Бактериална вагиноза с хомеопатия

  • 4 084
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6
Здравейте,

Пиша с огромно отчаяние вече. На 32 години съм и като цяло слабото ми място винаги е било покочо половата ситема. Още от 15 годишна. Благодарение на хомеопатията и билките успях да се преборя с гъбите и ешерихията с годините, но уви. От 5 години съм през 5 месеца с бактериална вагиноза и пробвах какво ли не. Промивки с невен, тампон напоен с прополис, сребърна вода, оцет, сода, мед....успявам за някакъв период от време да се оправя и после пак. Та последните два месеца нещо се закучиха нещата и се оказа даже, че имам възпалена тръба. дадоха ми флажил, който така мразя, но реших да го пия, защото се изплаших. Пих го 10 дни, слагах и глобули отдолу и след лечението имах полов контакт с приятеля ми и на следващия ден пак гадната миризма, от която вече просъо ми се повдига. И сега не знам какво да направя. Някой имал ли е същият проблем и да е супял да се пребори?

Благодаря ви предварително.

# 1
  • София
  • Мнения: 7 980
 А партньора лекува ли се?

# 2
  • Мнения: 25 673
Не може ли с антибиотик и да се приключи. И партньора също.

# 3
  • Мнения: 3 714
При толкова продължителен проблем посетете кадърен гинеколог.Пуснете си микробиология и съответно антибиограма,за да се види точно кои лекарства действат .Бактериите не се лекуват току така.Плюс това трябва и партньора Ви да се изследва и лекува.Така само си прехвърляте бактериите.

# 4
  • Мнения: 6
При толкова продължителен проблем посетете кадърен гинеколог.Пуснете си микробиология и съответно антибиограма,за да се види точно кои лекарства действат .Бактериите не се лекуват току така.Плюс това трябва и партньора Ви да се изследва и лекува.Така само си прехвърляте бактериите.

Гинекологът е кадърен Simple Smile Повярвайте ми, обиколила съм над 30 гинеколога в София докато намеря този. Аз съм с гинекологични проблеми от дете. Преди да започна дори да водя полов живот. Всеки път е с антибиограма, но аз не вярвам вече в антибиотици и лекарстват. Те само нарушават естествената среда в черата, както и отдолу. Затов апитах за друг вариант, но сега ми казаха да опитам с гел от листо на Алое и ще пробвам, както и промяна на хранителен режим. Благодаря за коментарите и съветите. Simple Smile

# 5
  • Мнения: 747
Здравей! Аз съм със същия проблем като теб. От малка постоянно възпаления. Ходила съм при страшно много лекари. Традиционната медицина предлага едно и също лечение на този проблем. Всички изписват едно и също, а възпалението се връща до месец. Ще споделя с теб последното, което направих и даде добър резултат, разбира се, че не съм приключила с лечението, но поне веднъж си спестих лекарствата. Отчаянието те кара да предприемаш крайни мерки. Та, моята комбинация беше кокосово масло и ЕМ от чаено дърво. Напоява се тампон и се слага във влагалището за 5-7 дни през нощта. Аз лично първо сложих тампон за 1 час и изчаках да видя дали ще имам някаква негативна реакция. На следващия ден задържах тампона по-дълго и чак след това се осмелих да прекарам цяла нощ с него. Сега си слагам глобулки с полезни бактерии за възстановяване на флората, защото след това лечение микробиологията ми показа, че нямам никакви полезни бактерии, а това предразполага към повторна инфекция. Също съм чела, че при БВ, киселинността във влагалището е завишена и затова е препоръчително да се консумират повече алкални храни. В тази връзка обмислям да си поръчам едни корали (морски), които се слагат във водата и я алкализират. Предполагам, че трябва да имам комплексен подход, за да постигна резултат. А при мен наистина е много важно, защото искаме бебе.

# 6
  • Мнения: 6
Здравей! Аз съм със същия проблем като теб. От малка постоянно възпаления. Ходила съм при страшно много лекари. Традиционната медицина предлага едно и също лечение на този проблем. Всички изписват едно и също, а възпалението се връща до месец. Ще споделя с теб последното, което направих и даде добър резултат, разбира се, че не съм приключила с лечението, но поне веднъж си спестих лекарствата. Отчаянието те кара да предприемаш крайни мерки. Та, моята комбинация беше кокосово масло и ЕМ от чаено дърво. Напоява се тампон и се слага във влагалището за 5-7 дни през нощта. Аз лично първо сложих тампон за 1 час и изчаках да видя дали ще имам някаква негативна реакция. На следващия ден задържах тампона по-дълго и чак след това се осмелих да прекарам цяла нощ с него. Сега си слагам глобулки с полезни бактерии за възстановяване на флората, защото след това лечение микробиологията ми показа, че нямам никакви полезни бактерии, а това предразполага към повторна инфекция. Също съм чела, че при БВ, киселинността във влагалището е завишена и затова е препоръчително да се консумират повече алкални храни. В тази връзка обмислям да си поръчам едни корали (морски), които се слагат във водата и я алкализират. Предполагам, че трябва да имам комплексен подход, за да постигна резултат. А при мен наистина е много важно, защото искаме бебе.

Зсравей, по много правилен път си тръгнала. Аз излекувах само с хомеопатия и билки хроничен цистит близо 7 години, с две влизания в болница и накрая станах резистентна към всички АБ. По същия начин оправих гъбите. Пета година вече нямам проблем. Само пустата БВ остана, но с полесни бактерии и естествени масла, мисля че ще се оправим. Много ми се иска хората да престанат да използват лекарства за всичко и да опитат с натурално неща. Много добре ми повлия и тампон, напоен с мед, ама истински. Това е супер за абсолючтно всички инфекции. така излекувах уреаплазма, без нито един антибиотик и лекарство. И ако някой ми каже, че това са глупости, може да си гледа работата Simple Smile Успех на теб и още веднъж - браво за промяната в начина на мислене и подхода, който си започнала.

# 7
  • Мнения: 85
Здравейте ! Имаше ли ефект от лечението ?

quote author=Shanan4e link=topic=1126191.msg39073228#msg39073228 date=1564168145]
Здравей! Аз съм със същия проблем като теб. От малка постоянно възпаления. Ходила съм при страшно много лекари. Традиционната медицина предлага едно и също лечение на този проблем. Всички изписват едно и също, а възпалението се връща до месец. Ще споделя с теб последното, което направих и даде добър резултат, разбира се, че не съм приключила с лечението, но поне веднъж си спестих лекарствата. Отчаянието те кара да предприемаш крайни мерки. Та, моята комбинация беше кокосово масло и ЕМ от чаено дърво. Напоява се тампон и се слага във влагалището за 5-7 дни през нощта. Аз лично първо сложих тампон за 1 час и изчаках да видя дали ще имам някаква негативна реакция. На следващия ден задържах тампона по-дълго и чак след това се осмелих да прекарам цяла нощ с него. Сега си слагам глобулки с полезни бактерии за възстановяване на флората, защото след това лечение микробиологията ми показа, че нямам никакви полезни бактерии, а това предразполага към повторна инфекция. Също съм чела, че при БВ, киселинността във влагалището е завишена и затова е препоръчително да се консумират повече алкални храни. В тази връзка обмислям да си поръчам едни корали (морски), които се слагат във водата и я алкализират. Предполагам, че трябва да имам комплексен подход, за да постигна резултат. А при мен наистина е много важно, защото искаме бебе.
[/quote]

# 8
  • Мнения: 747
Здравейте ! Имаше ли ефект от лечението ?
Здравейте, както всички останали неща, които съм опитвала, имаше само временен ефект. Но пък мога да споделя, че вече си имаме бебе и въпреки че през цялата бременност бях с някакви бактерии на микробиологията, слава на Бога, родих естествено и не е имало проблем с детето. Това ме навежда на мисълта, че явно не е чак толкова зле положението щом не го предадох на бебчето при раждането.

Общи условия

Активация на акаунт