Развитие по темата "Съвет как да накарам майката на доведения ми син..."

  • 110 405
  • 5 227
  •   1
Отговори
# 1 440
  • София
  • Мнения: 24 839
Даскалка, значи според теб за да е коректно родителите трябва да се съобразят с твоето мнение когато решават за тяхното дете.
То не го искаш-съобразяват се.
Партньора на майката, а и самата майка не го иска.
Тогава какво следва.

Ако са на място родителите, биха попитали детето при кого иска да живее. И с кого, покрай него. Mr. Green
Да, ама за българската мама, тръгнала да гони пеперуди, това е изключено- детето трябва да е щастливо, щом мама е, а другото са подробности.
И толкоз!
Детето е на 9 години, може да си каже, ама защо ли се правят някои на умрели лисици и все извъртат към едно- длъжна е чуждата жена да отгледа чуждото дете, което обаче няма право на глас.
Защото, другите не го щат- нито мама му, нито бабите му, че и баща му сам не го ще- навил се е когато Даскалка е поискала.

# 1 441
  • Мнения: 19 848
По логикат ан аповечето потребителки в тази тема, жената (Даскалка) трябва или напълно да се съобрази с дементното поведение на завареното бившо семейство на мъжа си, или да клекне на детето, защото бащата бил избрал свещеното си право да е детето с него.
Което само по себе си означава тя да им обслужва обсесиите.
Здрав, прав разумен човек никога не би приел подобна сделка, включително и аз.
А мъжът си го е избрала, харсева го, това не го коментираме. Заради детето и бившата му, лудите ѝ роднини и неговите да си вдигне чукалата, на мен също ми се струва неуместно. Че от къдЯ на къдЯ?
Аз също не бих позволила на полуидиоти да ми дават наклон на изборите в живота.

# 1 442
  • Мнения: X
Да, Даскалка изобщо не е длъжна да иска това дете за живее при нея. Ни най-малкото. Но при условие, че и майката не иска детето при нея Даскалка има следния избор:
1. Приема детето и се грижи за него като за родно дете.
2. Не приема подобен ангажимент, събира си куфарчето и се разделя със златния член на лудия професор.

Но вариантът да го приеме у дома си, за да му стопи лагерите от тормоз и по този начин да го принуди само да напусне е повече от идиотски.

Хм, Базила, един от полуидиотите в тази история е собственият ѝ мъж, когото тя си е избрала. Та, не знам за наклона...

# 1 443
  • Мнения: 1 432
Даскалка, значи според теб за да е коректно родителите трябва да се съобразят с твоето мнение когато решават за тяхното дете.
То не го искаш-съобразяват се.
Партньора на майката, а и самата майка не го иска.
Тогава какво следва.

Джолева, ако ще живее под моя покрив и аз ще го гледам, разбира се. Аз не съм "гадже" с мъжа ми, да си живее всеки в своя дом и да се виждаме за удоволствие, тогава би било безкрайно нагло от моя страна да изказвам мнение къде да живее детето му. Но той не живее сам, няма значение дали е с Даскалка, Продавачка, Адвокатка, жената до него трябва да бъде попитана, ако ще живее с нея е нейното жилище.

Това, което следва е, че био родителите ще се изпокарат класически чия работа е да гледа малкия и единият ще трябва да си жертва семейството. Вече кой ... поживем, увидем.

# 1 444
  • София
  • Мнения: 24 839

Но вариантът да го приеме у дома си, за да му стопи лагерите от тормоз и по този начин да го принуди само да напусне е повече от идиотски.

Без извинение, предположението, че това ѝ е целта е хипер идиотско, а го дадоха няколко души, които досега са правили впечатление на нормални хора. Mr. Green
мое дете не съм допускала да ми се качи на главата, а щом на родното не позволявам, няма начин да разреша на чуждото.
Аршинът е един, ако искаме да възпитаваме и направим човек.
Да, родните ми деца са били в по- незавидна позиция- нямало е при кого да отидат, ако решат да се правят на интересни, за разлика от децата на разведените, които все могат да намерят някоя изкукала баба, мразеща я майката, я бащата.

# 1 445
  • Мнения: 47 981
Родното го стягаш, без да правиш планове да го изгониш Simple Smile предполагам де, по принцип говоря

# 1 446
  • Мнения: 19 848
Мъжът ѝ е от онези мъже, които повечето жени не само че им се качват на главата, ами и злоупотребяват с тях. Не го оправдавам, но познавайки подобни, не съм склонна и да го съдя. Понякога се изумявам колко наивни могат да са мъжете.

За мен ситуацията е "асан яде баницата, ама е виновен тоя, който му я дава".
В случая в този водевил са водещи женските фигури. Детето е продукт на "магьосниците" – мама, баби.
Тънката разлика е, че тя не иска да му стопява никакви лагери, защото такива липсват, а тепърва на 9 годишно момче ще ѝ се налага да излива основа на къща, ако трябва да съм образна. Тя файда няма от това, бащата трябва да вдене, че файдата е за него и за сина му.

# 1 447
  • София
  • Мнения: 24 839
Родното го стягаш, без да правиш планове да го изгониш Simple Smile предполагам де, по принцип говоря

По принцип, им куп изгонени родни от родители, вдигнали ръце.
Или просто избягали, виждайки че не могат да се наложат над родителите.

# 1 448
  • София
  • Мнения: 17 775
Кечър, не ти върви математиката, ама хич Simple Smile Оплождане срещу издръжка на двама души още 10 години, ти сериозно ли Simple Smile

Хахя, математиката ми е второ Аз, но тя е точна наукa, не важи за разпиляни емоционално хора, гледам да се абстрахирам от нея и да видя, че егото е безценно и много малка цена трябва да платиш в твоята глава, за да не си осиновителка или заплодена изкуствено в клиника. Ти си грандоман по душа и няма как да го позволиш. От постовете ти прозира.

# 1 449
  • Мнения: 47 981
Но от родители без особен интелект и капацитет, нали
Ти би ли го направила. Би ли гонила родното си дете на тази възраст

# 1 450
  • Мнения: 22 867
Четох, четох, като гледам родната майка на момчето не отнася толкова упреци, колкото Даскалка. Верно, че като е "взела" бащата, трябва да го приеме с момчето, ама същото важи и за лондонския съпруг или съжител на майката. Самите родители не са постигнали споразумение при кого ще живее детето, защо тя отнася негативите? Нито една не би се съгласила да търпи мизериите на момчето, само защото живее с баща му. Така че няма начин да не я питат или да не се съобразяват с нея, при положение, че тя го гледа. Това разбрали се зад гърба ѝ....щом ще е при нея, няма такива зад гърба ѝ, тя е пълноправен член на преговорите. И едва ли някоя би търпяла родното си дете да върши нещата, които върши синковецът, едва ли би го гушкала, цункала и търсила начини да го успокоява. Колкото и да не се приема твърдост по отношение на дете, факт е, че понякога върши чудесна работа. Не призовавам за бой, насилия и т.н., има си начини да се приложи. И е факт, че повечето деца на разведени родители просто чудесно използват ситуацията в своя полза. Съвсем близко до мен има момче, което прави заеми от всички познати с мотив, че майка му и баща му не му дават пари. Ако не ги познавах, можеше и да се вържа, но това изобщо не е така, просто той харчи, все едно е синковец на Ротшилд, с широки пръсти е, както се казва. А нали не е грешно да се разпростира според чергата си, и без това цоцка и от двамата. Много деликатни са тия отношения, не става ей така да се хвърлят упреци.

# 1 451
  • Мнения: 1 432

Но вариантът да го приеме у дома си, за да му стопи лагерите от тормоз и по този начин да го принуди само да напусне е повече от идиотски.

Без извинение, предположението, че това ѝ е целта е хипер идиотско, а го дадоха няколко души, които досега са правили впечатление на нормални хора. Mr. Green
мое дете не съм допускала да ми се качи на главата, а щом на родното не позволявам, няма начин да разреша на чуждото.
Аршинът е един, ако искаме да възпитаваме и направим човек.
Да, родните ми деца са били в по- незавидна позиция- нямало е при кого да отидат, ако решат да се правят на интересни, за разлика от децата на разведените, които все могат да намерят някоя изкукала баба, мразеща я майката, я бащата.


Амин!

Чак да се зачуди човек, като съм такъв изрод, защо всички бутат каруцата по посока на това детето да живее с мен още 5 години? Най-малко.

То тяхното малко прилича на "да се изходиш пред нечия врата и да почукаш за хартийка". Чак почна набиване на канчето, да ме напускал, ама ако останел с мен така и така да било... С дистанционно от Албиона няма как да стане да ме управляват повече Simple Smile

# 1 452
  • Мнения: 18 499
Даскалке, съвсем се оплете.
Кое от двете - майката натиска да живееш с детето още пет години или натиска бащата да те напусне.

# 1 453
  • София
  • Мнения: 17 775
Абракадабра. Амин.

# 1 454
  • Мнения: 47 981
Никой не натиска да живее с теб, ами да го решат родителите Simple Smile, не ти

Общи условия

Активация на акаунт