Априлски бебета 2019 - Тема 2

  • 25 771
  • 730
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 218
Kiki, спокойно, всичко ще е наред.срещни се с необходимите специалисти и те ще ти кажат какви мерки е нужно да се вземат. Ние не сме посещавали ортопед сега на 6м, така че не мога да споделя впечатления. Моята госпожица се обръща от гръб по корем много рядко, само когато вече няма на къде, иначе си я мързи така като я гледам.
Стискам палци всичко да се нормализира възможно най скоро!

# 676
  • Г. О.
  • Мнения: 1 713
Kikiriki1905,  дано не е нищо сериозно. Може би ще има нужда от физиотерапия и масажи, но все пак гадая, не знам за какво точно става въпрос.  Моят син се върти и е като шило в торба. Не мога да г оставя за миг някъде и да го намеря в същата позиция. Ще видим като проходи какво чудо ще е...Simple Smile Здрави да са ни децата, всичко друго ще се нареди. Лека вечер, момичета.

# 677
  • Мнения: 686
Здравейте. Моята бебка вече е на 7 месеца. Има проблем с вратлето. Ще ходим на ортопед в Горна Баня. Не се обръща от гръб по корем. Не иска да лази. Някой знае ли ка протича прегледа, физиотерапия?
Аз ще ти кажа, ние ходим на физиотерапия точно за вратлето. Първо слагат за 20 мин. Един термогел да го затопли след това го съблича от гръста нагоре слагат му бебешко олио и го масажират...
Мамчета нас ни приеха преди малко в болница с единия направо ми се къса сърцето как плаче😭😭😭😭в петък личната ми изписа един антибиотик понеже му било много зачервено гърлото(ксимебакс) днес вече беше с разтройство и с обрив по цялото тяло от него, получил алергична реакция. За първи път пие антибиотик и какво стана. Гадно ми е и за другия че е у дома с майка ми сам, а горкото плаче за брат си търси го нищо че са малки явно връзката на близнаците е силна.
Исках да питам някоя от вас може ли да ми препоръча нещо за увеличаване на кърмата, че малчо е на кърма а нещо ми се струва че понамаля, казаха ми че до годинка задължително трябва да пие мляко, а той не иска АМ, а от всякакво друго се изтрива. Има алергия към млечните продукти.

# 678
  • Мнения: 218
Наталия, съжалявам за развоя при вас. На мен най много ми е помагал чая на Хип за кърмачки - 30мин преди кърмене и бебчо почти постоянно на гърдата. За 24ч ще ти се увеличи количеството ако го държиш все там. Нощем включително. Успех!

# 679
  • Мнения: 844
Наталия, стискам палци ❤️👶♥️Много ми помогна сминдух на таблетки
https://apteka.framar.bg/30027156/%D1%81%D0%BC%D0%B8%D0%BD%D0%B4 … 00-nature-39s-way
Цената не е такава, за 17лв е в кварталната аптеката. Но в началото пий 3х3 докато достигнеш количество, което те задоволява, после минах на 2х3. Пия го от 3 месеца, защото моя не суче и само така поддържам кърмата и често цедене. Само внимавай за запушвания, но лецитина веднага оправя нещата. И пий мнооого течности - супата ми помага, черен дроб когато ям се увеличава количеството, също омлет, компотите- пия нощно време, хем течност, хем си е почти ядене(или ако е от магазина да е с по-изчистен състав). Ако имаш нужда от повече инфо може и на лично да ми пишеш.

# 680
  • София, България
  • Мнения: 3 577
Наталия, не мога да помогна за кърмата, но ви стискам много силно палци бързо да оздравява малкия. Heart
Наистина, близнаците имат много силна връзка, но мисли позитивно, скоро ще са си заедно Hug

# 681
  • Мнения: 1 207
Наталия,стискам палци бързо да оздравява и да се прибирате в къщи. За кърмата на мен ми помага много бирена мая на хапчета, безалкохолна бира и варено жито с орехи.
Емма ще навърши 9 реални месеца на 20ти и 7 коригирани, яде зеленчуци,  бяло месо, елда и оризова каша. Днес почнах с жълтък. Още суче нощем, не я ограничавам. Предстои да въвеждам глутен. Не качва много,  7100 е, но като е започнала от 1510 е добре.
Обръща се много, яко търкаляне. На ръце и колене и после изпъва краката и вдига дупето. Пълзи войнишката, 2 на 2 и е кошарата и я прекосява. Прави опити докато се завърта да седне сама, скоро ще се случи.
За рехабилитация мога да препоръчам на лични съобщения.

# 682
  • Мнения: 5
Здравейте. Ортопедът ме изпрати на офталмолог в окръжна болница, доктор Лолова. Звънях цял ден, никой не вдига. Все още се обръщаме с помощ, заседява се повече сама. За кърма пия чай български на билек.

# 683
  • Мнения: 96
Привет! Да ви попитам - как сте с фигурата, върнахте ли си кг, спортувате ли нещо? Аз имам още малко за сваляне, но кърмя и не смея да се слагам на диети или да тренирам нещо интензивно, но пък имам страшни болки в гърба и кръста и определено имам нужда от движение, чудя се в каква фирма да е..
Иначе бебка расте с часове.. малко е мързеливка май, не й се лази, по коремче не се върти толкова, но пък в проходилката голям кеф пада. Като иска да яде започва да вика : "ма-ма-ма-ма-ам-ам-ам" , не знам колко е осъзнато, но само на мен го казва. Относно яденето- кога ще въвеждате глутена? Ние след ден сме на консултация, Та ще видим какво ще каже педи по въпроса. И какви зърнени храни сте предложили?

# 684
  • Мнения: 151
Наталия, дано всичко е наред при вас 🙏🙏🙏
Дядото на малката от няколко дни й повтаря как не се е научила да се изправя, а другите деца го могат от много време 😣😣😣.
Не знам кои са "другите", сигурно има предвид по-големите си двама внука.
Сякаш започнах да се притеснявам.
Седи, но не е стабилна и не може да седне от легнало положение.
Знам, че всички деца са различни, май по-скоро търся успокоение 🙈🙈🙈

# 685
  • Мнения: 844
Дядото да си гледа работата! Всички са големи разбирачи на чужд гръб! Много мразя такива коментари, а сега както съм избесняла от родителското тяло от страната на ММ направо мога да ги изям.
Моето момче също не си дава зор и искам да ти кажа, че според мен не изостава, а си е голям хитрец, знае че така винаги някой ще му прави компания и ще му угажда.
Горе главата!

# 686
  • Мнения: 151
Vivru, не го бях помислила от тази гледна точка 😉. Благодаря за ободряващия отговор ☺️
При мен тези невинни коментарчета са за всяко нещо свързано с детето, за голямо съжаление. Права си, на чужд гръб е най-лесно.

# 687
  • Мнения: 844
Децата ни тепърва ще започват да се различават и затова са уникални!
П.с. и да, още съм бясна

# 688
  • Мнения: 123
Мария, не се притеснявай, има време. По-голямото ми дете първо започна да лази, после да се изправя само на неподвижна опора и чак след това дойде напълно самостоятелното седене ... мисля, че стана някъде между 8 и половина и 9 месеца. Не съм подпирала с възглавнички, то така и не искаше да седи, не съм давала зор, оставих нещата да се случат от самосебе си.
Бъди спокойна и успех!

# 689
  • Варна
  • Мнения: 256
Здравейте. Чета горните коментари, моето момче пък не седи седнал, е задържа се леко, но един приведен. Кака му още от 4 се надигаше, но самостоятелно седеше на 7 и хич не се обръщаше. На 9 се изправи. Та малчо на 24 става на 7 месеца, едър е като кака си вече е над 9 кг и поне беше 72 см, утре ще го видим дали и на височина е порастнал. Иначе пък пълзи назад, настрани, като го държа прав си стъпва, а относно сядането просто не е готов. Но то при тях всичко се променя с дни, часове дори. И това ми припомни как в разговор, че дъщеря ми не се изправяше и хоп на следващия ден се хвана и изправи, изобщо не лазеше, директно проходи на годинката. Ще видим утре какво ще каже педиатърката. Лек ден 😊

Общи условия

Активация на акаунт