Пухкав кекс

  • 47 594
  • 56
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 10 858
Аз го напарвих вчера и действително стана много пухкав.

# 16
  • Мнения: 1 182
И аз отивам да го правя!  chef

# 17
  • Мнения: 1 178
и моя стана пухкав,
освен 1 пакетче бакпулвер, сложих и малко сода(хлебна)

# 18
  • Въпрос на гледна точка...
  • Мнения: 877
Днес го направих, че беше пухкав беше ама така гадно накъртваше тая сода Sick Спазвах всичко стриктно, но Sick #Crazy

# 19
  • Вече на село
  • Мнения: 569
Днес го направих, че беше пухкав беше ама така гадно накъртваше тая сода Sick Спазвах всичко стриктно, но Sick #Crazy
#Crazy Да не би да не ти се е разтворила добре в тестото или да си сложила препълнена лъжичка. Количеството трябва да е почти равна ч. л. Като го изсипя в брашното, малко поразбърквам с него. До сега такъв проблем не съм имала newsm78

# 20
  • Мнения: 588
Малееееееееее

обрах овациите с тоя кекс!!!

Вече втори правя от оня ден и се омита за отрицателно време.

След близо 10 годишни опити да направя кекс (все нещо не ми ставаше Simple Smile )
най - накрая без особено усилие стана разкошен

Браво arina!!!

# 21
  • Вече на село
  • Мнения: 569
Малееееееееее

обрах овациите с тоя кекс!!!

Вече втори правя от оня ден и се омита за отрицателно време.

След близо 10 годишни опити да направя кекс (все нещо не ми ставаше Simple Smile )
най - накрая без особено усилие стана разкошен

Браво arina!!!
newsm10 Браво!
  Аз съм щастлива  bouquet

# 22
  • Мнения: 53
arina, мерси за рецептата  bouquet
Точно си мислех, че последния път кексът ми не стана достатъчно пуФкав Embarassed Следващия път ще го направя по твоята рецепта

# 23
  • Мнения: 166
кекса стана пухкав и сега си хапвам сладко сладко.... ейй голям съм егоист цяла тава само за мен  :roll:newsm35  Yum

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 686
  Хаиде и от мен нещо интересно. Не съм го правила този кекс , но ако искате да оберете овациите съвсем когато направите кексовото тесто изсипете вътре 1 пакет шок. пръчици и разбъркайте с миксера. Опечете

# 25
  • Мнения: 1 366
И аз го направих - страхотен стана наистина - пухкав и не е никак трудоемък.Благодаря. Само ча сложий по-малко брашно - така на око отиде чаша и половина а не две.

супер е!

# 26
  • Мнения: 1 178
Втория път когато го правих белтъците ми не станаха на сняг, когато сложих захарта се втечниха. Имате ли идея защо  newsm78 (яйцата ми не са от хладилник и разбивах с телена приставка)

# 27
  • Вече на село
  • Мнения: 569
Втория път когато го правих белтъците ми не станаха на сняг, когато сложих захарта се втечниха. Имате ли идея защо  newsm78 (яйцата ми не са от хладилник и разбивах с телена приставка)
Такова нещо до сега не ми се е случвало, освен когато попадне в белтъците макар и малко жълтък. Аз правя така: отделям белтъците, веднага добавям в тях захарта и за около 3 най- много  минути с миксер са готови на твърд сняг. По - нататък следва това, което съм описала в началото.

# 28
  • Мнения: 1 178
Явно е било нещо извънредно, защото вчера се разбиха идеално Grinning

arina откакто си пуснала рецептата го правя за трети път, моя свекър много го хареса
мерси   bouquet

# 29
  • Мнения: 1 352
И аз го спретнах този кекс и стана страхотен. За пръв път ми се получава хубав кекс.

Общи условия

Активация на акаунт