Блогъри и влогъри от България и чужбина - да ги обсъдим - 8 / Юли 2019

  • 181 011
  • 3 928
  •   1
Отговори
# 960
  • Мнения: 1 530
Именно заради това, че всеки си избира Пепе е избрала да кажем 9 от 10 според мен Simple Smile Щото пък и не може да е обхванала целия пазар за всичко, но натам отиват като й гледам всяко стори, снимчичка. Кога ползва нещо, кога придоби някакво впечатление, кога дойде понеделника. Явно е, че е некоректна и после защо в плюем, ето Ети, затова Simple Smile
Давам й срок на годност още година две, после идва следващата нахиленa и намахана госпожица. Когато е като Валери лигаво ок, или като ред други, ок, професия, но да ми се обявява за всичко в едно и лЯйф коуч, и помагач, не няма как да мине метър.

# 961
  • Мнения: 2 182
The Catcher, права си, но в крайна сметка това им е "работата".
Никой не "работи" за без пари.
И това го разбирам. Разбирам и че това е причината да се появят толкова много влогъри в последните 2 години. Всеки се натиска за реклами и лев.

Мен друго ми е тъпо. Ок, изкарвай си доходите така, но напиши, че поста ти/видеото е спонсорирано/реклама. Недей да лъжеш децата, които те гледат.
Влогвай си, но създавай и някакъв content, не само реклами.
Жалкото е, че по-популярните вече хванаха схемата и в момента създават само и единствено рекламно съдържание и никакъв друг content. Всъщност излиза, че влогването не им е никакво хоби, а просто едно ламтене за пари. А когато ти наливат пари за реклами, не отваряш уста за нищо друго.

# 962
  • Мнения: 931
Пак ще ни изкарат злобарки меришещи на мусака.Само ,че в тоя форум съм 100 % сигурна ,че има много жени за пример.Такива, който биха вдъхновили и научили някой на нещо.Една жена работеща на каса с две деца и без баби,може да даде много по полезни съвети от Антоанет ,която в 99%от времето е с усмивка на предрусала с гъби.

# 963
  • Мнения: 6 930
Щото ако няма реклама, почти няма контент... Толкова са бедни на идеи, горките, че се чудят какъв влог да завъртят около даден продукт. Примери безброй. А можеха да се поучат малко от големите влогъри и инфлуенсъри: Добър ден, това видео е спонсорирано от xyz,  след което започва видеото по същество. Някои правят съвсем отделно клипче за спонсора в началото. Само че при нашите 99%от случаите "същество" няма, та си пълнят влоговете с реклама и почти нищо друго. Има само фалшиви препоръки, ахкане и охкане, и превземки.

# 964
  • Мнения: 1 530
Момичета, предлагам като влизаме, да пишем станала ли е добре мусаката.
Също така да не обсъждаме примерно самата Пепе, ами нейните реклами, примерно днес имаше тъпи реклами и т.н., като ни третира като зрителе на пр продукти, да си влезем в ролите и ние. Рекламите й са отегчителни, някои са дори подвеждащи, ето аз тръгнах да търся плод Аха, ми не ми се получи, тъпи реклами ви казвам..

# 965
  • Мнения: 21
Интересно ми е какъв ли е процентът на посредника (MCN-а). Преди съм чувал, че те взимат около 40% от приходите.
Съвсем нормално ми се вижда един рекламодател да подготви кампания и да “хвърли” една купчина пари на посредника да организира “своите хора” масово да рекламират един и същи продукт. По телевизиите също едновременно се пускат идентични реклами, защото има кампания.
И преди съм писал тук, че според мен е задължително да отбелязваш, когато рекламираш продукт. За съжаление, тук все още е Дивият запад в това отношение.
Мисля, че този тип бизнес с времето ще узрее и в България. За съжаление предричам, че ще бъде зает от големи продукции с бюджет, които ще правят нещата много по-професионално. Ще видим дали ще изляза прав.

# 966
  • Мнения: 9 646
Хич не се учудвам от това, което се обсъжда последно в темата. Поне бг блогърите изобщо не затрудняват аудиторията да се досети, че са просто ходещ билборд. Не бих се замислила, че някоя от тях реално харесва това, което показва. Може би само Радостина, тъй като не мисля, че е стандарта й на живот се крепи на доходите от Инстаграм и може да си позволи да подбира. За другите си личи, че биха рекламирали и крем за хемороиди Grinning

# 967
  • Мнения: 787
Мда,както написах преди нкл поста,всичко опира до мъни-мъни.
Това с упоменаването,че е реклама е доста пожелателно,инак ще загубят доверието в последователите си.
Още ми е прясно за "AHA",в случя зле направена реклама на влогъра(ако е реклама,то знае ли се вече)...

# 968
  • Мнения: 4 717
Скрит текст:
Докато нашите инфлуенцари се бият за дамски превръзки и мокри кърпи Мара от Лондон яде кекс фенди във въздуха.

Първо ходи на просеко в небето, за което можеш да си платиш сам и не беше спонсорирано - 89 паунда на човек за 40 мин във въздуха. После отиде в новото кафе на Фенди, не разбрах  в кой мол. За второто го обяви като ивент, но то си е отворено кафе в коридора между магазините, така че тя просто отиде и го посети, така както и останалите простосмъртни направиха, без да го обявяват и снимат.

# 969
  • Мнения: 35 109
Аз лично съм чувала Зорница да казва, че агенциите ѝ имат координатите и решават дали да ѝ пратят пратка или не. Тя е споменавала за тези неща.
Интересно, че аз от нея съм се инфлуенснала за повечето обикновенно неща, откакто за тези, които е рекламирала тя или друг.
Аз си го представям така; в ден Х всички получават пратки с инструкции какво да се пише и на какво да се наблегна и в кой ден или период да бъде публикувана рекламации

# 970
  • Мнения: X
Като е ясно всичко, да напишат "Това е рекламен канал, вместо да гледате 5-6 мин реклами по тв, преглеждайте инстаграма тука" и всичко е точно.
Но те лъжат, че са блогър, влогър, ютюбър, а не че поддържат инстаграм билборд.

На билборда "Гергана Димитрова" се рекламира скир-а на Лидл. "Пепе" явно не стига. Интересно, що не е упоменато, че това е реклама, платено, пр пратка?

# 971
  • Мнения: 9 483

Талант до таланта 😂

Няма нужда от тези клишета “вие как си мислехте, че стават нещата”...
на всички ни е ясно, че става дума за пари.
Дали ще работят през агенция или сами ще си търсят спонсори е без значение, идеята пак е същата. Плащат им, за да рекламират нещо, което в повечето пъти виждат за първи път. /АХА-то е много показателно 🤣/

Въпросът е там, че тези реклами не се обявяват. Да, доколкото разбирам тези неща не са регулирани при нас и те не са задължени да го правят.
Но остава моралът и честноста към зрителите - ако искаш да се цаниш за инфлуенсър, да мотивираш и вдъхновяваш, да бъдеш полезен на хората, както толкова високопарно твърдят, то трябва да бъдеш искрен, за да приемат мнението ти сериозно.
Иначе си просто рекламно лице, като тези които всеки ден ни показват от телевизора савекс, леки, фанта, шаума и пр.

# 972
  • Мнения: 973
Е ,щом и агенция взима процент идеята за 5 цифрените суми издиша тотално.
Пепа затова се ориентира към скечовете , барем някоя книга напише скоро.

# 973
  • Русе
  • Мнения: 1 095
Ако не ме лъже паметта от скоро забелязах,че Ивана започна да отбелязва в инстаграм кога j е пр пратка и #AD , както и под някои от видеата си да пише,че клипът е съвместно/колаборация или спонсориран .Та повечето пропускат този факт или го вписват само в описанието , където не всички четат, ала рядко го споменават устно в самото видео. Отделно,ако се сещате имаше един период,когато бяха се юрнали всички да качват 2-3 пъти седмично, това доста спадна, за сметка на по-рядко да се качват видеа , но пък все с колаборации/спонсорирани и пр. (демек платени)
За мен Слави от the clashers най-добре си разви канала, дигна абонатите, инвестира много в техниката,с която снимка и показва съдържателни клипове. Нито е станал известен с това,че е  направил дете, нито със скандал или рутини, слава богу, не разчита и на shein.

# 974
  • Мнения: 411
Малко позакъснял коментар за НБУ - още едно положително мнение от мен. Имам бакалавърска и магистърска степен от СУ като IT. След това направих още една магисратратура в НБУ, която е съвместно с БАН.
Разликата е покъртителна в полза на НБУ - информация, знания, практически умения, база, самата програма на магистратурата. В момента в който я карах, СУ бяха сигурно още 20 години назад във времето, а доста от преподавателите бяха точно от СУ. Останалите преподаватели бяха работещи в каймака на IT фирмите директори, CEO-та, HR-и.
Колежка от IT остави работата си като програмист и отиде в администрацията на НБУ към катедра IT - пътува в чужбина, пращат я на семинари дори в САЩ.
Това, че си плащаш вече изобщо не интересува никого, изпитите се взимат със знания и положени усилия, защото НБУ вече държи на авторитета си, поне в IT със сигурност е така.

Общи условия

Активация на акаунт