Шестокласници 2019/2020

  • 38 274
  • 759
  •   1
Отговори
# 450
  • Варна
  • Мнения: 2 327
Добро утро Simple Smile Сърдечно благодаря за поздравите послучай празника на моята луничка! Симантро, да ви е здрава и щастлива рожденичката! Беше хубав ден, изпълнен с емоции. Купонът ще е в неделя на басейн, дано и тогава се забавляват с приятелките (момчетата отново са изключени от списъка с поканени...).
Виждам, че си говорите за пробни изпити - при нас не съм чувала някоя школа да организира такива, но да си призная и не съм търсила, а може би е време. Тя принципно оказва съпротива за всичко, на което ще получи оценка, та не знам дали ще успея да я убедя, но поне ще опитам. Засега ми стига, че се съгласи да иде на олимпиадата (макар да не е решила нито една задача извън домашните в училище).
За РС и при нас мисля е като при МианаНиа - редки и общи, главно за събиране на пари и подписване на формуляри. Приемните часове на учителите са в неудобно време, но ако човек наистина трябва да говори с някой учител - има начин.
За коледен подарък девойката иска фотоапарат, така че там поне ще е по-лесно тази година. За пръв път директно си каза какво иска, вместо да "пише писма до дядо Коледа".

# 451
  • Мнения: 203
Здравейте,
бих искала да се включа и аз в темата, с девойка на 12 Simple Smile, навлизаща в пубертета с всички екстри, които можете да си представите. Ходи на уроци по математика, на които по-скоро спи, отколкото учи нещо, не чете, няма желание изобщо да учи, седи основно на телефона, снимайки се в Tik Tok и носи различни чорапи. Добро дете беше преди пролетта, ма хормоните страшна работа били:). Все пак според мен има надежда и този период да отмине. Ще следя дискусията, защото стреса в 7-ми клас тепърва предстои.

# 452
  • Мнения: 2 986
Добре дошла, Боби Ко. Все едно моята щерка описваш, но без снимките и различните чорапи. Тя все боса ходи / из вкъщи, все й било топло/. Иначе същия тийн и ми къса нервите.
Голям проблем се оказва при нас географията, хич не й се учи, не й е интересно, нямало логика, само зубрене на факти, тя не го можела. Никакъв интерес, не знам как да я стимулирам.

# 453
  • Перник
  • Мнения: 4 863
Нашите са с нова учителка по география тази година. Миналата беше мъж , много готин също, но Калоян определено повече си харесва госпожата, а покрай нея и предмета Simple Smile

# 454
  • Мнения: 174
И моята щерка е същата, плюс ноктопластики, гел лакове, прически и други всякакви моди! За пореден път днес отново аз й реших задачите по математика,  пробвах уж да й ги обясня, че все нещо не разбрала, но отново ударих на камък. Ами през това време от около 15 минути, телефонът й звъня 5 пъти, получи 20 съобщения и по разсеяният й поглед, насочен единствено и само към мобилното устройство, разбрах, че преча и я оставих да си чати. От друга страна се замислям за натоварването, което имат в училище, тестове, класни и т.н, а все пак са си още деца!

# 455
  • Мнения: 13 800
Ние продължаваме с класните работи. Миналият петък по история, днес по литература, петък по география, другата седмица по математика и история.

# 456
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 043
трудно наваксва след операцията. Sad по БЕЛ, с другото няма проблеми.
всеки ден тест - утре олимпиада по математика...

# 457
  • София
  • Мнения: 4 899
И на двете олимпиади - БЕЛ и математика - ще ходи младежът за първи път.
След колко време излизат резултати? И къде се обявяват?

За пореден път днес отново аз й реших задачите по математика,  пробвах уж да й ги обясня, че все нещо не разбрала, но отново ударих на камък. Ами през това време от около 15 минути, телефонът й звъня 5 пъти, получи 20 съобщения и по разсеяният й поглед, насочен единствено и само към мобилното устройство, разбрах, че преча и я оставих да си чати.

Понеже ми стана любопитно и ми се иска да попитам - пробвали ли сте да й вземете телефона и да я оставите да се потруди сама върху задачите, като си прочете урока преди това?

# 458
  • София
  • Мнения: 8 280
И моята щерка е същата, плюс ноктопластики, гел лакове, прически и други всякакви моди! За пореден път днес отново аз й реших задачите по математика,  пробвах уж да й ги обясня, че все нещо не разбрала, но отново ударих на камък. Ами през това време от около 15 минути, телефонът й звъня 5 пъти, получи 20 съобщения и по разсеяният й поглед, насочен единствено и само към мобилното устройство, разбрах, че преча и я оставих да си чати. От друга страна се замислям за натоварването, което имат в училище, тестове, класни и т.н, а все пак са си още деца!
Това за 6класничка ли?

Ако отговорът е да, съвсем съм консерва...
Прическа може да получи 1-2 в годината, за някой празник, маскарад.
Гел лак - категорично Не, аз за себе си го избягвам, какво остана за нея. Лак, може но не в учебно време, ако ще да е и прозрачен.
Задачи на никого не решавам! Може да покажа как, дори да е цялата, но след това ще бъде предрешена, като ще има и допълнителни от вида за упражнение.
Телефонът още след първото разсейване ще бъде изключен, не звукът, за тотално... И мрънкане няма да има (явно), защото знаят какво е продължението - забрана на домашната мрежа, забрана на мобилните данни през оператор, "нокиа с фенерче"

# 459
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 043
Скрит текст:
И моята щерка е същата, плюс
ноктопластики, гел лакове, прически и други всякакви моди!
Скрит текст:
За пореден път днес отново аз й реших задачите по математика,  пробвах уж да й ги обясня, че все нещо не разбрала, но отново ударих на камък. Ами през това време от около 15 минути, телефонът й звъня 5 пъти, получи 20 съобщения и по разсеяният й поглед, насочен единствено и само към мобилното устройство, разбрах, че преча и я оставих да си чати.
От друга страна се замислям за натоварването, което имат в училище, тестове, класни и т.н, а все пак са си още деца!

аз бих се замислила повече за първия ред Wink
вярно, че нашето е момче, но имам и момиче...

# 460
  • София
  • Мнения: 389
Ние продължаваме с класните работи. Миналият петък по история, днес по литература, петък по география, другата седмица по математика и история.


Това за 6ти клас ли? Аз дори незнаех, че ще имат класно и по тези предмети, мислех, че е само по Бел и Мат.

# 461
  • Варна
  • Мнения: 2 327
Уж се броя към либералните майки, но и аз не позволявам гел лак и някакви прически, изискващи третиране на косата. Не че не боядисахме краищата в лилаво, не че не ходи на маникюр преди френското ни пътешествие в началото на септември... Но от както е започнала училище си знае, че фокусът й е в ученето. Виси на телефона умерено сякаш... Някакви клипчета от снимки сега е модерно да правят, клюкарстват си, нормалните неща за възрастта. Но аз да й обяснявам, а тя да си позволи да си чете съобщенията - тая няма да стане! За такива неща паля на четвърт и вдигам две октави, а тя никак не обича тези ми изблици и се старае да ги избягва.
На олимпиадата само по математика я придумах да иде, дано успея и някоя задача да й тикна да реши. Наистина е натоварена - в два от дните излиза преди 7 и се прибира след 18ч. Домашни се пишат преди тренировка (15-20 минутки) или след испански (пак за толкова) в моя офис или в този на баща й. Уроци чете в автобуса. Сърце не ми дава да я товаря допълнително. Хубавото е, че му се вижда краят, ваканцията иде! Дръжте се, момичета Simple Smile

# 462
  • Мнения: 13 800
Ние продължаваме с класните работи. Миналият петък по история, днес по литература, петък по география, другата седмица по математика и история.


Това за 6ти клас ли? Аз дори незнаех, че ще имат класно и по тези предмети, мислех, че е само по Бел и Мат.

И аз ама на. По история ги разходила по материала, плюс характеристика на една историческа личност от тези за които бяха писали през годината (Карл
Велики, кан Крум,  Омуртаг и четвъртия не помня). По география ще е на цяла Южна Америка. По ЧП на целия дял (физика) плюс задача.

# 463
  • Мнения: 19 296
При нас минаха директорските контролни, а класните ще са след ваканцията сигурно.
Мина и Коледният благотворителен базар. Големи емоции всяка година покрай базара. Много обича да майстори разни неща. Миналата година класът беше събрал най-много пари, тази година на второ място в училище.
Сега следват  контролните по разказвателните.
Днес по история. Казала, че няма да дава тестове, а само въпроси за описване, различни за всички класове. На предното контролно нямаше нито една шестица, затова пък беше писала доста двойки и тройки. Моята уж беше учила и го беше докарала до пет, което според учителката на родителската било отлична оценка.
Според мен не е, ама все тая.
Иначе преподава много интересно и позволява първите пет минути от часа който желае да изнесе презентация по тема, която го вълнува, независимо каква.

На оли ще ходи по БЕЛ, за мат.нищо не са казали, но дъщеря ми отсъства една седмица, така че не се знае дали не са минали. Тя не се сеща да пита. Ако не е в учебно време, няма да ни се става рано уикенда и затова не настоявам много.

Гел лак и ноктопластика девойката не е искала и съм сигурна, че не знае какво означават. За момент си помислих, че е писала дъщерята и иска да ни пусне по пързалката. Даже с това решаване на домашното от мама, докато дъщерята чати, съм почти сигурна, че е така Grinning  Twisted Evil

# 464
  • Мнения: 6 087
Здравейте!
Извинявайте, че ще отклоня темата от чисто учебнате емоции, но си имаме шестокласник на индивидуално обучение т. е. по обективни причини не е сред връстниците си.
Като чета че девойките са на вълна ноктопластика, гелове и прически осъзнавам, че изобщо нямам представа какво вълнува 12-13г деца в България в днешно време и ако не ви затруднявам и ви се разказва може ли да опишете момичетата и момчетата на 12-13г. - интереси, предпочитана музика, хобита, свободно време, времето, което прекарват с приятели, желания за подаръци, мечти, влюбвания, отношенията с обекта на влюбване. Ще ми се макар и задочно да придобия представа за живота на връстниците на моето дете и макар и чрез разкази да го "запозная" с връстниците му. Филмите на дисни създават според мен погрешна представа за ежедневието и заниманията на предтинейджърите.

Общи условия

Активация на акаунт