Нашите кухни - 79

  • 50 904
  • 781
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 790
Може ли да попитам за мнение плот за готвене на куненски остров или в частта на останалата кухня на стената е по-добре. Идеята ми бе да е на острова и вече са извадени всички изводи там, но все още може да се размества и се колебая. Чудя се дали ще пръска много. С 3 деца сме и си обичаме домашната храна, така че често ще се готви. Сега печката ми си е вградена в шкаф и често чистя плочките на стената зад нея, че къде е пръскало, къде от изпарения и си се зацапва. Чудя се какво е положението когато е вградена на остров, острова ще е 120 на 180 , ако това има значение.

Последна редакция: чт, 25 юли 2019, 16:28 от babybu

# 196
  • Португалия
  • Мнения: 4 288
Ако островът е достатъчно голям,не ме притеснява пръскането. Примерно 1.20х1.00 минимум.
 Обаче,мен ме отказа идеята,заради аспирацията. При отворено помещение,достатъчно е малка струя въЗдух от някъде да се появи,и ми е отишла миризмата нанякъде,а не в аспиратора( който е на тавана в случая с острова).

# 197
  • Мнения: 41 589
За мен островът е по-удачно да се ползва за плот и за маса за похапване, не за котлони. Котлоните си пръскат и щом пръските не са по стената може да са на пода, което е кофти. А и аспирацията е по-трудна.
От друга страна една широка маса за закусване и похапване набързо е много удобно нещо. Маса, на която разливаш без да те е грижа и няма нужда от покривки и прочее.

# 198
  • Мнения: 790
Ами то при положение че ще е 1,2 широк , ще има място и за хапване идеята е да има и бар столове . Не се бях сетила за аспирацията изобщо обаче. Но ако махна плота от там , ще трябва на негово място да е мивката, че иначе няма да мога да сместя и двете. Ох ще кача тези дни проекта ,че така е трудно да се обясни кое къде да се сложи, без да има нагледен пример.

# 199
  • Мнения: 288
А възможно ли е монтиран шкаф-колона с изтегляне да бъде преправен на обикновен шкаф със странично отваряне и вътре да бъде поставен Tandembox с рейлинг? Питам, защото имам шкаф-колона с изтегляне и много ме дразни. Вероятно не съм преценила теглото на продуктите вътре и за 2 години провисна и започна да стърже при отваряне. Също така беше с плавно прибиране, което отдавна вече не е плавно. Вратата на шкафа е масив в случай, че има значение. 

Според мен е възможно да се сложат панти на вратата, а вътре да се монтират чекмеджета. Не би трябвало да има проблем стига да има фирма, която да се наеме с толкова малка задача.

# 200
  • Португалия
  • Мнения: 4 288
Ами то при положение че ще е 1,2 широк , ще има място и за хапване идеята е да има и бар столове . Не се бях сетила за аспирацията изобщо обаче. Но ако махна плота от там , ще трябва на негово място да е мивката, че иначе няма да мога да сместя и двете. Ох ще кача тези дни проекта ,че така е трудно да се обясни кое къде да се сложи, без да има нагледен пример.
ако е непременно котлон или мивка,то изборът за мен е мивка!
но,тогава ,удобството изисква да се вгради и миялната под острова

# 201
  • Sofia
  • Мнения: 6 942
При мен котлоните са на остров и аспирацията е вградена в средата на котлоните.

Последна редакция: чт, 25 юли 2019, 20:43 от chocha

# 202
  • Мнения: 41 589
При мен колоните са на остров и аспирацията е вградена в средата на котлоните.

Toва си го представям, знам ги тези аспирации, макар да струват майка си и баща си. Но след това? Как се отвежда парата и миризмата към комин? По пода ли?

# 203
  • Португалия
  • Мнения: 4 288
При мен колоните са на остров и аспирацията е вградена в средата на котлоните.
като това ли?

и как е при интензивно готвене?-примерно  на един котлон тенджера с манджа, на другия тиган...
наистина не си го представям ефективно,като знам ,че примерно клапана на тенджерата ми под налягане надига пара до абсорбатора ми в момента,а това са 66см, или не!-като махна височината на тенджерата,която е 25см висока,са още  40см във височина

# 204
  • Sofia
  • Мнения: 6 942

Това е при монтажа.Има възможност за отвеждане в комин или към пода.Моят плот има филтри,които се пекат във фурната и се сменят на няколко години.В къщи се готви всеки ден,но все още не на новата кухня.Присъствахме на демонстрация преди да купим плота и мъжа ми беше супер скептичен.След демонстрацията каза това е моя плот/в къщи готви само той/

# 205
  • Мнения: 41 589
Филтрите могат да оберат миризмата, но не поемат парата. А при едно готвене се изпаряват от половин до 2 литра вода. Къде отиват?  newsm78 Или има и съд за конденз?

# 206
  • Sofia
  • Мнения: 6 942
При мен колоните са на остров и аспирацията е вградена в средата на котлоните.
като това ли?

и как е при интензивно готвене?-примерно  на един котлон тенджера с манджа, на другия тиган...
наистина не си го представям ефективно,като знам ,че примерно клапана на тенджерата ми под налягане надига пара до абсорбатора ми в момента,а това са 66см, или не!-като махна височината на тенджерата,която е 25см висока,са още  40см във височина
Толкова силно смуче,че не се изказва на 66см.Щом излезе от тенджерата и е засмукано веднага надолу.Не се изкачва нагоре

Филтрите могат да оберат миризмата, но не поемат парата. А при едно готвене се изпаряват от половин до 2 литра вода. Къде отиват?  newsm78 Или има и съд за конденз?
Има нещо като улей за конденз и ако/като/ се напълни го вадиш и изсипва в мивката и си го слагаш обратно.Нещо като контейнера за вода на сушилнята

Последна редакция: чт, 25 юли 2019, 23:24 от AnMary

# 207
  • Португалия
  • Мнения: 4 288
супер модерен е,наистина!
нещо като отвори ли се виждат?
какво ще стане ,ако ги залееш с нещо?

# 208
  • Sofia
  • Мнения: 6 942
супер модерен е,наистина!
нещо като отвори ли се виждат?
какво ще стане ,ако ги залееш с нещо?
Ако говориш за кръгчето в средата ,това е абсорбатора.Не е заливан досега ,надявам се да е добре измислен и да няма проблем ,ако проникне вода там Simple Smile

# 209
  • Мнения: 165
Добре, приемам забележките относно мивката и печката/котлоните - няма да бъдат една до друга. Наистина ще бъде по-добре така.
Сега обаче още ме тормози тази стена, където отгоре имам отвор отгоре. Опитах се да го нарисувам, за да може да се придобие някаква представа как изглежда. Та според вас добър вариант ли е да продължа с гръбчето /то ще бъде в цвета на плота/ и отгоре да сложа рафтче  Flushed Давайте идеи моля ви, защото денонощно мисля и не мога да го измисля.

Общи условия

Активация на акаунт