Бързи здравословни въпроси и отговори – 22

  • 24 852
  • 740
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 39 754
А лекарят какво друго каза, освен че е нормално. На какво може да се дължи, пита ли го?

# 511
  • Мнения: 135
Няма отговор  казва ,че няма нещо което да го притеснява.  Мен обяче ме тревожи и за това ще потърся второ мнение .Щит.жлеза  и хормонални изследвания ме накара да направя ,в норма са .

# 512
  • Мнения: 10 354
А полови хормони пускала ли си да видиш, да не би да се в пременопауза или менопауза? За мен е изненадващо колко е паднала възрастовата граница. Така както ти е кратък цикъла, нищо чудно и пак да удебелее тая лигавица....Може да са ти ниски нивата на прогестерона, от там да няма достатъчно да я излющи или кой знае какви процеси още протичат. Трябва доктор да каже, може би ендокринолог. Тия хормони на 3 ден ли ги пуска или са просто пуснати да се пусне нещо? Нещо не е наред. А може и да се на прага на другата възраст вече.

# 513
  • Мнения: 135
Едното от изследванията си правих на 2 ден от цикъла ,другите бяха в норма също .Ще ги потърся по късно и ще ги кача  Sad 

# 514
  • Мнения: 10 354
Хормоните и ултразвук могат да покажат дали овулирате още. Ако не овулирате, няма прогестерон и лигавицата не се хвърля, излющва. Така лигавицата може да продължи да расте в отговор на естрогена.

А иначе те хормоните може да са в норма, но на долна граница или горна. Но трябва ендокринолог да ги види и прецени предпоставка ли са за подобен проблем.

Аз съмна 44, и моя прогестерон е в норма, но на половина на референтните стойности, което значи че е нисък. Все още нямам проблеми и на сама глава ползвам разни добавки.

# 515
  • Мнения: 371
Здравейте,цикъла ми вече два пъти подред идва на 20-21 ден. Попринцип винаги ми е бил между 32-34 ден,доста пъти и със закъснения. Има ли повод за тревога?

# 516
  • Мнения: 10 354
Как можем да кажем от тук? ВЪрви на доктор да види наред ли е всичко - ултразвук, хормони полови и щитовидни...Така е трудно да ти се даде съвет. Виж предните постове пак за нещо подбно си говорим. Ако си на 20 може и да е нормално, ако си на 45 пак може да е нормално....Зависи от много неща.

# 517
  • Мнения: 371
Докторката ми казва да изчакаме да видим и следващия как ще е. На 21 съм,просто е необичайно за мен,с хормони и щитовидна жлеза съм почти убедена,че нямам проблеми,наскоро правихме изследвания.

# 518
  • Мнения: 10 354
Ами изчакай и виж какво ще прецени докторката. Може и да е случайност.

# 519
  • Мнения: 486
Здравейте. Дъщеря ми, 22 годишна, се е събудила с болки в дясното ухо, като от 3- 4 дена казваше, че я боли гърло, носа и се запушваше, покашляше, температура не е имала. Пръскала е само тантум верде и е пила вит С. Обадила  се е на джипито и и казала да почва Азакс, капки за уши Гентазон и нурофен експес. Ходих да ги купя и започна антибиотика, като се надява да се оправи до петък, че отива на море. Затоплих и кърпа с морска сол, по- добре е от нурофена, но пак казва, че ухото сякаш е пълно с течност и цялата глава сякаш е заглъхнала. Нещо друго изпитано за болки в уши, трябва да и мине до петък, не ми се ще да тръгва болна.
Едното ми момче като по малък винаги  когато се разболееше страдаше от уши.Намерхме му цаката на този проблем и това се оказа в пъти по ефикасно от АБ.
Има една билка алпийска роза или дебелец. Баба ми я наричаше бабин квас.В нета е посочено и това и име. Саксийно цвете,вид алое е също.  От нея се накапва в ухото.
От хомеопата- Беладона и Калиум Муриатикум 9. И топлата струя на сешоара. Ако ви кажа,че с това се лекува силна болка в ухото за един ,два дена е много.

# 520
  • Мнения: 1 412
И аз съм на мнението на rosi cat за Дебелец или Дебела Мара и така го наричат.  Може да звучи странно, но съм чувала и за урина.

# 521
  • Пловдив
  • Мнения: 5 157
Аз отново ще кажа, че е значително по-добре да се отиде на УНГ, вместо да се тъпчат глупости по ушите, но всеки си знае...

# 522
  • Мнения: 10 354
Така е, дано хората които четат тук не взимат всичко написано за чиста  монета. Понякога подобни дивотии могат да доведат до усложнения, да не говорим до изход застрашаващ живота.

# 523
  • Мнения: 54 998
Аз само като ѝ видя ника, знам какво да очаквам. Crazy

# 524
  • Мнения: 10 354
И аз така. Прескачам глупости от тоя род, но понякога идват хора в безизходица и се хващат като удавник за сламка. На мен ми е любимото да налага с вестник уголемени лимфни възли с нам си кво. Дано никой не се е възползвал от тоя простотия. Верно, че не всички подути лимфни възли са опасни, но само с гледане не може да се прецени какви процеси протичат в тялото. Понякога са и канцерогенни!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Общи условия

Активация на акаунт