Мнения за неелитни училища след седми клас в София- Тема 2

  • 64 079
  • 799
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 139
Здравейте, може ли да дадете мнение за 7 СУ и 138 СУ /с английски, не източни езици/. Предвид, че са с по-ниски балове за прием в осми клас, а същевременно са с интензивно изучаване на език.

Последна редакция: пн, 06 юли 2020, 00:33 от Bonikova

# 721
  • Мнения: 3 491
Никаква информация не успях да намеря за паралелката английски с испански в 138 СУ, има мнения само за китайски и японски.  Писах я  обаче преди паралелките в 7 СУ по критерий близост.

# 722
  • Мнения: 139
В 138 СУ мисля, че от скоро има нов директор, както и в 7 СУ директорката е от 4-5 години. И двете училища са сред гимназиите с интензивно изучаване на чужд език, но без да съм срещала големи суперлативи за тях.  Интересува ме с новите ръководства има ли промени и дали обучението е сериозно и доволни ли са децата.

Последна редакция: пн, 06 юли 2020, 10:33 от Bonikova

# 723
  • Мнения: 16
Никаква информация не успях да намеря за паралелката английски с испански в 138 СУ, има мнения само за китайски и японски.  Писах я  обаче преди паралелките в 7 СУ по критерий близост.
Здравейте!Племенничката ми завърши тази година 7 СОУ в паралелка с английски език.Нищо особено,учителите по основните предмети-БЕЛ,Мат и езика не са на особено ниво.Има деца,които бягат още от 8и клас и висят по цял ден в парка на Народната армия с бирите.От 10клас ходеше на школи,за да се подготви за матурите.На синът ми най-добрият приятел от миналата година е в 138.Там са повечко момичетата.Той мн си харесва и училището и преподавателите.Имало млади и мн готини учители.Директорката била с младежки дух.Според мен училището,което е по-близо трябва да е на предна позиция.Моят син е също с бал 340 и съм се спряла 138 СОУ

# 724
  • Мнения: 3 491
Аз съм писала и двете училища като резервен  и сигурен вариант, защото моето дете е с бал 399. Но проучвах за паралелката английски с испански в 138 СУ, тъй като напоследък чувам доста добри отзиви за училището. Но те  все се отнасят за другите им езикови паралелки, към които ние нямаме интерес

# 725
  • София
  • Мнения: 650
На синът ми най-добрият приятел от миналата година е в 138.Там са повечко момичетата.Той мн си харесва и училището и преподавателите.Имало млади и мн готини учители.Директорката била с младежки дух.

138- мо има директор от 2 години, а не директорка. Има и добри учители, има и такива, които не им е мястото в училище.

# 726
  • Sofia
  • Мнения: 503
Синът ми е в 7 соу и това с пиенето на бири по време на училище е пълен абсурд.Когато е болен трябва да се обаждам на класната за да се знае, защо не е на училище.

# 727
  • Sofia
  • Мнения: 143
Мнения за Джон Атанасов, Ломоносов - компютърната паралелка и ПГ по телекомуникации. За две от училищата чух и прочетох противоречиви неща, само за Ломоносов за сега има само положителни мнения. Гледах и ДЗИ, като Ломоносов доста "дърпа" между 2019 и 2020 пред ПГ по телекомуникации. За съжаление детето най-много иска Системно програмиране или Приложно програмиране, каквито паралелки няма в Ломоносов и за това мислим да го пишем назад в заявлението.
Предварително благодаря за отговорите!
Побутвам запитването! Нашият инетерес е за същите у-ща. Благодаря.

# 728
  • Мнения: 4
Здравейте! Може ли да дадете отзиви за НФСГ. Тази година резултатите от ДЗИ са над  тези на НТБГ и 18-то. Чудя се дали да я включа в списъка. Също ме интересува и  1-во. Чета много различни мнения за него. Ако някой е с конкретни наблюдения

Последна редакция: пн, 06 юли 2020, 12:25 от майка ти

# 729
  • софия
  • Мнения: 25 465
Къде е този парк на народната армия?

# 730
  • София
  • Мнения: 650
Предполагам, че става въпрос за градинката при паметника на съветската армия, т.е Княжевската градина

# 731
  • София
  • Мнения: 2 407
Сигурно има предвид паметника на Съветската армия.
Там се събират всякакви младежи отвсякъде.
Включително дъщеря ми понякога ходи заради рампите, тъй като има интерес към скейт и уейвборд.
Няма как да се прави генерален извод от "някои деца".

# 732
  • софия
  • Мнения: 25 465
Изобщо не бих предположила, че става въпрос за Борисовата. Човек и цял живот да живее в един град, винаги може да научи нещо ново.
На рампата ходеха и деца от училището на детето, нищо че бяха по-малки. Винаги ученици от района ходят там, още от времето, когато аз бях ученичка в 6то. Не е чудо невиждано.

# 733
  • София
  • Мнения: 650
Борисовата и Княжевската градина са две различни неща. Княжевската е бившия зоопарк, известна още със заведението Баба Яга.

# 734
  • Мнения: 3 491
Няма нищо лошо да спортуват на рампата:) Аз понякога ходя да ги гледам и много им се радвам;)

Последна редакция: пн, 06 юли 2020, 12:38 от Amanda.D

Общи условия

Активация на акаунт