Цветни бисквитени топчета

  • 16 430
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 609
Мм, много ги обичам и аз тези топчета.
По повод по-лесното оформяне, ще спомена, че аз ги правя с обикновени бисквити, те са по-твърди и не се разкашква толкова.
Ето я и цялата рецепта: / надявам се sneji_  да не се обиди, че я пущам в нейната тема Blush/
3 ч.ч. смлени обикновени бисквити
1 ч.ч. смлени орехи
1 ч.ч. пудра захар
1 малка чашка ром/ коняк
1 п.краве масло
3 яйца /може и без тях/
Овалват се в смлени орехи или цветни шоколадови пръчици

Последна редакция: нд, 27 яну 2008, 16:46 от Кари

# 16
  • Мнения: 2 774
Много вкусни и лесно се приготвят,вариации на рецептата има много,важен е крайния резултат ,а той винаги е вкусен . Hug
Аз слагам и по един плод от сладко(вишна или ягода) за разкош  Peace

# 17
  • Мнения: 192
Много лесни,бързи,че и вкусни даже.И аз съм ги правила,но без орехите,защото не ги обичам.А освен другото са и ефектни.

# 18
  • софия
  • Мнения: 2 140
Аз им слагам и шоколадови пръчици.

# 19
  • Мнения: 3 830
Изглеждат прекрасно, а и май се правят лесно Flutter

# 20
  • Мнения: 679
Аз правя топчетата от кафяви бисквити Закуска. Нямам точни мерки - действам на око.  Simple Smile

Днес правих подобни топчета. Сложих половин пакет от големите, близо половин пакет краве масло (=1/2 от 125 гр.), 1 жълтък, пудра захар - не много - около 2-3 супени лъжици. Направих топчетата, като във всяко сложих вътре по една орехова ядка и после ги овалях в настъргани ореха. Който обича може да ползва лешникова или друга ядка. После в хладилника.

Станаха около 15-тина топчета и бяха много вкусни.  Wink

# 21
  • Русе
  • Мнения: 2 354
много са вкусни  Heart Eyes

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 4 385
Скоро ги правих по рецептата на sneji_. Децата много ги харесаха Peace
http://images23.snimka.bg/005026271-big.jpg

# 23
  • Мнения: 392
Извинявам се за глупавия въпрос,но как се разтопява шоколад?В купичка на котлона или има някакъв друг начин?

# 24
  • Мнения: 5 001
Извинявам се за глупавия въпрос,но как се разтопява шоколад?В купичка на котлона или има някакъв друг начин?
Шоколад и масло се разтопяват на водна баня....   bouquet

# 25
  • Мнения: 392
Благодаря!

# 26
  • Мнения: 506
само искам да вмъкна,че цветните кокосови стърготини,които пуснах наскоро на пазара в пакетче по 3цвята са сурови  и имат неприятен вкус и се опитайте да ги избягвате Peace
извинявам се ,че не е по темата

# 27
  • Мнения: 192
Извинявам се за глупавия въпрос,но как се разтопява шоколад?В купичка на котлона или има някакъв друг начин?
Може и в микрото.

# 28
  • Варна
  • Мнения: 672
О, тези топчета изглеждат много вкусни , ще се пробват . И не са трудни за правене Simple Smile

# 29
  • Хасково
  • Мнения: 592
Аз ги правя най-обикновенно , без орехи ! За да не се разрушават слагам малко вода за да стане тесто и после правя топчетата! И овалва в пръчици .

Общи условия

Активация на акаунт