Развитие по темата "Съвет как да накарам майката на доведения ми син..."

  • 110 499
  • 5 227
  •   2
Отговори
# 1 380
  • Мнения: 3 096
Имайте си дете, но първо измисли къде ще пласираш наличното вече дете.

Ами, Бианка, всичко е измислено вече:

Даже почнах да си мисля, че нарочно подхожда с толкова забрани и забележки, за да се обтегне ситацията и хулиганът да иде, ако не при майка си, то при някоя от бабите. А мъжът й явно има много за губене и няма да му е лесно да загърби печелившия бизнес, хубавата къща и в един момент ще клекне и се примири, че момчето няма да живее с тях.

Ето и потвърждението:
Мъжът ми няма моите биволски нерви, ще му разреши в един момент да отиде да живее другаде ако му помрънка достатъчно.

Тоест авторката действа леко задкулисно и манипулатовно зад гърба на мъжа си, плете си интрижките и разчита на това, че детето ще се предаде и ще пожелае да се изнесе при мама или баба. Тя е като човек намерил съкровище, но на една крачка от него изскача "малък" препъникамък, който може да я лиши от златото, но тя е готова на всичко, за да стигне до него. Както и сама каза, не е от хората, които си оставят магарето в калта Wink

Освен това забелязвам едно чувство на превъзходство в нея, всички са тотални боклуци, с което мисля съм съгласна, но какво прави сред такива в такъв случай една толкова амбициозна, образована, светска жена? Най-вероятно си копа до златцето, доста обсебено и зомбирано при това.

Не разчитайте и на психолога. Тя много добре знае какво ще чуе, но идеята е да убеди и мъжа си. А че е склонна да манипулира и специалиста, не се съмнявам изобщо. Много добре знае къде, какво и как да го каже, какво се очаква да се чуе и т.н Wink

# 1 381
  • Мнения: 18 577
Както винаги става в живота - тя воюва с всички и губи от всички.
Губи от детето, защото баща му продължава да го предпочита, дори пред заплахата от уволнение.
Губи от първата жена, защото макар и на другия край на континента, тя продължава да има влияние над бащата и двамата се разбират. А както авторката е усетила, ако тя се прибере в България, бащата най-вероятно ще се събере с нея.
Губи от мъжа си, защото той е свикнал да живее без пари, без отговорности, без големи амбиции, и не вижда защо да си разваля рахата.
Иначе авторката обича да повтаря каква голяма работа е, но не виждам никой освен нея да я мисли за космополит, умна, необикновена и каква още беше, а и нищо в поведението й във форума не говори в нейна полза.

# 1 382
  • Мнения: 2 600
И аз това щях да питам - откъде тази убеденост, че с навършването на 18 г. ще се махне? Физически няма да как да го изхвърли, при положение, че то отсега удря момичета и жени, тоест остава бащата да му каже в прав текст "обирай си крушите". Това си е направо лотария.
Иначе Даскалке, ако се махнеш ти, няма да е твой провал, от което виждам, че ще се срамуваш. Просто тези нещастници ще потънат пак и то всичките.

# 1 383
  • Мнения: 14 830
На 18-19 години със СОП не виждам къде ще отиде. Още повече в малък град /село в провинцията. Тя майката сега не го иска, ама като стане на18 ще рита за него.
Ще си стои с бащата и с авторката, пък тя нека се надява че има само още 8години.

# 1 384
  • Мнения: 1 432
Ако издържи до 12 клас, при завършването му са ще бъде на 18 и половина. Оттам нататък има два пътя - или университет, или почва работа, излиза на квартира и почва да се оправя като големия мъж, който отсега претендира, че е. Или при баби, майка, негова си работа, аз хрантутници вкъщи няма да държа. И ако до тази възраст и до завършване на училище морално дължа на баща му да е с нас, след това той самият няма никакво право да изисква от мен да живее с нас, да се търкаля по цял ден пред телевизора и да ми подвиква "румсървиз" като на баба си.

Ще излезе, не се притеснявай, не съм толкова безпомощна като битото момиченце.

# 1 385
  • Мнения: X
Ако издържи до 12 клас, при завършването му са ще бъде на 18 и половина. Оттам нататък има два пътя - или университет, или почва работа, излиза на квартира и почва да се оправя като големия мъж, който отсега претендира, че е. Или при баби, майка, негова си работа, аз хрантутници вкъщи няма да държа.
А ако баща му се запецне, че иска да остане при вас?

# 1 386
  • Мнения: 18 613
То отсега си събрала толкова злоба, че до 18-тата годишнина на детето не те виждам да живеете заедно. Или ще гледаме по новините за някой катаклизъм, станал у вас. Толкова да не траеш някой, този някой да е малко дете, но не - ти си най-важната, номер едно и най-велика. Противно е.

# 1 387
  • Мнения: 14 830
Знаеш ли, ставаш смешна вече в опитите си да убедиш и нас и себе си колко си велика, съвършена и т. н.
А всъщност си толкова безпомощна, че повече няма накъде.

# 1 388
  • Мнения: 18 577
С тези ще-та и увереността как след години ще има капацитета за нещо, дето сега го няма, потребителката силно ми напомня за друга потребителка, която все чакаше да й се наредят нещата, но след години, че сега еди-какво си.

# 1 389
  • Мнения: X
Ей, вярно! Блатото.

# 1 390
  • София
  • Мнения: 13 289
Стига след 8-годишното намилане да не му писне и на бащата. Тогава няма да му трябва гледачка и да не си тръгнат и двамата.

# 1 391
  • Мнения: 1 432
Дами, големи сте образи Simple Smile

Значи, мама и тате ще го оставят принца да прави каквото си иска, няма да го натискаме да учи, защото му дискомфортно и прочее в същия дух. Ама после, като завърши училище без кой знае какви знания и умения, и кариерни и житейски, мащехата ще продължава да го гледа, щото ще е дете на баща си цял живот.

Вие сериозно ли?

Няма как да е хем така, хем иначе. Ако цял живот го оставят, че дори и насърчават да живее живот по най-малката линия на съпротивление и само с приятни за него неща, be my guest, както се казва, но после ще му плащат сметката.

Бащата никой не го е оковал да не може да си тръгне и сега. Няма да давам пример и на нашето биологично дете/деца как да паразитира/т върху родителите си до пенсия, сори.

# 1 392
  • Мнения: X
Не. Аз те попитах ти какво ще направиш, ако и след 18-та година на детето баща му се тръшне, че го иска у дома. Защото, не е като да имаше сериозни последици за същия този баща, който години наред те беше лъгал, че детето ще замине при майка си, а наскоро изплю камъчето, че иска детето да е при него. Та, какво ще направиш ти?

# 1 393
  • Мнения: 21 514
Нали съзнаваш, че всичко това, дето го избълва е по адрес на четвъртокласник. А ти още от сега се насъскваш как ще го изгонищ като завърши.

Луда работа.

# 1 394
  • Мнения: 14 830
Не мога да си представя какъв ще е този живот в постоянна борба и дебне е. Защото точно това очаква авторката поне следващите 8 години според нея. Ако не и по дълго. Живот в инатене, дебне е и битки за надмощие с дете. Ужас.

Общи условия

Активация на акаунт