По-бърз растеж на косата - Тема 10

  • 108 331
  • 1 017
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 3 983
Фрау,пробвах ги не ми помогнаха ..казаха ми че докато не ми се балансират хормоните не спирал косопада ...трябвало да ми се махне чертата на корема ..исках за рд на детето да съм с подстрижка,аз ли не обясних както трябва ,фризьорката ли не ме разбра но  много ми скъси косата ..сега хем се скубя хем не мога да се гледам ..😝😁

# 331
  • Мнения: 2 445
Започни да вземаш аминокиселини,а за хормоните Wild Yam,най-малко 500мг на ден.Нито едното нито другото са лекарства,така че,проблеми няма да имаш.Вече ако кърмиш нещата се променят,трябва да чакаш.
Чертата на корема при някои жени не изчезва никога,така че,не чакай от умрял писмо

# 332
  • Мнения: 7 075
likeawind, такъв проблем имах и аз след второто раждане. Ужасен, обилен косопад, бях се уплашила, че ще остана без коса. Правих какви ли не маски - с витамини, с масла, билкови отвари, кой каквото ми каже и каквото прочета. Спря от самосебе си в един момент.

# 333
  • Мнения: 3 273
Определено спира от самосебе си. По време на бременността не падат косми и после си наваксва. След първата бременност косата ми падаше на огромни кичури, но за около 2 месеца спря. После изби нова коса. След втората падаше доста по-малко, но продължи доста месеци и отново се възстанови след година и нещо. Но по принцип имам много гъста коса.

# 334
  • Мнения: 725
А, някой знае ли нещо за изтъняла коса?

# 335
  • SF
  • Мнения: 21 243
Аз си купих Паросан. Освен това ползвам и масло за стимулиране на косата на Икаров. Почти съм преполовила шишенцето и не мога да ви кажа дали косата ми е стимулирана или не.

# 336
  • Мнения: 11
Здравейте. Ще може ли някой да ми предложи някои продукти за по-бърз растеж на косата?

# 337
  • Мнения: X
Timesup, търпение и грижа...

# 338
  • Мнения: 11
Timesup, търпение и грижа...

Какво имате предвид под грижа?

# 339
  • Мнения: 47
Timesup, търпение и грижа...

Какво имате предвид под грижа?
Без горене с преси,сешоари, без никакво боядисване.

# 340
  • София
  • Мнения: 1 746
Здравейте,

Моята коса расте значително бързо но забелязвам следнотото: почнала е много да цъфти.
Никога досега не ми е цъфтяла, само последната година може би.
Подстригвах я преди няма и месец и вече е в експлозии.
Не ползвам преса, маша, не изправям по никакъв начин и ползвам адски много грижа за нея.
На какво може да се дължи?
Има ли коси които просто не могат да пораснат след определена дължина?
Чудя се дали да ида на гореща ножица, или ръчна полировка?

Последна редакция: сб, 24 окт 2020, 00:43 от Мélisande

# 341
  • Мнения: 1 227
Melisande според мен се получава така заради изрусяването... един път изсветлен косъма си е загубил кератина и пигмента и той става кух като сламка и си цъвти или направо се къса. Аз от почти 2 години не съм се изрусявала, върнах си естествения цвят и боядисвам 2 пъти годишно изсветлените дължини. Въпреки всички грижи и терапии и аз имам 3-4 кичура, които са последното недоизрязано русо (под тъмната боя де) и си цъфтят. Не мога да твърдя че при теб това е причината и няма оправия, казвам само при мен как е и от какво се получава. Чувала съм че и от тъпи ножици може да разцъфне косъма, не знам до колко е вярно...

# 342
  • Мнения: X
Timesup, търпение и грижа...

Какво имате предвид под грижа?
Без горене с преси,сешоари, без никакво боядисване.
Точно!

# 343
  • SF
  • Мнения: 21 243
Идеята е хем да сме с поддържани коси, хем да са красиво и модерно оформени със сешоари, преси, да имат цвят, аромат.
Какво е това без горене с преса и сешоар? Ако ще ходим като сървайвъри, за какво въобще е темата!?

# 344
  • София
  • Мнения: 3 842
При мен е невъзможно. Гъста, порьозна коса, блондирана, много вода поема, не държи форма като хората, защото е с изменена структура. Без сешоар, преса, че и маша съм загубена. То ще е просто едно рошаво нищо.

Общи условия

Активация на акаунт