Мами в Италия 13

  • 11 019
  • 275
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 388
Хей, здравейте италиански мами  Simple Smile аз нещо се позагубих напоследък, но имах доста неща за вършене, плюс един 2-седмичен курс, който ми изяде цялото време  Laughing
Виждам, че сте изписали адски много, успях да прочета това-онова и много ми се радвах като ви четях, големи сте сладурки всичките  Heart Eyes
Ахх, да не забравя, честито на новодошлите форумки,  лесна бременност и леко раждане на бременните мами  Wink
На Лени, честито паленце, супер -сладко е Лени! Така ме изкефи като го видях  Sunglasses
Апропозито, преди малко четох една статия, доста описателна за Пловдив и София, плюс цени на нощувки и заведения в "Gente Viaggi", автора си личи, че е бил в Бг, ама за някои неща не е много наясно и  разсмя на няколко  пъти доста яко  Laughing
Честито за победата и от мен!!!!!!!!!!!!!!  Снощи в Милано беше  траффик от коли и хора, нещо невиждано, за мен много вълнуващо.
Разбрах, че на финала и в Бг повечето хора са били  за Италия, брат ми дори бил с италианската си Т-шъртка  Wink
Милена, супер уикенд  Grinning Браво на вас!
Ние другата седмица сме в Лигурия, там ще спим и ще си правим разходки до близките места, а също до Тоскана- Фиренце и други любими мои кътчета  Wink
Цунки и хубава вечер на всички  Hug

# 16
  • Мнения: 5 475
hyli не се притеснявай случват се и такива работи!  Rolling Eyes
 И моя мъж в единственото си едноседмично идване до България на третия ден вдигна температура..наложи се на антибиотик да мине..и не можа да види Пловдив..изгоряха ни билетите.. ooooh!

   няма за какво да се извиняваш...нали затова ни има- кой да се оплаче,друг да се похвали,трети да покритикува... Peace

  bouquet

# 17
  • Мнения: 5 475
Между другото намерих това по повод мача вчера и инцидента със Зидан и Матераци

http://www.gol.bg/article.php?id=5726

  Confused кой знае дали е истина...

а в италианката преса има това

http://canali.libero.it/affaritaliani/sport/zidanecampioneeterrorista1007.html

Фифа е предложила Зидан за най-добър футболист на световното и носител на pallone d'oro .. #Crazy

# 18
  • Мнения: 1 545
Здравейте мами! ЧЕСТИТА ПОБЕДА!!!!!
Сигурно сте гледали по телевизията какво беше тук в Наполи -  #Crazy
Ние гледахме мача в сестрата на Валтер, на нейната тераса, а тя живее съвсем до Пиацца дел Плебишито, чувахме Максискермото там. Тук естествено не може да се гледа подобен финал без да се вика, даже е задължително. Е, не с псувни, разбира се, но здраво напъване на гласни струни падна! А колко фоерверки, не си представяте, не знам дали на Нова година не бяха по-малко!
След края тръгнахме да си ходим, естествено забихме в тълпата! Всеки се кефи максимално и крещи, Бобо му беше много интересно! Той на отиване си размахваше звамето и викаше наред с другите Италия Италия! Та се връщахме половин час, нормално разстонието е по-малко от 5 минути. Сума ти коли, боядисани в цветовете на трикольора, кофчези с надпис Франция, некролози за Франция..... На нашата улица, малко по-долу от нас, бяха облекли един манекен с екип, на гърба му пише Зидан, и го бяха сложили с главата надолу в една тоалетна чиния! Абе, шоу! В най-голямата дандания Бобо заспа сладко-сладко, изобщо не мръдна докато го пренасях до нас и го сложих в леглото. Очаквах от превъзбуда да спи неспокойно, но детето си спа цяла нощ, само на сутринта се събуди с рев - отивам, той милия ми обяснява, че паднал от леглото. После си доспа при нас. Та той спи откак си заминаха нашите в неговата си стая пак, но на нормално легло. Няма преграда, и го заграждах със сгъваемото легълце, на което спеше преди, но то е лекичко и явно го е изместил и се е изтъркулил.
Лени, не ти завиждам! Аз не бих си взела домашно животно и поради всичките тия проблеми около свикването, да не говорим, че си е после чистене след него цял живот..... Ама всеки си преценява и си решава!

# 19
  • Мнения: 714
здравейте и от мен,
аз по време на мача бях на работа  Crossing Arms  #Cussing out, добре че успях онлайн да гледам мача на китайски   Crossing Arms
Мъжът ми дойде пресипнал от викане  ooooh!

Лени, и ние обмисляме варианта да вземем куче  newsm78 (или коте, разбира се .... ).
Щото детето много иска, да ви кажа ей сега се усещам какво значи да планираш и родиш две деца  newsm78 .... с нормална разлика в годините  newsm78
аз докато се обърна, докато се усетя, разведа .... похайманосвам ..... и оженя отново, то детето ми стана на 9,5 години  newsm78. С две думи отрасна си само (ей да в икажа много ми е виновно  Sad ). Една вечер плака, че е все само, успя и мен да ме разциври. Тъй като не планирам да създам братче или сестриче (поне засега), считам, че би било много възпитателно детето да порасне с животинче. То по принцип е много гальовно с животните и страшно се разбира с тях.
В съседния двор взеха малко кученце и аз се чудех къде все ходи мойто дете (казва ми, отивам до едиколата и го няма по един час). Всеки път, когато поглеждам през прозореца да видя къде е, го виждам на оградата да играе с кучето. Кучето порасна, казва се Пако  Wink и  като види Стефчо през оградата, полудява, то е една радост, то е чудо.
Та аз съм раздвоена между коте и куче. Моля, помогнете ми, мами!!
Мисля, ако е куче, да е по принцип таля пиккола, ако е коте, да са две (да играят помежду си ...).
Иска ми се когато прибера детето от БГ (на 30 юли), да го чака изненада вкъщи (коте или куче)  Laughing

# 20
  • Мнения: 2 427
Хей Валка,ти се появи най-накрая.Рядко се виждаш тук.
Вие къде живете  мила,в къща или в апартамент?Котето е определено по-самостоятелно животно.Ако сте в къщи влиза и излиза самò,ходи насам натам и по този начин можеш винаги да отидеш някъде извън къщи без животното да ти е непрескъснато в мислите.Иначе пък кучето ако се научи на ред пази определено по-чисто,а и куче можеш да изведеш и навън и да го чувстваш истински приятел.Нали има една такава сентенция че котка гледал човек който имал нужда да дава любов,а куче този,който има нужда да получава.
Та кучето,имайки се в предвид че работиш, определено ще ти създава по малко работа и грижи от котката,която освен че рови в леттиерата и после скача по дивана,също така се заиграва с различни падащи  чупливи предмети,точи си ноктите по дивана и засипва всичко от където мине с косми,включително и мивката с чинии #Crazy.
Това е за животините,аз обаче бих те посъветвала да се замислите сериозно със твоя мъж за едно братче или сестриче защото не е хубаво да се расте само дете,вярвай ми.Единственно дете съм и винаги ужасно съм страдала че съм сама.А компанията на безбройните котки и песове изобщо не са компенсирали това.Все се мъчех да намеря приятелката която ще държи така на мен както аз на нея и ще прави неща които правя аз за нея,и винаги без успех Cry,и явно съм  искала това защото винаги съм имала нужда да имам брат или сестра,които да чувствам близки.Ако детето ти ти казва че иска силно това не се замисляй два пъти.Разбирам донякъде причините,но работата и другите неща са много по маловажни от това Peace.
Между другото аз съм останала с впечатление че Роси ми е казвала че си в Милано?!Пак разбрала недоразбрала.А и мислех че работиш в Малпенса,ама че работа! Crazy

# 21
  • Мнения: 5 475
Добро утро !  Hug

  Да си кажа и аз моето мнение за животните.Имала съм куче,взехме го когато дъщеря ми беше на 3,5 год.И го гледахме близо 10 год.В началото понеже беше малък,имахме подобно на Лени проблеми с "плач",давах му дори мляко в биберон..първите 6м не ни се размина и някоя беличка-наръфан чехъл или разкъсан вестник...бих казала,че основно е възпитанието- да не ти трепне сърцето да му позволиш нещо...защото веднага запомня и няма връщане назад.
  Смея да твърдя,че след 6м.никакъв проблем повече...напротив само радост ни е носил-като се прибираш у дома-те чака с нетърпение...вярно трябва да го извеждаш навън-но и това си има хубава страна-поне се разхождаш малко,на фона на заседналия живот,който водим по колите.По отношение на дъщеря ми бих казала,че животинчето много й помогна...започна да спи в отделна стая-не се боеше нито от тъмно,нито от това,че е сама...научи се на отговорност-извеждаше го,даваше му да се храни,като беше в началното училище -дори му разказваше уроците си...така,че ефекта е бил само положителен. Peace
  За цапане-откакто се научи да ходи навън-не съм имала проблем,естествено като се връщаше от разходка му миех лапите ...може би единствения съвет,който мога да дам е,че е по-добре късокосместа порода,защото на нашия 2 пъти в годината му се сменяше козината и се налагаше да го подстригваме,за да не падат косми...
  Кумата ми от години гледа куче и котка-вече са 2ра генерация...има един мини пинчер-страхотно животинче е..много жизнено и весело..докато котката е с характер...изобщо не социализира.. Rolling Eyes
  Харесвам и котки,но винаги бих предпочела куче...котката не може да се възпита така,че да не се разхожда по шкафове и маси...ръси много повече косми,а и "работата"си я върши у дома,така,че на нея наистина трябва да се чисти...а и както е казала Влади много се катери и си точи ноктите...на кумата целия диван е раздран,а да не говорим,че от години не слага завеси...

   Thinking Валя,а за детенце не се кахъри аз съм още по-напред с материала-Боряна става на 17 този октомври.  Crossing Arms..Честно казано тя като малка си беше малко егоистка и никога не ме е питала за брат или сестра..а и винаги е имала толкова много ангажименти и интереси,че не е скучала...
  Като се омъжих естествено сме говорили по този повод..но нейните планове са други...и естествено осъзнава,че за нас с Масимо е нормално да се замислим за дете... Peace

  Лек ден на всички!  Hug
    bouquet

 

# 22
  • Мнения: 2 427
Добро утро!
На всички работещи момичета приятен работен ден.  bouquet
На тези които са като мен в къщи,приятен ден и пишете повечко днес. Heart Eyes
Отивам да закускя че ми свири стомаха. Confused
И аз като Джоуи от Френдс да попитам ,някой иска ли сандвич?  chef

# 23
  • Мнения: 6 167


Добро утро на всички , хайде на кафето!




Тази нощ вече Дара е спокойна. Мисля, че й намерихме цаката.
купихме една играчка куче, тази нощ не съм я местила в коридора на тъмно.. в кош..
оставихме тв включен, и лампа в коридора, за да вижда пътя към памперсите

резултата е - спах до 8, проплака само веднъж към 4. слязох, поиграхме 5 мин и тя пак заспа.
освен това никакви следи от истерии ( изпускания извън памперса).

мисля, че решихме проблема, това куче ако това е истина свикна за 3 дни с хигиена и спане.
сааааамо стискайте палци!!! но след като беше самостоятелна една вечер, не виждам защо да не е и следващта. дамиано каза,че 10тте евро за другото куче са най-добре похарчените 10 евро))

аз съм със схваната лява част около врата и ключицата
голяма болка....



# 24
  • Мнения: 7 914
Е-е-, супер, Лени!
Дано това да е била последната нощ със среднощно събуждане! Hug  bouquet

# 25
  • Мнения: 5 475
Лени,разтривай с ракия..да те отпусне,че после още по-зле ще стане!   Rolling Eyes

# 26
  • Мнения: 3 425
Добро утро и от нас;)

С удоволствие взимам кафенце и закуска,че ние не спим спокойно от 2-3 нощи!Сигурно ни тръгват и горните зъби  #Crazy
Лени,Браво на Дара:)Дано все така продължи и си свикне вкъщи:)
Вале,аз съм за котка...не трябва все да мислиш как и кога ще я извеждаш,имайки впредвид каква ти е работата!Общо взето и сина ти да не я изведе, животинчето няма да страда(щот децата бързо им омръзва постоянния ангажимент)WinkА и по-лесно се оставя на приятел за седмица например;)Ако е дългокосместта приготви се за косми навсякъде!
Сонита,веднага да се поправиш и да не зачезваш така!

Лек ден   bouquet

# 27
  
Добро утро !  Иска да попитам как мога да си направя регистразия във Водофон Ит.
Не разбирам добре итал. Трябва ли да имам итал.номер на водофон. Опитах но неуспях
имам номер на 3d и от миналата година не съм го използвала . Въобще много съм боса
 в тези неща.Помагаите.....
 newsm78 newsm78 newsm78

# 28
  • Мнения: 5 475
Трябва да имаш номер на Водафон,за да се регистрираш...искаш смс ли да пращаш? Ако приятелв ти има Водафон може той да се регистрира и ти да влизаш в профила му и да му пишеш.

# 29
  • Мнения: 5 475
Сонче ,благородно завиждам за Тоскана!  Hug

И внимавай да не направиш някоя беля.. Wink

Общи условия

Активация на акаунт