Бързи здравословни въпроси и отговори – 22

  • 24 480
  • 740
  •   2
Отговори
# 480
  • Мнения: 1 381
Здравейте. От месец вече ме боли гърлото.. т.е 2 3 дни ме боли, 2 3 дни не.. смуках какво ли не, правя гаргара със сода, сол и т.н.. сутринта изкарах храчка.. вече не знам как да го лекувам и какво става. Нито е зачервено, нито подуто.. кажете някое ефикасно лекарство или домашен лек, или какви изследвания да си правя, къде да ходя?

# 481
  • Мнения: 13 547
Опитай гранофурин. А на лекар ходи ли? УНГ.

# 482
  • Мнения: 1 381
Опитай гранофурин. А на лекар ходи ли? УНГ.
Не, не съм ходила.. живея в София, ако знаете някой добър ще съм благодарна да споделите.  Благодаря!

# 483
  • София
  • Мнения: 11 489
Здравейте, не знам дали въпросът ми е за тази тема, но не открих такава за деца. Та, става дума за дъщеря ми, на 3 години и 10 месеца. Проблемът е, че уринира много рядко - 2 до 3 пъти в денонощие.
Този проблем е отдавна, установих го още при махането на памперса преди повече от година, но е на периоди. Има дни и седмици, в които ходи по-често, да речем през 4-5 часа, но пак не надвишава 4 пъти за 24 часа. Има обаче дни, в които ходи едва два пъти за денонощие.
Странно е, че сутрин след ставане от сън не ѝ се ходи, въпреки че е спала 11-12 часа. През повечето време е на детска градина и не мога да следя колко често ходи, няколко пъти съм ги питала и ми казват, че е ОК.
Когато е вкъщи обаче е стигала и до 8-9 часа без да пишка! Примерно отива сутринта към 9 часа и след това чак вечерта - 17-18 часа и това е.
Говорих с педиатърката преди време и тя твърди, че не приемала достатъчно течности. Нямало как да стиска толкова време нарочно, когато пикочния мехур се препълнел щяла да се напикае. Щом нямала отоци значи не задържала течности, т.е. просто трябвало да пие повече вода.
Сега, от 2 седмици е вкъщи ваканция и имам възможност да видя по цял ден колко ходи и много ме притеснява. Днес например ходи само два пъти, последно в 15:30 часа и сега си легна без да пишка. Ще ходим на уролог със сигурност, но исках да попитам и тук все пак дали на някой му се е случвало и имате ли идея на какво може да се дължи?
А колко вода пие детето?

# 484
  • София
  • Мнения: 5 198
Моля за препоръки за много много добре ( ортопед ) травматолог в гр София  .

Последна редакция: пн, 26 авг 2019, 23:04 от Wind_

# 485
  • Мнения: 123
Здравейте! Някоя от вас имала ли е напрежение и болка в гърдите след края на менструацията? Моята приключи преди 3 дни,но имам
необичайна чувствителност и лека болка. Никога не ми се е случвало,по принцип ме болят доста само преди цикъл.Днес бях на гинеколог, каза,че нямало проблем, няма вероятност скоро пак да ми дойде,не съм и в овулация все още. Възможно ли е да се дължи на противозачатъчните хапчета,които пих през юни,само една опаковка? Благодаря ви!

# 486
  • Мнения: 1 859
miamim, не пие много - може би 400-500 мл. на денонощие макс. И аз си мисля, че е от това, че не пие много течности, но не знам възможно ли е чак толкова да не ѝ се ходи. Днес пуснахме урина и е чиста, утре сме на лекар.

# 487
  • Мнения: 54 444
Това е много малко. Как живее това дете без вода?

# 488
  • Мнения: X
Прекалено е малко това количество вода. На тази възраст, децата ми пиеха толкова до обяд само. Като се прибави плодовия сок, млякото.... Отиваха към два литра на ден минимум. Давайте течности повече, ще се увреди детето от непиене.

# 489
  • Мнения: 1 859
Това е много малко. Как живее това дете без вода?

Не знам. Не обича вода от малка. Пропи на 1 год. и 4 мес. до тогава не близваше вода и караше на мляко. И сега по толкова пие, ако не ѝ напомням даже по-малко...пие някой друг сок от време на време, но в такъв случай е за сметка на водата. Хем е жега и постоянно е потна т.е. губи течности.

# 490
  • Мнения: 54 444
Прекалено е малко това количество вода. На тази възраст, децата ми пиеха толкова до обяд само. Като се прибави плодовия сок, млякото.... Отиваха към два литра на ден минимум. Давайте течности повече, ще се увреди детето от непиене.

Подкрепям Тони.
На тази възраст децата са като жабки, само се наливат.
Учудвам се, че не търси вода.
Да не сте го гледали като бебе без вода? Така и не я разбрах тази мода.

# 491
  • Мнения: 1 859
Не съм я гледала без вода умишлено, предлагах от самото начало и чиста вода и чай за колики, не искаше, само като усетеше, че не е мляко, плюеше. Тогава пълнеше памперсите, но пиеше много мляко, може би затова не е имала необходимост от вода.
По-късно пропи първо разредени сокове и чак след това чиста вода. Не знам как не оажднява и защо не търси вода. Шишето е винаги на видно място, нося като излизаме, напомням, аз самата пия, ноо това е. Дали на това се дължи рядкото уриниране?

# 492
  • Мнения: 54 444
Естествено. Тя за да отделя, трябва да приема. Иначе няма как. Минимум литър на ден е нужно. Особено през лятото.
Ще ѝ се увредят бъбреците на сухо.

# 493
  • Мнения: 10 264
Моя е отглеждан без вода до едната година, защото такива бяха инструкциите от болницата. Обаче после се наливаше за щяло и нещяло. Не знам до колко е бил и жаден въобще, но на по-късен етап пък се правеше на хитро и като не искаше да яде, се наливаше като обезумяло Simple Smile.

# 494
  • Мнения: 1 412
Здравейте! Някоя от вас имала ли е напрежение и болка в гърдите след края на менструацията? Моята приключи преди 3 дни,но имам
необичайна чувствителност и лека болка. Никога не ми се е случвало,по принцип ме болят доста само преди цикъл.Днес бях на гинеколог, каза,че нямало проблем, няма вероятност скоро пак да ми дойде,не съм и в овулация все още. Възможно ли е да се дължи на противозачатъчните хапчета,които пих през юни,само една опаковка? Благодаря ви!                                                  
Имах доста често такова напрежение и доста болки при това, но ми и идваше по-рано. Ходила съм на АГ, но нищо не се виждаше, наскоро пак бях и се оказа киста на яйчника. Явно и преди съм имала, но се е пукала с менструацията. При теб може да е инцидентно или от хапчетата.

Последна редакция: пн, 26 авг 2019, 23:52 от Barbed

Общи условия

Активация на акаунт