Нашите кухни - 79

  • 50 710
  • 781
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 102
здравейте, отново и благодаря за съвета, а гранита лесен ли е за поддръжка и ако може да насочите към фирма в София

# 736
  • Мнения: 40 905
Лесен е. Някои казват, че все пак бил порест и е хубаво да се импрегнира на година - две. Мисля, че може и без това обаче, ама то и не е трудно или времеемко. Говори с доставчика. Иначе за разлика от техническия камък може да носи на горещи съдове.
Не мога да препоръчам фирма, намери си в нета.

# 737
  • Португалия
  • Мнения: 3 949
ползвах 2 г кухня с гранит-съвсем обикновен,не ми харесваше на десен,омръзнал ми беше
после 7г кухня с мрамор-ей,колко ми беше мъчно за гранита!
докато се изместим ,2,5 месеца бяхме на квартира със силестон 
от 2г ползвам обикновен термо плот,че моята заветна кухня се бави

моето заключение,е,че трябва да се пази само техническия камък-ужас на ужасите!
от останалите,най-много пазене пазих на мрамора-той се драска и петносва,а най-много ме учуди термо плота-не го жаля изобщо,а той се държи на ниво!

а,сега като ги нахвърлих всичките,чудя се колко ли ще се ядосвам със шистът ,дето съм решила да го слагам ...

# 738
  • Мнения: 1 463
Термоплот имам от почти 10 години. Много си е добре, не е мръднал. То май няма нужда да се експериментира с други видове плотове в кухнята.

# 739
  • Мнения: 2 694
Аре ся, 2 висшета да се премести една мивка от едно място на друго.
Защо ти дойде на ум, че винтовете трябва да са прецакани? Мивката е монтирана веднъж и ако не е бил някой мърляч, винтовете трябва да са в перфектно състояните. Веднъж са писани все пак.
Съвсем елементарно се развиват, мивката се демонтира и мести. Нищо сложно не виждам аз. Металните мивки рядко им слагат силикон, ако и тук не са слагали, няма притеснения. Дунапрененото уплътнение ако се е прецакало, смяна с ново, има универсални ленти, може да се стъкми нещо.

# 740
  • Раковски
  • Мнения: 2 170
DonJon, не знам  с какво се занимаваш ама ще помоля да не ми пишеш глупости. За 25 години работа не съм залепил мивка без силикон. Винтове се прецакват по няколко причини, несъотвествие в бита/накрайника, масово се се използва PZ2  а те са PH2, ако сряза плота не е прав се налага да се изкривяват планките и съответно щипката и после се навива накриво и пак се прецаква винта. Ако е фабрично залепено черно уплътнение вероятно няма да се разлепи при отлепянето, но ако е по-стара мивката с дунапренено уплътнение с двойнолепящо се къса на 100%, ся ко има в магазина и ко няма е отделна работа, идеята на поста ми е да се внимава.

Последна редакция: ср, 25 сеп 2019, 15:30 от shadowman

# 741
  • Мнения: 40 905
Термоплот имам от почти 10 години. Много си е добре, не е мръднал. То май няма нужда да се експериментира с други видове плотове в кухнята.

И аз имам качествен термоплот на към 15 години в старото жилище и също е "железен" - нито се драска, нито хваща петна от каквото и да е.  Обаче има снадки, съмнително е дали може да се монтира без водобранни лайстни, не позволява мивка под плот и на пипане си е пластмаса. Същото е като да стъпиш на ламинат и на паркет  - и двете вършат работа, ама си има разлика Mr. Green Не върви да купиш скъпа кухня и да тропнеш термоплот.

моето заключение,е,че трябва да се пази само техническия камък-ужас на ужасите!

И от какво го пазиш?  newsm78  Аз имам технически камък от Silestone и го пазя само от горещо (ама наистина горещо). За сметка на това когато сложа поизстиналата тенджера на плота камъкът изсмуква много бързо топлината и мога да я прибера в хладилника веднага след вечеря. Ако я оставя на плот ще изстива до 3 часа сутринта Mr. Green  Гледам и да не го заливам със силни основи. И толкова, петна на хваща, не се драска, освен ако човек не положи усилия за това  Mr. Green



# 742
  • Мнения: 2 694
DonJon, не знам  с какво се занимаваш ама ще помоля да не ми пишеш глупости. За 25 години работа не съм залепил мивка без силикон. Винтове се прецакват по няколко причини, несъотвествие в бита/найрайника, масово се се използва PZ2  а те са PH2, ако сряза плота не е прав се налага да се изкривяват планките и съответно щипката и после се навива накриво и пак се прецаква винта. Ако е фабрично залепено черно уплътнение вероятно няма да се разлепи при отлепянето, но ако е по-стара мивката с дунапренено уплътнение с двойнолепящо се къса на 100%, ся ко има в магазина и ко няма е отделна работа, идеята на поста ми е да се внимава.
Назад в темата пускаш симпатични снимки, ама ся ме объркваш, ти от мърлячите ли си или не? Като сложиш мивка, с РН2-ка ли ги правиш или не? Аз съм просто АйТи ама... и мивки съм слагал Grinning
Tи мивките ги лепиш със силикон или само уплътняваш? Ся не знам... колко ги лепиш... да не може човек да си смени мивката ами направо плот да сменя... да не е да избяга мивката ли кво? Те тея планки тогава за кво са? Щом тъй яко я лепиш със силикона? Grinning

# 743
  • Norge
  • Мнения: 2 311
Местила съм метална мивка, без проблем.
Но съм и късала един винт при монтаж. Grinning

# 744
  • Португалия
  • Мнения: 3 949
... петна на хваща, не се драска, освен ако човек не положи усилия за това  Mr. Green





дааа,бе!
баш затова трябва да се пази,защото едно сериозно готвене,и после сипване/разсипване .... спагети с доматен сос например,...и си с едни яки петна,дето само с препарати за камък се махат
и не,не съм вманиачена чистница,точно затова техническия камък е с най-слаба оценка за мен-защото не веднъж и дваж е трябвало да зарежа кухнята,за да тичам по други задачи/или понеже ме мързи точно сега.../,и после олеле майко!
няма дори база за сравнение, относно поддръжката, редом до другите изброени от мен
на всичкото отгоре,иска и да го полираш- в крайна сметка,като взема да чистя,искам поне да си личи,че съм изчистила,а силестон-ът трябва и да го полирам,та да не седи на облаци , не,мерси!

относно визията-има и дооста добри термо-плотове,които стоят доста по-добре от бездушният силестон, но тук вече е въпрос за вкус,а вкусове не се коментират

# 745
  • Мнения: 40 905
Сигурно имам някакъв различен технически камък аз тогава Mr. Green
Но го имам вече над година и петна няма, а за препарат за камък не съм и чувала.

# 746
  • Sofia
  • Мнения: 580
Бре ,и аз се замислих какво имам,щом 2 години техническия ни камък не е станал на петна,или надраскан или разтопен. Най-ме кефи,че го заливам спокойно с води, мазнина пръска, меся на него...забърсвам с гъба и е гладък и лъскав отново. Може би има значение цвета,моя е "таупе"  ,не се оцветява изобщо. Проблемни може би  са белите и много светлите камъни.

# 747
  • Мнения: 40 905
Моят е Silestone Haiku - доста светъл, бих казала (давам и картинка). И нищо му няма.



# 748
  • София
  • Мнения: 1 086
И аз нямам грижи с моя технически камък след година и половина ползване, на Technistone е , черен и изглежда така, както изглеждаше след поставянето му. Взехме го и на добра цена, беше в някаква промоция тогава.

# 749
  • Португалия
  • Мнения: 3 949
оставам с впечатление,че или не четете,или не разбирате текст
никъде не съм казала,че остава безвъзвратно петносан,а че му трябва повече внимание в сравнение с един гранитен,даже мраморен или обикновен термо плот

ако Вие имате други опитности и сравнения,споделете моля
но,аз от моят опит с почти всичко/защото не съм ползвала ,примерно ,насмолено дърво или епокси плот/,мога това да кажа
освен това,от нормално ползване на кухня до интензивно ползване има разлика Ill

Общи условия

Активация на акаунт