Нашите кухни - 79

  • 50 813
  • 781
  •   1
Отговори
# 180
  • Португалия
  • Мнения: 4 050
тук се продава една велика измишльотина на консуматорското общество- вода с ябълков оцет!
аз просто намокрям малко домакинска хартия,и ако ми е кеф,капвам няколко капки оцет,ако не-и без него успявам да изчистя инокса

# 181
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 1 779
Четох по старите теми че е по-добре да си сложа вместо издърпващ се килер чекмеджета от този вариант Къде мога да погледна такива системи или то са си отделни елементи?
На каква марка механизъм да заложа?

# 182
  • Мнения: 288
Това е снимка на Блум. Те са доста добри. 8 години сме с техни механизми и се представят чудесно. Препоръчвам ги с две ръце. Вносител е Рали М.

Последна редакция: ср, 24 юли 2019, 17:52 от vania_svet

# 183
  • Мнения: 1 424
Здравейте! Преди време бях чела в някоя от предишните теми за нещо като супер абсорбираща кърпа или подложка, което да служи за отцедник на съдове, но сега като ми потрябва такава, разбира се, не успявам да я намеря Simple Smile Доколкото помня беше от Икеа и струваше под 10 лв. Някой има ли спомен? Simple Smile

# 184
  • Португалия
  • Мнения: 4 050
Това е снимка на Брум. Те са доста добри. 8 години сме с техни механизми и се представят чудесно. Препоръчвам ги с две ръце. Вносител е Рали М.
https://www.blum.com/pt/pt/

за тези ли Блум става въпрос?

# 185
  • Мнения: 9 822
Да, същите Блум. В темата споменават и Hettich като отлична марка за механизми за кухня. И двете, обаче, са от по-скъпите.

# 186
  • Португалия
  • Мнения: 4 050
аз още не съм стигнала до този момент, но в тукашните форуми се коментира,че Икеа използва Блум ...значи не са недостъпни,все пак...
ще си отбележа в дебелия тефтер,за по-късно проучване Благодаря!

# 187
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 1 779
Търсих, търсих и намерих за размери това:
http://interior-i.bg/userfiles/editor/file/SPACE%20TOWER%5B3%5D.pdf
Проектанта на кухнята ми не е много запознат...правят по-евтини кухни явно и не са слагали такива механизми.
Та...по това, което виждам широчина до 650 мм, значи че мога да си направя шкафчетата 400мм примерно и поръчвам 1вия вариант.
И ако някой е запознат каква е разликата м/у 2та
432лв и 700 лв... какво толкова?

# 188
  • Мнения: 288
https://publications.blum.com/2018/catalogue/bg/10/Разгледайте тук. Сега видях и че фирмата се е прекръстила и преместила. Новото име е Интериор И.

# 189
  • Раковски
  • Мнения: 2 170
Леграбокса е по-нов модел, носи 40 кг, страниците с изцяло метални.
тандембокса е по-стария модел и там металните страници са на 83 мм кати се надграждат с рейлинги (един или два, според височината на чекмеджето и с какво ще го товарите), между рейлингите има разтояние през което могат да падат разни неща. За да се избегне падането се добавят допълнителни страници с името боксаид.
 
В случая (схемата) зададените чекмеджета са различни, на тандембокса трябва да се заложат допълнителните страници и тогава стават еднакви и разликата в цената става по-малка. Не се съобразявайте с размерите  шкафа от линка,  мислете как да ги наредите и най-горното на каква височина ще е за да вижда какво има в него.

леграбокс
 

тандембокс с рейлинг


тандембокс с боксайт



Всички добри марки имат подобни системи, 100%  за мен е по-добре от изтеглящ килер.
Ето един интересен вариант за килер https://rosi.bg/kiler-sige---infinity-h1880-mm-s-5-koshnici-i-st … -400-mm-4060.html.



# 190
  • Мнения: 288
Нашите са от третия вид показан на снимките. Железни вече 8 години. Вътре слагам тенджери, тави.

# 191
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 1 779
Нашите са от третия вид показан на снимките. Железни вече 8 години. Вътре слагам тенджери, тави.
Ако си избера 2рия вид (от снимката , които са почти на половина като цена) единствената опасност е да "падат" неща през страничните дупки, така ли? И в последствие мога да ги надграждам ако.де наложи? Hug

# 192
  • Мнения: 288
Точно така. Страницата се слага много лесно. Винаги може да си добавите там където е нужно, а където държите по-големи неща или такива в кутии да не слагате.

# 193
  • София
  • Мнения: 212
А възможно ли е монтиран шкаф-колона с изтегляне да бъде преправен на обикновен шкаф със странично отваряне и вътре да бъде поставен Tandembox с рейлинг? Питам, защото имам шкаф-колона с изтегляне и много ме дразни. Вероятно не съм преценила теглото на продуктите вътре и за 2 години провисна и започна да стърже при отваряне. Също така беше с плавно прибиране, което отдавна вече не е плавно. Вратата на шкафа е масив в случай, че има значение. 

# 194
  • Мнения: 1 196
Привет,дами.
Благодаря за новата тема.Моята кухня все още не е завършена.Но поне имам вече шкафове и част от уредите.Следват още довършителни неща,но ни изникна проблем.Понеже кухнята е залепена  за детската,чрез тънка преградна стена,аспиратора поне на първо слушане доста бръмчи в детската.  
Някой има ли идея за добра шумоизолация,която можем да сложим на стената в детската?
Ще съм благодарна за съвети 🤗

Общи условия

Активация на акаунт