Лещи

  • 1 902
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 907
Ааа, сега пак и про4етох въпроса и наистина тя пита друго да! Но пак съм на мнение, 4е е хубаво да сменя доста 4есто.

Бори, аз не нося цветни, а коригиращи лещи за късогледство плюс астигматизъм. Марката е Биомедикс Торик. Не мога да спя с тях, понеже са меки лещи, свалям ги всяка ве4ер. Спала съм по изклю4ение с тях когато съм била на къмпинг или в по специални условия поради обективни при4ини. Толкова 4есто ми се е слу4вало да я изтърва на земята , а после намиране няма, затова и като съм в такива ситуации предпо4итам да не рискувам.

# 16
  • Мнения: 794
Аз пък съм фен на цветните лещи,имам си няколко чифта.

Отдавна си мечтая за сини или зелени очи..

Как са цените? Любопитна съм...

Simple Smile

# 17
  • Мнения: 328
Да не отварям нова тема ,ще се включа тук.В оптиката на ъгъла на "Алабин" и "Борис" има 15% намаление на всички видове лещи!

# 18
  • Мнения: 483
А ти защо не ги носиш а ги държиш в контейнера?
По принцип ако трябва да спазваш всички инструкции за правилна експлоатация и хигиенни изисквания трябва да сменяш разтвора на два дни и щом изтече срока или случайно изпуснеш лещата на земята  да ги хвърлиш веднага.
Мисля, че никой не го спазва така стриктно както и аз естествено.
Аз често си изпускам лещите - после ги държа в разтвора няколко часа, плакна и хайде пак в очите. До сега не съм получила инфекция или възпаление от лещи. Не казвам, че поведението ми е правилно  Naughty
Аз ползвам английски - 3 месечни и съм много доволна.

# 19
  • Варна
  • Мнения: 893
ползвам лещи от 2години.през първата се бях вманиачила да спазвам правилата и ги свалях и стерилизирах всяка вечер. резултат - 2 пъти конюктивит! после брат ми сподели че колкото по-често ги пипаш,толкова повече проблеми ще имаш(той е на лещи от 13 години!).
затова спрях да ги свалям и си купих овлажняващи капки за очи Tears Naturale,може и Visin.като се почувствам дискомфортно или ми влезе прах в окото си слагам капки и изобщо не бъркам вътре. за това ползвам 3 месечни лещи- слагам, нося 3 мес. и хвърлям,пауза 1 месец и нови лещи.
спокойно можеш да спиш с лещите но понеже не са диоптрични трябва да си правиш и почивка от време на време.
стерилизирай си контейнерите и ръцете преди да пипаш лещите и ги затваряй плътно.чети указанията на разтворите и спазвай сроковете на годност защото гъбички и конюктивит не ти мърдат иначе!

!!!!също така ако решиш да ги носиш по-дълго време,гледай хубаво да се наспиваш,иначе нямаш представа как изсъхва окото и как щипе и как ти залепва лещата за клепача и се навира зад очите и какъв зор е да я извадиш Sad !!!!
 Peace

# 20
  • Мнения: 5 622

 РАзтворът се сменя всеки ден, само ако лещите се носят всеки ден. Ако не се носят дълго време, разтворът трябва да се сменя на 10 дена до 2 седмици. АКО е бистър и самите лещи са ОК, няма защо да се хвърлят, или да се предизвиква ненужна паника. Всичко е ОК  Peace

Общи условия

Активация на акаунт