! Те се радват, покрай тях и родителите!
При Малкия Бибитко имаха наскоро в класа състезание- част от учебния процес по бързо смятане измежду съучениците, в часа по математика. Бил е най-бързия от всички в отговорите и беше много горд със себе си. За него много е важно да е пръв. Виж, големият не се впечатлява от класации и така не се стресира толкова кой докъде е стигнал.

Мъжът ми казва: здрави хора няма, само недостатъчно изследвани 🤣
Laughing Laughing Laughing
Вярно е, че много деца ходят на някаква терапия тук, дори да не е свързана в голям здравословен проблем. Мисля, че за родителите е по-трудно да приемат този факт, за децата е поднесено под формата на игра и за тях е забавно.
По твоите разкази наистина си заобиколена от хора на границата или извън нормата. Mr. Green
За съседа - може би само на своя територия си изкарва емоциите  и отсрани звучи по -страшно, отколкото е наистина. Дано отиде да живее, където е под наблюдение, за да не се притеснявате излишно.

Якамоз, българското общество беше едно затворено общество, където за различни нямаше място. На мен много ми допадна интернационалното общество в големия немски град, чувствах се свойски. И аз съм живяла в немско студентско общежитие с млади хора от цял свят и това ми харесваше.
Ася, защо китайците бяха ужасни? Моите китайски съквартиранти си бяха в норма. Mr. Green
Аз съм живяла няколко години в София, в по-старите централни софийски квартали и там каквито невменяеми и всяващи страх хора съм засичала по улицата, на друго място не бях срещала. Оставени без надзор, без помощ... ужасна картинка. С времето им свикнах и не се впечатлявах толкова. Такава гледка в родния ми град ми беше непозната, имах чувството, че препълнената столица бе идеален инкубатор за хора с болна психика.

Нещо по-ведро- малкият Бибитко си е харесал ново момиченцe от класа си, разказваше ми последните дни как С. е добра, умна, тиха, как се заигравали понякога заедно.
Вчера го вземах на обяд, той се мотаеше по двора и изчакваше някого. Тогава дойде момиченцето с още една приятелка, той отиде при нея и й заяви, че била "най-умното момиче в класа" Shocked Whistling, тя се засмя кръшно и също му отвърна със смях, че бил най-умното момче в класа. Уау, впечатлих се, не очаквах, нашият кавалер май се е влюбил по детски. След засечката Бибитко известно време беше под някаква еуфория, само за С. ми разказваше, как по спорт играли заедно, как искал да седи до нея на чина. Simple Smile

Последна редакция: пт, 27 сеп 2019, 10:40 от Бибит

# 433
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Бибит, родителите на съседа не са искали да приемат, че е аутист и с изпуснали първите години, когато чрез възпитание се постига много. Имаше счупени стъкла на коли, но нямаше свидетели.... като изчезна и спряха.

За китайците: много мръсни бяха, в кухнята оставяха кочина, напиваха се и повръщаха 🤮
Кошмар.
Имаше един, който не беше така, но той не си говореше с тях, може да са говорили и различни езици.
Доста народ се изнесе заради тях.

# 434
  • Немция
  • Мнения: 6 875
Ако наистина той е чупел стъкла, става опасен за останалите. Представям си да мине и да строши прозорец, врата на някой, да не говорим за друго.

За китайците съм чувала, че са мръсни, но не съм се сблъсквала с това. Живяла съм с едно момиче от Северен Китай, другите бяха двойка от Южен Китай. Двойката готвеше по един начин, китайката от Севера по друг.
Южняците готвеха пикантно и люто, приличаше на тайландско, миришеше много апетитно, обаче ме хвърлиха в шах първия път, когато запържваха семе от люти чушки. В този момент влизам в кухнята и получавам спазъм на дихателните пътища, тоест не можех да си поема въздух. Изплаших се, после се усетих и ги помолих да отворят големия кухненски прозорец, за да мога въобще да вляза в кухнята.

Моите момчета не са жилени от оси, пчели, но за големия имам подозрение, че би реагирал алергично, защото е с много чувствителна кожа, затова и в БГ помъкнах с нас за всеки случай кортизонови свещички. За мое успокоение.

Последна редакция: пт, 27 сеп 2019, 21:22 от Бибит

Общи условия

Активация на акаунт