Нашите кухни - 79

  • 50 808
  • 781
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 39 424
Варианта с ъгловата кухня е по- добър за мен, но давам едно предложение- изместете хладилника в началото на другата част. Така ниската част ще е само ниска. И друго, коеот ми направи впечатление и на двата варианта- прекалената близост на мивка и котлони. За мен не е ок. По вариантите има още работа за доизкусурване.

# 151
  • Пловдив
  • Мнения: 732
Привет от мен Hug
И аз започнах с проекта на нашата кухня, като има два варианта и се чудя кой от двата да бъде.

Вариант 1
http://prikachi.com/images.php?images/441/9613441o.png
Вариант 2
http://prikachi.com/images.php?images/443/9613443w.png

При втория вариант над шкафовете и хладилника няма горни,защото там има продълговата "дупка" в горната част на стената, за да влиза светлина в другата стая. Ще има и гръб(на програмата не успях да го сложа) и той ще бъде същия като плота - имитация на дървен плот. В случая се замислям, при вариант 2, дали няма да стане много грозно с дървен плот и нагоре да продължи стена. Приемам всякакви идеи. Hug


И на мен вторият вариянт ми харесва повече, но помислете и по  мнението на mariat.
С коя програмка са правени проектите??

# 152
  • Мнения: 41 068
На мен не ми харесва мивка до котлони. Всяка мивка пръска вода и, особено ако плотът не е индукционен, ще е гадно да го пръскаш като си миеш нещо.

# 153
  • Мнения: 11 648
Привет от мен Hug
И аз започнах с проекта на нашата кухня, като има два варианта и се чудя кой от двата да бъде.
Скрит текст:
Вариант 1
http://prikachi.com/images.php?images/441/9613441o.png
Вариант 2
http://prikachi.com/images.php?images/443/9613443w.png

При втория вариант над шкафовете и хладилника няма горни,защото там има продълговата "дупка" в горната част на стената, за да влиза светлина в другата стая. Ще има и гръб(на програмата не успях да го сложа) и той ще бъде същия като плота - имитация на дървен плот. В случая се замислям, при вариант 2, дали няма да стане много грозно с дървен плот и нагоре да продължи стена. Приемам всякакви идеи. Hug

Благодаря Welt, надявам се сега да могат да се видят
На мен ъглов вариант ми харесва повече, но:
- мисля, че кухнята трябва да започне с хладилника на другата стена
- печката и мивката малко да се раздалечат
- навсякъде, където долните шкафове позволяват, да бъдат чекмеджета.
- там, където е сега хладилникът, да се продилжи с плот и чекмеджета отдолу.
Можете да си направите и по-дълбоки и да си редите една зад друга с разделители тави, например.

# 154
  • Мнения: 132
ъгловият вариант изглежда по-добре с 2 коментара:
1)ако може мивка и котлони/фурна да си сменят местата 
2)разстоянието между тях трябва да е поне 60см (мин)/ 80см (препоръчително)

# 155
  • Португалия
  • Мнения: 4 042
Интересно ми е защо препоръчвате долният ред да не е шкафове,а да е чекмеджета?
На мен лично ми трябват само чекмеджета за прибори,за салфеткки/кърпи и за дребните  ръчни уреди- белачки,бъркалки...това са всичко на всичко 4 чекмеджета

# 156
  • Мнения: 41 068
Много по-лесно се вади посуда от чекмедже. Това важи основно за тенджери, тави, че и са големи чинии - изтегляш чекмеджето и вадиш отгоре, а не вадиш всичко за да вземеш нещо от по-задна позиция.
Но не е нужно всичко да е чекмеджета, обаче един шкаф поне да е с ниско чекмедже за прибори най-горе и две дълбоки за посуда под него си е задължително.

# 157
  • Португалия
  • Мнения: 4 042
Ясно.
Не е за мен- имам доста посуда с внушителни размери, долните ми шкафове трябва да са с  двойни вратички, изобщо няма как да стане с чекмеджета.

# 158
  • Мнения: 39 424
Аз съм с долни шкафове и не се оплаквам от навеждане, и разместване, за да взема необходимото. Имам прибрани слоукукър и други обемни неща, които са си баш за шкаф.

# 159
  • Мнения: 11 648
То това със шкафовете си е и до ръст, и до налична посуда, и до навици.
Аз като не особено висока и имала и двата вида долни шкафове, мога да кажа, че се родих с долните чекмеджета. Не залягам да извадя сто неща, че да стигна до нужното ми. Най-горните рафтове на горните шкафове така и така са ми високи, та там слагм разни уреди и посуди, които ползвам рядко. Та от гледна точка на удобство ѝ препоръчах на жената да сложи и чекмеджета, където може.

# 160
  • Мнения: 6 887
Ето го и моя проект. В началото сме, това е първият вариант, който обмисляме наистина сериозно, а не са на приказки.
Най-много е колебем по отношение на мястото на печката и фурната. Там, където е в момента, ще трябва да е с филтър, а ние не знаем колко са ефективни филтрите и колко често трябва да се сменят. Има комин в ъгъла (до шкафове 2 и 11), но винаги се е използвам за печка на дърва и нямам представа за какво го използват съседите по етажите нагоре. Горните шкафове може и да ги направим по-високи. Шкафът в ъгъла (6) е с въртящ се механизъм и там бих слага тенджери и тигани.
Скрит текст:

Вие какво мислите?

П.П. Правих я с програмата на Икеа, но едва ли ще е от там.

# 161
  • Мнения: 39 424
Аз лично бих сложила фурната и котлоните на стената с мивката. Така другата стена ще ми е "по- изчистена" . Демек ще има само шкафове.

# 162
  • Португалия
  • Мнения: 4 042
номер 9 точно до вратата е хладилникът??
не мисля,че му е там мястото-запушва още от влизането
ако се смени мястото на топлата зона и студената зона, и ако хладилникът отиде в края на кухнята,за мен би ми било по- издържано визуално


има ли някой, който е виждал наживо такъв плот?- ардозия,черен шистов камък


# 163
  • Мнения: 6 327
Аз съм виждала, да. Красив е! В къща на приятели, в която кухнята се ползва, не е за украса само. Имат го и на плот на кухнята, и като плот на острова, който разделя кухнята от дневната. Не ми е направило впечатление да има проблеми с поддръжката и с годините да се е захабил или загрозил. Релефът също не създава проблеми.   

# 164
  • Мнения: 165
Благодаря ви много за коментарите по двата проекта. Вмъквам малко уточнения и разяснения:
- мивката и котлоните са в близост, защото тръбите за водата и съответно комина с изхода за абсорбатора са разположени точно така както е на проекта. Причината е, че не искаме, чак толкова големи ремонтни дейности и корекции да правим като ги изместваме Crazy
- не можем да преместим хладилника в началото/преди мивката/, защото там имаме прозорец до стената и няма къде да сложим миялната  #Crazy

Тези неща още малко ще ги помисля, но мен ме притеснява нещо друго - как да действам с гърба зад шкафовете на стената, където няма да има шкафове отгоре. Ако сложа гръб той ще изглежда като отрязано,ако не сложа ще седи като незавършено. ooooh! Приемам всякакви идеи и коментари Rolling Eyes

П.С. програмата, която използвах е тази https://remont-volot.ru/1005-proekt-kuhni-onlayn.html

Общи условия

Активация на акаунт