За %-та масленост на киселото мляко

  • 3 521
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 577
Аз давам 2% попринцип, но ще взема и аз повечко.  Grinning

# 16
  • Мнения: 163
Аз давам На Баба 4(5%

# 17
  • София
  • Мнения: 10 825
Малките деца се нуждаят от пълномаслени млечни продукти, тъй като мазнините са изключително необходими за изграждането на мозъка. Това го пише във всички книги, учебници и сайтове. Много ми е интересно какви съображения изтъкват педиатрите, които препоръчват нискомасленото кисело мляко Rolling Eyes

# 18
  • Мнения: 4 915
.......Много ми е интересно какви съображения изтъкват педиатрите, които препоръчват нискомасленото кисело мляко Rolling Eyes
Никакви.
Млякото трябва да е пълномаслено до втората годинка включително, това е безспорен факт.

# 19
  • Мнения: 6 472
Освен първата педиатърка на каката, до сега нямам друг източник, който да твърди, че трябва да се дава нискомаслено мляко. За даването на пълномасленото има доса причини. За това да се дава нискомаслено до сега ми е изтъквано единствено опасността от наднормено тегло.

# 20
  • Мнения: 4 915
....... За това да се дава нискомаслено до сега ми е изтъквано единствено опасността от наднормено тегло.
Което е абсолютно неправилно. Храненето и нуждите на подрастващия организъм са коренно различни от тези на зрял такъв.

По тази логика трябва да храним децата само с диетични храни, съвсем постно месо, манджи без растително олио и масло, черни сухари, голи салатки с марулки само, без каши и тестени изделия и т.н.
Пък и не съм чула да се затлъстява от кисело мляко.

П.П. АМ и кърмата са пълномаслени. Някой да е чувал за диетични такива с ниска масленост?  Wink





Общи условия

Активация на акаунт