Мами в Италия 13

  • 11 057
  • 275
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 764
Ха здрасти,
та зна4и ние със сестри4ето изглежда 2 майки са ни раждали.Аз с баткото се мазах след 5ия мес.от бременността с някъкав измислен крем с еластин и колаген-половин кило ама към 5лв.бе6е та затова казвам измислен.Мазах корем и гърди и където мазах нямам стрии,излязоха малко по фланговете ама не му бера кахъра.Сега с бебка мазах пак след 5ия и то с най обикновено тоалетно мляко за тяло и нови не се появиха.Така 4е вси4ко е до кожа,а сестра ми определено е с по фина от мен.Което бе6е добре когато няма6е акне на младини,ама сега е зле заради де4ковците.Аз пък до ден дне6ен страдам от появява6ти се пъпковци,4е ми е дебела и доста омазнява6та се кожата,демек всяко зло за добро.Дет се вика хората на моята възраст ве4е за бръ4ки се мажат,аз о6те кремове за тийн мажа,ама съдба.А за годините-аз съм на 33,а мъжо на 37-разлика 4год.
Исках да ви питам как се оправяте тука с хляба?В смисъл 4е му е много твърда кората а и вътре 4есто на големи дупки.На6ия бял хляб има праха му да ди6ат.Хи4 не става свястна филийка да си намаже6.Има тука едни хлеб4ета-ал латте,и едни други пане арабо които по стават.Казала съм им тука 4е ако този хляб техния го продават по на6енско така и 6те си остане непродаден.Аз проблема го ре6их като си купихме ма6ина за хляб.Прави го в об6ти линии като на6ия,много е вкусен и икономи4ен излиза и много рецепти има в книжката за хлябове,сладки и теста.Сега купувам само ако съм се замаила не6то и не съм си направила сама./ма6ината де Embarassed/
Втория въпрос ми е следния-забелязали ли сте как тука масово се продават и се носят всякакви поли,блузи и 4ехли4ки обсипани с пайети камъ4ета и изоб6то лъ6тя6ти истории.Тука се изтрепват да ходят с такива.Гледа6 уж добре обле4ена госпожа,а в краката с 4ехли4ки прелива6ти от пайети във вси4ки цветове.Ами то в БГ само циганките ходеха с такива,освен ако и там не е до6ла нова мода,ама сестри4ето уж дизайнер се пада,а не ме е светнала по въпроса.Във всеки слу4ай само циганките пристигаха в родилния дом с такива.
3то и последно,забелязали ли сте о6те 4е масово вместо 4анти тук използват книжни торби.Пазарили някога от Армани,Гу4и,Мах Мара и даже Овиессе,после 5години все с тази книжна торби4ка ходят по улиците.Умират си марки да носят,от това 6те да е.Като девойките с половината бикини вън от полите.Абе аз ли не съм наред или наистина е толкова грозно newsm78
Хайде стига толкова,4е аз не пи6а не пи6а,ама като захвана...И вие толкоз не пи6ете 4е с моята пълзя6та госпожица едва из4итам,което пи6ете Rolling Eyes

# 211
  • Мнения: 1 100
Пу съм първа тази сутрин Wink

Добро утро дами  bouquet 4акам ви скоро на кафенце (аз предлагам само дек Laughing)

Разсънете се и идвайте да бъбрим.

По въпроса на Италина за тукаШния хляб: незнам дали съм единствената, но на мен този тук ми харесва пове4е от бг хляба. Аз от години не купувах в БЪлгария наШия си хляб ( все си вземах разни "бонус", "тонус", пълнозърнести и т.н. НаШият хляб го оставят малко да втасва и е винаги много тестен и тежък, та никога не съм била фен.
За това пък итал. ми харесва много с дебела кора, а вътре на дупки, по "милостив" е към линията Embarassed На наШите съЩо много им харесва, като идват. Само страдам, 4е нямат много хубав 4ерен хляб, но бива (най страхотният 4ерен хляб, според мен правят в Русия).
Та так по хлебния въпрос...
Хайде, идвайте Hug

# 212
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Пу втора  Wink
Дениска аз изпих ве4е едно 4ай4е ама май имам нужда и от кафе,4е ина4е събуждане няма  smile3507
И на мен много ми харесва тукаШния хляб,този от грано дуро,кори4ката е божествена  Blush НаШите съЩо с кеф го хапват като са тук. Майка ми като идва миналата година за 3 месеца добре се хранеШе пък като се върна в Бг и вси4ки и правеха комплименти колко добре изглежда и как е отслабнала. Може би ,заЩото бая ти4аШе след вну4ка си. Grinning Сега оба4е се оплаква,4е бая е напълняла и мъжа ми се майтапи,4е трябва пак да ни я пратят тук лЮбимата му тъЩа Hug за да се погрижим за линията и.  Wink
А пък моя милост преди няколко дни сънува български заводски хляб " Добруджа"  Embarassed Rolling Eyes

Хайде лек и свежарски ден на вси4ки мацки   bouquet Grinning

# 213
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
.
Това за качването на килограми през бременността, стрии и прочие според мен е заложено генетично. Никак не вярвам на кремове и тем подобни козметични средства. Аз имах щастието да не наддам много, само 12-тина кила, и то без да съм се ограничавала, но и без да съм се отпускала да ям като невидяла. И стрии не съм имала, ама не съм се мазала с абсолютно нищо. Навремето сестра ми качи 30 кила през бременността си, и после ги свали за няколко месеца без проблеми.
Прави сте, че когато човек няма на кого да разчита, се организира и се справя с всичко. Но в същото време натоварвайки се с много задачи не печели нито овации, нито повече уважение. Само се скапва от умора. Та аз съм за помощта, когато ти се предлага. Определено би ми било много по-трудно без майка ми, когато раждах и първите месеци. А и аз всъщност никога не стпрях да работя, нещо, което не бих могла да правя без нея. Всъщност тя ми вършеше основно домакинската работа, понякога приспиваше Бобо, и го гледаше, когато ми се налагаше да излизам, което е било за макс. 3 часа. После от 4-тия до 9-тия му месец си бяхме сами в къщи, тогава работех само в нас, и се гледахме без проблеми. Пак дойдоха нашите за 3 месеца, през които Бобо проходи, и пак майка ми ми беше от незаменима помощ. От тогава до сега идваха през 3 месеца за по 3. Освен, че Борис свикна с тях и проговори, основно на български, аз нямах грижи за къщната работа, имахме си компания, и можехме спокойно да излизаме сами вечер понякога. Мисля, че за Борис беше по-добре да прекара този период с тях, отколкото на детска градина. Сега от една седмица сме сами, организирали сме се без проблеми, но се чувствам много по-изморена и нервирана. Просто много за задачите за справяне. Определено оценявам помощта, която имах.


аз съгласен, мноого съгласен Wink
аз ка4их 12/13кг с първата, ама незнам къде са били като комШиите ми даже не разбраха 4е съм бременна и се ококориха като видяха панделката на вратата. А от болницата излязох на килограмите отпреди да забременея Shocked . С втората ка4их пове4е (едно 15_ина мисля Embarassed, Щот накрая се отказах и да се тегля) и 3/4 дена след раждането имах и корем Shocked.Оба4е кг бяха 4 в излиШък и си го носих докато не спрях да кърмя. Апропо, аз съм от тези дето ка4ват докато кърмят #Crazy... и то по4ти толкова, колкото по време на бременността Tired. Никакви мазила не съм използвала, освен бадемово олио кога съм се сетила. Е, стрии по корема има, ама к'во да се прави, с 2 деца, без ограни4ения в храненето и без особени грижи и без спорт... на 37години, се 4увствам добре... особено обле4ена...  Twisted Evil
е, 1 болежка имам  Embarassed Embarassed, тя лесно се оправя с хирургия, ама аз пък хи4 не мога да се реШа на това Sick

за справянето с вси4ки зада4и... дааа, медал не дават, само ти се ка4ват на главата. Само 4е в на4алото ни гони ентусиазъм да се (си?) доказваме колко сме оправни... После е късно да се променят неЩата и се плаЩа с интересите : постоянна умора, нервност и к'во ли не оЩе...

# 214
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Все пак за килцата и стриите надеждата 'умира' последна,а и за кърменето де...аз се успокоявам,че поне не качвам килца(че имало и такива случаи  Crazy )...аз също не съм се мазала...1 олио на Икаров го подметах нагоре надолу,а 2то не го и започнах и се нацепих малко на хълбоците...така Дани и Деси са прави!

Аз ги погледнах тез къщи и се коплексирах!Сама ли съм?
И псоле някой ще ми разправя чужбината,та чужбината....я глей в Бг-то кво правят!  Flutter
Лени аморе, ти готвиш ли в таз прекрасно изчистена кухня?!И аз моята я мия след всяко готвене,обаче твоятя ме порази!То май аз съм разхвърляна,щот като видя всички снимки в оная тема  #Crazy Депресирам се  Rolling Eyes

Айде лека вечер засега  #Crazy 

хи4 даже, и аз се депресирах бая, пълна неуда4ница се по4уствах Sick
Моят въпрос е как става тоя номер? newsm78
Щото с 2 бг заплати просто неЩо ми се губи #Crazy

# 215
  • Мнения: 2 804
Добро утро !

Тази нощ съм ставала само 2 пъти от към 1 съм си легнала та до 8:30 много хубаво ,явно съм стресирана и от това не ми идва много сън.

По въпросчето за хляба и аз не го харесвам много , затова сега купувам предимно франзели и чабата или не яде ме хляб .
Днес е най-под годящият ден за спеза но няма какво да пазарувам всичко необходимо съм си напазарувала , а и в автобус днес със количката е почти невъзможно да се качи човек толкова е блъсканица все едно от утре ще бъдат затворени всички магазини .
Самира си играе със сестричето и току и викне ма сей импацита щото беба си яде пръстите , а тя знае че това не е добре .

# 216
  • Мнения: 1 049
хи4 даже, и аз се депресирах бая, пълна неуда4ница се по4уствах Sick
Моят въпрос е как става тоя номер? newsm78
Щото с 2 бг заплати просто неЩо ми се губи #Crazy
пишете ме и мен в отбора  ooooh! откак съм тука работя като луда и такива неща не мога да си позволя  Cry
да си повторя питанката от снощи момичета  на италянските паспорти слагате ли  боло  всяка година   днес ходих да питам и ми викат 41 евро за боло ами  чесно не ми се дават 82 евро за нещо, което в Сърбия и България никой не гледа 
лек ден

Последна редакция: пт, 14 юли 2006, 10:43 от Zai4enze

# 217
  • Мнения: 3 425
Буонди и от нас!

Ниенте колационе оджи  Tired

Айде у нас тогава:




Италина, за хляба...аз намерих вида,който ми допада...даже има един с вкуса на заводския врачански хляб от децките ми години при баба и дядо  Mr. Green
За чехлите и паетките...ми и в Бг пролетта иамше доста,тъй като били модерни това лято...друг е въпроса кой ще си ги обуе и облече...аз лично като не ми харесва нещо дори много на мода да е не си го купувам!
На торбичките не съм обръщала внимание!

Айде лек ден засега   bouquet


Последна редакция: пт, 14 юли 2006, 10:45 от Kaлa(Bella13)

# 218
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
хи4 даже, и аз се депресирах бая, пълна неуда4ница се по4уствах Sick
Моят въпрос е как става тоя номер? newsm78
Щото с 2 бг заплати просто неЩо ми се губи #Crazy
пишете ме и мен в отбора  ooooh! откак съм работя като луда и такива неща не мога да си позволя  Cry
да си повторя питанката от снощи момичета  на италянските паспорти слагате ли  боло  всяка година   днес ходих да питам и ми викат 41 евро за боло ами  чесно не ми се дават 82 евро за нещо, което в Сърбия и България никой не гледа 
лек дег

ако Ще си ходиШ в Бг няма нужда. Оттук излизаШ с карта д'идентита', а в  Бг влизаШ с Бг си паспорт.

# 219
  • Мнения: 1 049
аз смятам за мен така да направя а за мъжо да взема боло и така   bouquet

# 220
  • Мнения: 191
момичета да ви питам на италянските паспорти слагатели  боло  всяка година  newsm78 днес ходих да питам и ми викат 41 евро за боло ами  чесно не ми се дават 82 евро за нещо, което в Сърбия и България никой не гледа  #2gunfire
лека вечер   bouquet
Зай4е, паспортите дали имат марка ги проверяват на тукашния паспортен контрол.  По принцип трябва да им ударят един пе4ат, и след това има валидност една година.  Така 4е, ако на излизане от Италия не ви проверяват, може и да не слагате марки.  То може и да зависи на кого попаднеш, но миналата година ние сме минавали два пъти през Фиуми4ино, и не са слагали пе4ат върху марката.

За протокола, нашата разлика е 5 месеца.
П.С. Който иска да види аз как изглеждам  ->  на ли4ни (и аз като Лейди   Laughing  )

# 221
  • Мнения: 2 804
Кала , браво за закусчицата аз като най-застреляна не мога да си кача в аватара 1 снимка пък камо ли такава закусчица !
Зайче , за боло не зная ние сме без паспорти на децата по-точно самира е вписана в паспорта на съпруга ми и в двете ни пермеси ги има та не зная нищо по въпроса !
За чехли и аз нося , но моите са като сандали , по лъскави не си падам , а за торбички хартиени наистина има такива хора дето ги употребяват даже и комшийката отсреща че даже онзи ден ги беше и проснала на простора ... .

# 222
  • Мнения: 3 425
Това го копвам от предишното мнение,че вие сте се разписали таз сутрин:

ПП Зайче, за марката забравих да ти кажа...ми те не гледат,но на излизане италианските власти могат да ти направят забележка и да те пратят да си купиш!На нас така ни се случи...Някой се беше ослушвал 2 години и случайно в Милано(това за нас беше прекачване) митничарите спираха и питаха колко пари носим и му видяха паспорта и го пратиха отвън да чака 1 час,докато отворят табакерията...не знам ако нямахме време до полета или пък нямаше табакерия какво щеше да се случи!

# 223
  • Мнения: 2 427
Добро утро!!!
Деси,Денис-че,добре че си сложила кафето.Лелэе днес една се събудих,бях толкова изморена снощи.Ходихме в свекърва ми на пица,ние и още едни приятели на Фло,които си тръгват към америка в неделя.Пицата беше вкусна ,но пък за метка на това комарите присто ни съсипаха.Какво става тук тази година не знам...страшно чудо!!!Миналата година взе навън стояхме и мернахме само два-три,тази година са на рояци около теб.Май други години са минавали да пръскат с нещо а тази година никой не е пръскал против комари.че имаме и ориз наблизо...На всичкото отгоре Фло тъкмо си обръсна главата,досега беше с коса и две оси го ожилиха по кратунката,ужасссс...
За стриите дано да е така както казахте защото аз измазах вече два крема по 47 евро и нямам никакво намерение да купувам трети.Почнах да се клепам с един лосион за тяло на Дав,пък дано не се нацепя.Иначе много ми се плува,но не мога с тази болезнена пубалджиа.
За хляба аз купувам предимно франзела.Не че не ми харесва хляба на дупките,с разни пастети и прочэ не е лош ама за топкане на сошче не става...много ми е един такъв плосък и малко сос поема.
Снощи като се върнах в нас просто се изплаших,така ми беше отекло всичко че бях страшна за гледанэдвам съм си събула обувките,големи болки докато ги махна.Защо такааааааааа  Cry

# 224
  • Мнения: 2 427
Защо не мога да разбера за кои български къщи става въпрос че са толкова прекрасни не мога да разбера,кажете къде ги гледате че и аз да отида да видия за какво става въпрос,нали съм Мара-подробната ,да не се мина да пропусна нещо! Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт