DARK ... Въпросът не е Къде, а Кога

  • 9 799
  • 741
  •   1
Отговори
# 600
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Дааааааа, ще пораздвижим актуалната тема на ЗС. Мене ЗС ме залепи за екрана още с първото изречение. Щото той зададе въпроса (нЕма да издавам въпроса) и аз казах "Дааааааа".

И после почнахме едно обсъждане в една тема за референциите към Библията и митологията. Много философия има в сериала, много.


Младата Инес (актрисата) е много симпатична.

Сега се чудя, дали наистина Инес не е на онази снимка на Sic Mundus от 1921-ва.

Друго, което ме кефи в ДарК е, че им завират камерата в лицето. Много драматично става, чак влизаш под кожата на героя ... По-точно той ти влиза под кожата. Особено при Йонас няма как да не съпреживяваш.

И музиката е муцка. Между другото, музиката на Западен свят също е уникална.


Ох, тия Хероус сега се чудя, дали съм ги гледала. Ще чек-на.

# 601
  • Русе
  • Мнения: 11 924
Коментирали ли сте че Адам всъщност лъже Йонас, че е Йонас, а е Микел. Такава хипотеза четох в една дискусия .

https://www.reddit.com/r/DarK/comments/c3gi88/dark_season_2_discussion/

# 602
  • Мнения: 36 656
Не, не съм виждала тази хипотеза. Обаче ако е така, няма логика да си представя убитата Марта - губи се драматизмът на момента, ако е просто Микел с фалшив белег на гърлото, който изпитва угризения, а не Йонас, който тъгува за първата си и последна любов (която самият той е убил).

Композиторът на ЗС и ГоТ е един и същи - много талантлив! Май беше индиец?

# 603
  • Мнения: 11 322
Коментирали ли сте че Адам всъщност лъже Йонас, че е Йонас, а е Микел. Такава хипотеза четох в една дискусия .

https://www.reddit.com/r/DarK/comments/c3gi88/dark_season_2_discussion/
Ау, това е много яка заигравка. И може да го заблуди, нали Михаел се обеси, така че и той е имал белези по врата.
Май не сме го разчеквали досега.


Между другото, музиката на Западен свят също е уникална.
Ели, музиката направо можеш да разпознаеш кой е автора - Рамин Джавади от ГоТ.

Петя, иранец е, но роден и израсъл в Германия.

# 604
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Ели, музиката направо можеш да разпознаеш кой е автора - Рамин Джавади от ГоТ.

Петя, иранец е, но роден и израсъл в Германия.

Ох, да вярно. Тоз Рамин голям талант значи. Един куп народ хипнотизира. Аз направо настръхвам от музиката му.

# 605
  • Мнения: 11 322
Сега видях, че сте коментирали за ключа на Микел. Първият път, когато Миккел стигна до тях, вратата беше заключена и той не можа да отключи и затова отиде до училище. Чак тогава отиде оак до тях и тогава вратата беше отворена и срещна баба си. Чак тогава отиде в полицията.

# 606
  • Мнения: 48 021
Голяма съм патица
Знаете ли защо не  ме е грабнал ЗС
Гледала съм 3 епизода от сезон 2, вместо от сезон 1 Joy
Случайно го установих снощи
Ммм да



Адам ми е съмнителе. Удобно е неразпознаваем, и със сменено име. Ми...не знам. Може да е, може да не е Йонас. Странника приведе някакви доказателства, че си е Йонас- колелото и олиото от палачинки...Адам какви ни даде?

# 607
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Голяма съм патица
Знаете ли защо не  ме е грабнал ЗС
Гледала съм 3 епизода от сезон 2, вместо от сезон 1 Joy
Случайно го установих снощи
Ммм да


Ох, Хепииииииии Hug ... ми какво да те грабне, като нищо не може да се разбере...

От втори сезон нищо не можеш да вденеш, ако не си гледала първи. А и самият сериал е комплексен. Иска много мислене.

Айде, дайте знак, като ще се почва да се коментира.

# 608
  • Мнения: 48 021
Да, ...но най-вероятно първо ще си изгледам пак Дарк, но няма да си го причинявам двата сезона за един уикенд отново Joy  Вероятно до 25 август ще си изгледам пак Дарк, а след това ще започна ЗС в нормален ред и сериозно Simple Smile
Просто трябва време

# 609
  • Мнения: 36 656
Днес започвам пак първи сезон на Дарк - в момента имам свободно време, всичките ми колеги са в почивка, на практика е все едно дали съм в работата или не... Joy

Единственото доказателство, което Адам даде, е белегът на шията, но аз все пак предполагам, че е Йонас. Ако изведнъж се окаже, че е Бартош(примерно), ще се шокирам Dizzy Face

# 610
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Хм ... Възможно ли е Бартош да плаче за Марта?

# 611
  • Мнения: 14 966
Аз пък се чудя палавницата Хана , дали ще има роман с Егор. Той кога се развежда ? И защо ?
Какви ли ще ги върши ? И дали ще остане там, заради любимия. Нейно по-възрастно копие нямаме, нали ?
И аз ще го гледам пак, направо гениално е измислено. Heart Eyes

# 612
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Момичета, кажете, дали да слагаме някакво допълнително инфо в темата за тъмната материя, Хиггс полето, или там, каквото ви дойде на акъла.

Имам предвид, научна информация.

Сценаристите са неверояяятни.

# 613
  • Мнения: 36 656
Има вероятност Бартош да тъгува за Марта, но нали уж видяхме как Ноа го уби с кирката... Обаче не е напълно сигурно, че е той...

Няма по-възрастна версия на Хана, може да е починала в миналото, или да е била убита; ако сега се окаже, че тя е имала още някое дете, ще се появят още по-заплетени семейни връзки.

# 614
  • Мнения: 14 966
Слагай всичко, което прецениш.
Аз, заради този сериал, изгледах доста документалистика за паралелните вселени.
Уж съм Тома неверни, но сега си разширявам хоризонта с всякакви теории.
Все ми се струва, че няма да има хепиенд, но да видим с какво ще ни изненадат. Сега ни заиграват въображението много, много интелигентно.
Като ви четох и за якето, аз не съм обърнала внимание чак в детайли, защото го свързах с филма  за черния лебед. Там или дамата беше в бяло, или в черно, и дуалистичната и природа се проявяваше. Тук реших, че жълтото яке е символ на Добрия Йонас.

Общи условия

Активация на акаунт