Блогъри и влогъри от България и чужбина - да ги обсъдим - 8 / Юли 2019

  • 181 057
  • 3 928
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 348
Полина я захапаха в коментарите под снимката на Патрик и бебето, че бърза да излиза с приятелки. И има бонус 2-3 фермана от Пирина. Беше ми адски симпатична преди да роди, сега дори не я следвам. Полина никога не съм я харесвала.

# 511
  • Мнения: 257
Защо моите раждали приятелки като родиха нямаха време за мен и за социален живот въобще? Защо ми се вижда, че при нас, "простолюдието", нещата са по-различни от показваното от инфлуенцките?

Кажете, тези от вас, които са раждали, верно ли може да се излиза на втората седмица? Или момичетата около мен са неорганизирани?

На мен ми се вижда утопично на втората седмица да съм с приятелки... Греша ли, защото съм нераждала ли разсъждавам така?

# 512
  • София
  • Мнения: 2 666
Защо моите раждали приятелки като родиха нямаха време за мен и за социален живот въобще? Защо ми се вижда, че при нас, "простолюдието", нещата са по-различни от показваното от инфлуенцките?

Кажете, тези от вас, които са раждали, верно ли може да се излиза на втората седмица? Или момичетата около мен са неорганизирани?

На мен ми се вижда утопично на втората седмица да съм с приятелки... Греша ли, защото съм нераждала ли разсъждавам така?

Според мен много зависи от бебето. Голямото ми дете ревеше постоянно. Постоянно се чудихме защо казват, че новородените, само спят и се хранят, а тя само реве. Не исках, а и нямах грам сили и време, които да отделя за приятелите си.

Второто вече беше по-различно бебе, но пък вече имах по-голямо дете, което запълваше свободното ми от бебето време. Но истината е че не съм имала нужда да излизам, да се виждам с приятелки постоянно, да ям тост с авокадо. Имам чат с най-близките ми и така поддържаме връзка.

# 513
  • Мнения: 181
Пирина ми е изключително неприятна. Преди ми беше симпатична,но с това поучаване и натъртване как точно трябва да си гледаме детето,направо ми става лошо.Кърмене та кърмене... И уал, не харесвам бебеносенето,предпочитам това толкова “непрактично” нещо- добрата стара количка.

Като цяло са се навъдили толкова ютуб мами, надпреварващи се коя от коя да даде съвет. И нито една от тях не казва нищо съществено.Ами дайде по-адекватен и забавен пример за майчинството. То е ясно, че за всяка майка нейното си е май-хубаво, най-добре гледано, хранено и облечено.Имат се за широко скроени, а им избива огромна ограниченост.Аман вече!

Аз съм майка на 6 месечно бебе, изцяло я гледам аз, когато изизам малката е почти винаги с мен, още от самото начало. Ходя на обяди и вечери с приятелки, с мъжа ми излизаме, пием коктейли и т.н. Засега не смятам, че трябва да я деля от нас. Моята философия е, че щом аз се чувствам добре и спокойна,тогава и бебето ми е добре, разбира се в рамките на нормалното, като се съобразяваме с нейните нужди.

Последна редакция: пт, 05 юли 2019, 00:25 от Fleurr

# 514
  • София
  • Мнения: 17 775
Повечето говорите за взаимно подобно отношение, а не тя да треперка около него за пълни дреболии, а той да ѝ се лендзи, когато ще преминава операция.

П.П. Това, че някой е говорил дори на колегите си пиши, папкаме и т.н., не го прави неинфантилно. Вие да работите ли ходите или да се лиготите?

Нее, ходим да се лендзим по цял ден. Не знам дали имаш дете, но не винаги мозъка примерно успява да ми превключи от режим майка, на режим работеща жена.
Това е друго. Peace В такъв случай сори за острия коментар.
Мислех, че прокламирате за нормално 30- годишна жена да папка, да си облича блузичката и да спинка. Щото Пепе не говори така на децата си, а само за светлата си младолика персона с бръчки като на 40- годишна Joy

# 515
  • Мнения: 1 530
Тук свободни съчинения много наистина, но щом има толкова съмнения, има нещо неавтентично в поведението на Ели спрямо него, защото Майкъл си е доста естествен. Тук или я възхвалявате, или я съжалявате, мисля, че тя има опит и си е направила добре сметката, какво може да очаква от живота с или без Майкъл. Не ми се връзва колко е добричка, незлоблива и никога за нищо не реагира гневно, поне здравословно гневно имам предвид, това в дадем момент ще се натрупа и ще избие в някаква посока. Точно както Антоанета беше с маската си толкова дълго и бам нещо се пропука и лъснаха нещата, колко е зряла и каква бизнес дама щяла да бъде, ако ги нямаше децата, а същевременно ходи да прави скечове с тийнове в житата. Ели сега се старае, защото й цъка биологичният часовник, и в това няма нищо лошо, пожелавам й да гушка скоро едно красиво бебче, но определено не е толкова глупава или алтруистична към този точно мъж, просто иска дете от него, така ги виждам аз. Като роди може да се уравновеси, а може и съвсем да се разбалансира, при всяка жена е така, но сега това й е необходимо да се случи, то всичко друго й е ок.

# 516
  • Мнения: 6 930
Ох, тази и тя на състезание по най-бързо връщане на форма след раждане. Направо да почват фитнеса още от родилното, викам аз, кво се размотават!

А аз започнах сериозно отново 6 месеца след раждане. А аз нямах болки и тежест, но и не исках да си докарам такива с излишно идиотско напъване, че и споделено в социалните. А ти, Константинке, какво точно се пънеш да докажеш?! Погледнах и балконестите снимки...наистина излишно Flushed
За Полина, дето коментирахте назад, макар да не успях да видя сторито, ми се струва, че нито се хвали, нито оплаква. Просто мимоходом прости комплименти. Изглеждаше съвсем нормално за наскоро родила. Абсолютно нищо интересно за коментиране. Но явно и тя е в надпреварата за по-по-най бързо възстановена.

# 517
  • Мнения: 257
Предвид мъжа й, Константина нормално да е в състезанието. И преди съм казвала - тази женичка не я разбирам какво прави и какво се опитва да докаже, бидейки с персона като Кузман Илиев. Мазохист ли е или е заблудена - само тя си знае.

# 518
  • София
  • Мнения: 11 763
Защо моите раждали приятелки като родиха нямаха време за мен и за социален живот въобще? Защо ми се вижда, че при нас, "простолюдието", нещата са по-различни от показваното от инфлуенцките?

Кажете, тези от вас, които са раждали, верно ли може да се излиза на втората седмица? Или момичетата около мен са неорганизирани?

На мен ми се вижда утопично на втората седмица да съм с приятелки... Греша ли, защото съм нераждала ли разсъждавам така?

Две седмици след раждането е нормално при хубаво време да излизаш навън, ако в това време стоиш, естествено не в найголемите жеги, с новородено вкъщи, не е Ок за мен. Аз на втората седмица не излизах, но времето не го позволяваше, но щом се оправи всеки ден бях навън. Адски полезно е децата да са навън, събират витамин Д, каляват се. Адски полезно е и за майката са илиза навън, действа добре на психиката. Дали трябва след секцио да подскачаш? Абсолютно Не, коремна операция е и е забранено освен бебето друго да вдигаш. Дали се снимах да се фукам по социалните медии? Не, приличах на плондер и се възстановявах бавно, не не е реално и приятелките ми също изглеждаха като мен, Полина горе-долу добре се възстановява, ама ми се иска поне една от тях да каже, ей, мацки, нормално е 2 седмици след раждането да не ви се е прибрал корема, да, текат лохии от вас и да не можете да носите розови рокли заради това, да, не се чувствате добре в кожата си, и не е ок да подскача знаейки че щом седне ще направи като онази с йогата петна. И кръст и колена ме боляха след раждането, нормално е. След 6я месец почнах диета и спорт и след още 3 месеца отново приличах на себе си, защене винаги ген действа, трябва си диета и спорт.

Catcher,аз с този пост се опитвах да оправда Пепа, като си свикнал така да говориш покрай децата, тя е 3 години в майчинство, и тя предполагам трудно превключва.

# 519
  • Мнения: 1 870
Разкажете малко повече за този Кузман.

Недоумявам как може да е набеждаван за женкар, абсолютно безличен е /засякох ги наскоро с Константина/, кой би му обърнал внимание? Константина и тя.

# 520
  • Мнения: 411
Това с манията да се покажеш в супер форма след раждане и на мен не ми е понятно. Аз бях в отлична физическа форма (с плочки на корема), преди да забременея с дъщеря ми. Родих я естествено, а корема ми се прибра сигурно чак около 2 месеца след раждането, при условие, че кърмех и ходех на йога (от момента в който можех да си сядам на задника). Напикавах се поне месец след раждането, силни лохии, болезнени гърди, зърна, недоспиване, перманентни глад и жажда....Не знам тези жени от какво са направени, че са толкова свежи, че имат сили и изобщо нужда да излязат с приятелки. Аз в първите месеци ако исках нещо то беше само да мога да се наспя и нямах особено желание за социални контакти.
Сега ми предстои пак, да видим, може да съм се инфлуенснала и пердаша в мола с ултра къси дънкови панталонки и някоя слЯдка блЮзка Grinning

# 521
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 1 639
Аз бях секцио по доста медицински причини, но се възстанових много бързо. Нямала съм и кой знае колко силно течение, болезнени гърди (въпреки,че кърмих). Детето беше спокойно, зимно е и на 10я ден беше прекрасно време и бяхме навън. Като се стопли бяхме по цял ден на вън. Организирах се някак, готвех и чистих, ама не съм се вманиачавала в това.. и с хора съм се виждала и по заведения с мъжа ми сме били с приятели (навън). Та всичко си зависи от дете, организъм на жената. Не харесвам Полина, но все пак ако се чувства добре, и не само тя, а всяка жена, защо да не е навън с приятели и да се разведрява. Имам примери около мен, които от седене вкъщи, от липса на социален контакт и вманиачаване по чистене, подреждане, готвене, така хубаво се депресираха..по добре да съм добре психически и да се радвам на детето си, отколкото другото. Така усещам аз нещата поне. А това някой да се съобразява с моето дете като сме навън... дори не мога да си го представя.

# 522
  • Мнения: X
Имам примери около мен, които от седене вкъщи, от липса на социален контакт и вманиачаване по чистене, подреждане, готвене, така хубаво се депресираха..
На петия ден ли се депресираха? Мислех, че тогава още ги държи еуфорията.

Полина и всички останали се опитват да убедят света, че нищо не се променя. Само че не е вярно.

# 523
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 1 639
Имам примери около мен, които от седене вкъщи, от липса на социален контакт и вманиачаване по чистене, подреждане, готвене, така хубаво се депресираха..
На петия ден ли се депресираха? Мислех, че тогава още ги държи еуфорията.
 

Може и да не е било на 5я ден. Мисълта ми беше,че не на всички жени възстановяването е трудно, не на всички децата са ревливи и могат да си позволят и да излизат. А дали е на 5я, 10я ден..за мен няма значение. Това си е мое мнение. Имам приятели, които до 40я ден не излизат. Всеки си усеща нещата различно.

# 524
  • Мнения: 2 323
Защо моите раждали приятелки като родиха нямаха време за мен и за социален живот въобще? Защо ми се вижда, че при нас, "простолюдието", нещата са по-различни от показваното от инфлуенцките?

Кажете, тези от вас, които са раждали, верно ли може да се излиза на втората седмица? Или момичетата около мен са неорганизирани?

На мен ми се вижда утопично на втората седмица да съм с приятелки... Греша ли, защото съм нераждала ли разсъждавам така?

1. Въпрос на приоритети
2. Страдалчеството ни е заложено в националния манталитет. Не може да ти е добре, да ти е лесно, ще ти завидят, ще те хванат уроки. Бременната жена е 'трудна', болна, трепери й се, пазят я. Единствено по това време. Иначе е на полето и кОпа. Въпреки че вече не ходим на полето, още ни е дълбоко вродено, че е по-лесно да си като другите, да си майка-страдалка, за да те разберат и щадят. 'Преклонена главица сабя не я сече' е идеално приложима в случая.
Куп предразсъдъци, комплекси, желание да те харесат, неумение да кажеш 'не' и т.н.

Ако на някоя не й се излиза, да не излиза. Аз като не се чувствам социална, няма да се принудя. Като се, не принуждавам другите и те да се чувстват така.

Но обективно: детето спи и ако няма субективни емоционални и здравословни фактори, които пречат, абсолютно не виждам проблем. Ако с бебе не може да се организира някой, не знам как ще се организира с 2-3-4 годишно, което вече ходи и пипа навсякъде, я го изпусне от поглед и се е пречукало някъде. Пък да не говорим за повече деца.

Последна редакция: пт, 05 юли 2019, 09:04 от bambinnah

Общи условия

Активация на акаунт