Предложете ми хубаво място в Северна България

  • 1 457
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 11 497
За цял един ден не й вършат работа места от рода на Вароша в Ловеч, дето може да го види за 5 мин. или Деветашката пещера за 30 мин.   Изобщо не говоря за магистрали. Но наистина, нито Вие, нито аз сме виновни затова, че в Южна Б-я местата са много много повече, мога да направя списък с 50 места, които да види в Южна. То само в Родопите и Странджа са половината. За Рила и Пирин да не говорим... отделно Велинград, Пловдив-стария град, Асеновата крепост, Бачк.манастир. и т.н. до безкрай

# 16
  • Мнения: 2 600
Авторката написа "да се разходим, да хапнем". Докато стигнат, седнат на обяд, разгледат, то денят минал. Списък с 50 неща и аз мога да направя, а малко по-нагоре Ви пуснах два списъка с по няколко стотин неща от всякакъв вид. 

# 17
  • WonderLand
  • Мнения: 3 896
Diziler, това че северна България не ти е по вкуса не значи, че няма нищо там. Авторката иска да ходи там, не знам защо я навиваш за друго. За еднодневна разходка и хапване препоръчвам Гигинския манастир също, не е много северно, по-скоро е западно, но много красиво място.

# 18
  • Мнения: 1 643
Стига писахте глупости,  аз също съм от Плевен и мога да пиша за много обекти наоколо, но предполагам авторката на поста е ходила и именно за това й предложих Узана и в частност "Балканци", защото е нестандартно място.Крепости, водопади, екопътеки бол....

# 19
  • Мнения: 11 497
Diziler, това че северна България не ти е по вкуса не значи, че няма нищо там.

Боже, каква е тази глупост "не ти е по вкуса"? Кой каза такова нещо? Просто фактите са си факти. Дори и политиците казват, че е поне 10 години назад спрямо Южна. Аз самият съм от североизточна Б-я, и пак признавам, че в Южна има много повече какво да се види, без да се тупам в гърдите на тема родолюбие. И южното черноморие (лайноморие или бетономорие) е по-добре развито от северното, курортите са по-добри, планинските курорти също са в южната част, туристопотокът неслучайно се насочва към Южна Б-я. И не заради магистралите, а просто там са Пампорово, Боровец, Банско, Рилския и Бачковския манастир, Асеновата крепост, стария Пловдив,  Велинград, язовир Доспат, безбройните хубави местенца в Родопите и в Странджа. А морските курорти да не почвам да ги изреждам.   Докато Северна се изчерпва с Белоградчик и Царевец (в Търново). Ако представлява интерес за някои.. също Априлци и Троян

# 20
  • WonderLand
  • Мнения: 3 896
Diziler, това че северна България не ти е по вкуса не значи, че няма нищо там.

Боже, каква е тази глупост "не ти е по вкуса"? Кой каза такова нещо? Просто фактите са си факти. Дори и политиците казват, че е поне 10 години назад спрямо Южна. Аз самият съм от североизточна Б-я, и пак признавам, че в Южна има много повече какво да се види, без да се тупам в гърдите на тема родолюбие. И южното черноморие (лайноморие или бетономорие) е по-добре развито от северното, курортите са по-добри, планинските курорти също са в южната част, туристопотокът неслучайно се насочва към Южна Б-я. И не заради магистралите, а просто там са Пампорово, Боровец, Банско, Рилския и Бачковския манастир, Асеновата крепост, стария Пловдив,  Велинград, язовир Доспат, безбройните хубави местенца в Родопите и в Странджа. А морските курорти да не почвам да ги изреждам.   Докато Северна се изчерпва с Белоградчик и Царевец (в Търново). Ако представлява интерес за някои.. също Априлци и Троян

Това хубаво, ама авторката иска в северна България да ходи. Все едно да ти се яде ванилов сладолед, а продавачката в магазина да те навива за шоколадова вафла.

# 21
  • Мнения: 1 643
Diziler, това че северна България не ти е по вкуса не значи, че няма нищо там.

  Докато Северна се изчерпва с Белоградчик и Царевец (в Търново). Ако представлява интерес за някои.. също Априлци и Троян
Мисля, че сериозно трябва да залегнеш над учебника по география.... Това в кръга на майтапа, но мога да ти изредя поне още 50 интересни места в нашия район, който аз лично съм посетила !!

# 22
  • Мнения: 11 497
мога да ти изредя поне още 50 интересни места в нашия район, който аз лично съм посетила !!

Е и?  И 150 да ми изредите... от "места" до "места" има разлика.  Място от рода на Вароша в Ловеч заслужава ли си разкарването дотам изобщо? Вие може и в центъра на Ябланица да сте ходили, да си вземете халва.. или в центъра на село Галиче, на площада на униженията (Ц.Чоков) и какво от това?

# 23
  • Мнения: 1 643
Боже мой, какво тесногръдие....А нима крепоста " Хисар", заедно с " Вароша", паметника на Васил Левски и музейте в Ловеч ( слагам ги заедно , защото са едно до друго) са просто едно обикновено сравнение с центъра на Ябланица ? Нямам думи...

# 24
  • Мнения: 11 535
Хайде стига с черногледството и да се върнем към темата.
Да отидеш "някъде" на възраст над 25 може да е красива местност без да е нужно нещо/някой да те забавлява. Та слава на Бога местности в нашата родина - бол. И в най-малкия град може да си направиш приятна разходка без да посетиш супер забележителност.
 

# 25
  • Мнения: 1 541
Използвам темата на авторката, дано не се разсърди. Ние също искаме да се разходим в Северна България, може би в старопланинските градчета. Имаме 3 дни на разположение. Колебая се дали да отседнем в Трявна или Рибарица. Препоръчайте хотел и какво да обиколим наоколо Smiley

Имате ли отзиви за хотел Планински рай в Шипково и подходящ ли е за база?

ПП Хотел Балканци изглежда страхотно, но няма места в букинг за нашите дати. Може да отидем за обяд - стига се с автомобил, нали?

Последна редакция: вт, 02 юли 2019, 10:13 от shark

# 26
  • Мнения: 874
Има какво да се види в Северна/ Северозападна България... - аз като фен на пещерите бих препоръчала-Леденика, Магурата, Венеца, Съева дупка, Проходна, Орлова чука или Крушуна, Златна панега, Чифлика,  пред  прословутия Белоградчик.  В близост /10тина км/ до всяка забележителност има места за хапване- т.е. няма да останете гладни . Ако мястото за хранене  е определящо - се сещам от моя гледна точка само за едно / в Родопите обаче си имам няколко такива/. Съветът ми е вижте предложените линкове по горе - изберете си място и тогава някой от форума ще ви насочи.
ПП и с риск да обидя някой - наистина в Южна България има повече да гледане

# 27
  • Мнения: 1 538
Използвам темата на авторката, дано не се разсърди. Ние също искаме да се разходим в Северна България, може би в старопланинските градчета. Имаме 3 дни на разположение. Колебая се дали да отседнем в Трявна или Рибарица. Препоръчайте хотел и какво да обиколим наоколо Smiley

Имате ли отзиви за хотел Планински рай в Шипково и подходящ ли е за база?

ПП Хотел Балканци изглежда страхотно, но няма места в букинг за нашите дати. Може да отидем за обяд - стига се с автомобил, нали?

Препоръчвам Трявна, хотел Калина палас. Самият град е много приятен и наоколо има какво да се разгледа.

# 28
  • Мнения: 1 799
Не може да няма малко познати места с туристически обекти. Има едни книжки - "101 отбивки", купувала съм за подарък от тях.
Скрит текст:
Скрит текст:

# 29
  • Мнения: 1 643
Шарк, бих ти препоръчала Трявна.Рибарица е просто курортно селище, Шипково също- няма какво да видиш там.А до " Балканци " се стига с кола, предвидете многото завои обаче до там( около 20 км са нагоре по стръмното ), може да обядвате или вечеряте, гледката е уникална !!

Общи условия

Активация на акаунт