От две страни

  • 1 546
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 811
много интересно,благодаря Hug

тайничко се надявам да подействат и на възрастните  Mr. Green има повече от един начин Peace

# 16
  • Мнения: 1 425
И на мен ми изглежда доста интересно,ама аз не съм виждала такива книжки във Варна!!!  bouquet

# 17
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
И аз много благодаря- за първи път чувам за такива книжки, но звучи страхотно  Hug

# 18
  • Мнения: 4 406
аз сега от любопитство ще си взема такива книжки

# 19
  • sofia
  • Мнения: 1 606
Те всъщност са няколко: за Ариел, Спящата красавица и Пепеляшка. Интересни са да, макар аз да не съм особено очарована.
 

# 20
  • Мнения: 5 183
Зву4и интересно, макар 4е ние сме още малки за това.

# 21
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Те всъщност са няколко: за Ариел, Спящата красавица и Пепеляшка. Интересни са да, макар аз да не съм особено очарована.
 
Кажи си, де!  Wink
Че аз се чудя.

# 22
  • Мнения: 2 818
Благодаря  Hug Ще ги купя със сигурност, набеждаването на някой, че е лош досега ме спираше да купувам повечето класически приказки. Сигурно добре ще й дойде на моята малко разнообразие от Франклин , на който е луд фен.

# 23
  • Мнения: 2 792
  Интересна идея, но май няма да ги купя. Мисля, че  детската възраст и въобще натрупания мисловен потенциал не са достатъчни,  да се осъзнае, че монетата има и две страни. Освен това, възможността да прави обективна оценка човек изгражда, почти през целия си живот.
  Извън приказките в живота, когато коментираме конкретна ситуация, винаги вкарвам и елемента на затруднение за съставяне на крайно мнение, като посвочвам повече от една възможни гледни точки, но това не става когато съм ги убедила, че някой е добър, а друг е лош, напротив избягваме този тип крайно определяне.
  В детската възраст Пепеляшка трябва да е добра, а мащехата да е лоша и зла иначе не е същото.
Всъщност приказките изграждат основни възприятия за доброто и злото, в тях доброто си е добро и две мнения по въпроса няма, както и злото си е зло. Омешването на тези два лагера, правейки ги един още преди да си си изчистил ясната концепция, може да доведе до страхотно объркване. Та така мисля аз.

# 24
  • Мнения: 2 353
  Поръчах книгата за Пепеляшка и като я прочета ще пиша ако някой се интересува. Така или иначе винаги говорим за вълка и затова, че Червената шапчица е можела спокойно да послуша майка си вместо да върти тъпи номера...Знаете за какво говоря.

# 25
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
    В детската възраст Пепеляшка трябва да е добра, а мащехата да е лоша и зла иначе не е същото.

Ами то в крайна сметка пак си е така.
Нейната история в книжката представя нещата просто от нейната гледна точка, но историята си е същата и изводите кой добър, кой лош не се променят.

Когато четем как мащехата "казва", че Пепеляшка нарочно е скрила мишката под чашата, Елина веднага скача и започва да ми обяснява, че това не е вярно и се е случило по друг начин. Получава се малко объркване, когато трябва да каже кой върши повече работа....все разправя, че била Анастасия, дето трябвало да бере цветя за масата....но като я накарам един ден да изчисти, сготви, изпере и закърпи...ще схване разликата  Mr. Green

Всеки път сама си избира от коя история да започнем и обикновенно иска първо тази на мащехата и после на Пепеляшка, защото тя била правилната:)

В тази книжка накрая всички са доволни.
Приказката си е същата, със същите изводи, просто е "дадена думата" и на отрицателния герой. Показан е не като положителен, а по-скоро се обясняват постъпките му, което го прави по-скоро глупав. Може да се говори дори за това защо той е такъв, защо прави така и как да се избягва попадането на негово място.

Ох...пия първо кафе и не знам дали успявам да съм ясна:)

# 26
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
И аз си поръчах Пепеляшка. На Дени ще и е полезна, защото все си мисли, че тя е права. Wink

# 27
  • София
  • Мнения: 3 421
 Само на мен ли не ми харесват?!

Имаме две такива. Първо голямо обяснение се налагаше като започнахме да ги четем, а не съм сигурна, че на щерката все пак й стана ясно защо така е написано.
 Мисля си, че по-скоро децата ще ги възприемат като две отделни приказки.
 Не ми хареса стила- прекалено претенциозен за детска приказка. Използвани са страшно много думи, които деца в по-малка възраст не знаят и трудно ще асимилират дори при добро обяснение, а докато ги осъзнаят вече няма да са на възраст за приказки акто Пепеляшка(съжалявам, че сега не се сещам за пример, но направо бях шокирана от някои думи използвани в приказка като Пепеляшка, Спящата красавица).
 
 

# 28
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Използвани са страшно много думи, които деца в по-малка възраст не знаят

Така е.
Аз ги пропускам или заменям с други, когато чета...

# 29
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Вие ще ме накарате да я прочета и редактирам, преди да я представя. Така ще има три страни Joy

Общи условия

Активация на акаунт